LSMU Gyvulininkystės technologijos fakultetui – 70 metų Pereiti į pagrindinį turinį

LSMU Gyvulininkystės technologijos fakultetui – 70 metų

2016-10-06 14:16 kauno.diena.lt inf.

Spalio 6 d. LSMU Gyvulininkystės technologijos fakultetas (GTF) minėjo įkūrimo ir veiklos 70 metų sukaktį. Jubiliejinės konferencijos „Vietinių pašarinių žaliavų panaudojimas gyvūnų mitybai: nauda ir apribojimai, susiję su virškinimo fiziologija bei jų įtaka produkcijos kokybei ir gyvūnų sveikatai“ dalyvius sveikino LSMU prorektorė mokslui prof. habil. dr. V. Lesauskaitė, LSMU VA kancleris prof. dr. M. Malakauskas, LSMU GTF dekanas doc. dr. R. Stankevičius ir LSMU Gyvūnų auginimo technologijų instituto vadovas prof. habil. dr. R. Gružauskas.

Konferenciją organizavo GTF ir fakulteto strateginiai partneriai: Hohenheimo universitetas (Vokietija) bei Vienos veterinarinės medicinos universitetas (Austrija). Ši tarptautinė konferencija yra pradėtų darbų tęstinumas ir organizuojama jau aštuntą kartą. Tarptautinis bendradarbiavimas vyksta ne tik organizuojant seminarus, konferencijas. Užsienio universitetų mokslininkai dalyvauja doktorantų rengime, jie yra paskirti konsultantais. Tai visų pirma Vienos veterinarinės medicinos universiteto prof. Q. Zebeli ir Estijos gyvybės mokslų universiteto dr. M. Ots.

Šios konferencijos organizavimo pagrindinis akcentas – glaudus bendradarbiavimas su fakulteto strateginiais partneriais: „KG Group“ (Lietuva), „Biochem“ (Vokietija), „Innovad“ (Belgija), „Baltijos enzimai“ (Lietuva). Partneriai yra ir konferencijos pagrindiniai rėmėjai. Konferencijoje buvo pristatyti šešiolika žodinių ir dvidešimt aštuoni stendiniai pranešimai. Konferencijos medžiaga žurnalo „Veterinarija ir zootechnika“ vyriausiojo redaktoriaus prof. habil. dr. H. Žilinsko iniciatyva buvo publikuojama šiame žurnale bei jo priede.

Konferencijos dalyviai analizavo aktualius klausimus šiandieniniame gyvulininkystės sektoriuje bei teikė informaciją, kuri buvo labai vertinga eiliniam Lietuvos vartotojui, taip pat buvo analizuojama pašarinių žaliavų kokybė, jos kintamumas, pašarinių priedų panaudojimo efektyvumas gyvūnų mityboje, pašarinių žaliavų apdorojimo šiuolaikiniai technologiniai aspektai. Be to, buvo aptariama gyvūninių žaliavų produkcijos kokybė – pieno, kiaulienos, jautienos, paukštienos, medaus. Konferencijos dalyviai ir svečiai lankėsi GTF katedrose, institutuose, laboratorijose, susipažino su vykdomais projektais, naudojama įranga ir metodais, aptarė būsimo bendradarbiavimo temas. 

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų