Lietuvos gimtadienį LSMU gimnazijos moksleiviai paminėjo muzikiniame ringe

Po pertraukos į Kauno LSMU gimnaziją grįžo muzikinės varžytuvės „Chorų karai“. Kovo 11-osios išvakarėse moksleivių lūpose suskambo gražiausios dainos Lietuvai ir apie Lietuvą.

„Prieš 33 metus laimėjome dainomis. Tegul dainos ir toliau šlovina Kovo 11-ąją“, – po trijų metų tylos „Chorų karų“ dalyvius ir gausiai susirinkusius žiūrovus sveikino LSMU gimnazijos vadovas Arūnas Bučnys.

Nusprendus šiuolaikiškai paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą, pirmą kartą gimnazistai savo balsus surėmė 2015-aisiais. 2020-ųjų kovą suplanuotus „Chorų karus“ teko stabdyti dėl šalyje paskelbto visuotinio karantino. Prieš kelis mėnesius muzikos mokytoja Giedrė Druskienė gimnazistus ir vėl pakvietė į repeticijas, o kovo 9-ąją LSMU Veterinarijos Akademijos Iškilmių salėje suskambo gražiausios dainos, skirtos Lietuvos gimtadieniui.

Svarbiausia, kad dalyvauja visi mokiniai.

„Šis renginys yra vienas gausiausių ir laukiamiausių. Svarbiausia, kad dalyvauja visi mokiniai“, – bendruomenės įsitraukimu džiaugėsi gimnazijos vadovas A. Bučnys.

Šiųmetis „Chorų karų“ formatas nepasikeitė. Pirmiausiai balsus surėmė 5-7 klasių mokiniai. Vėliau į sceną žengė gimnazijos vyresnėliai. Pastarojoje kategorijoje laurus skynė II gimnazinės klasės mokiniai. Jaunesnių choristų kategorijoje laimėjo 5 klasių srauto choras.

LSMU gimnazijos nuotr.

Visus kolektyvus vertino komisija, kurios vairą tradiciškai laikė Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazijos muzikos mokytoja Rita Beitnaraitė. Muzikines kovas taip pat stebėjo ir patarimus dalijo LSMU Pradinės mokyklos atstovė Kristina Burneikienė, teatro mokytojas, režisierius Andrius Kurienius, LSMU gimnazijos moksleivis, abiturientas Marco Righetto ir alumnai – Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje kompoziciją studijuojanti Ieva Raubytė ir muzikiniame projekte „Lietuvos balsas“ kovojanti Elzė Raubytė. Renginio metu dainos netilo net ir per pertraukas. Kol komisija skaičiavo balsus, kam skirti dainingiausių, stilingiausių ir artistiškiausių nominacijas, susirinkusiesiems koncertavo moksleiviai, Kauno ir gimnazijos vardą garsinantys ne tik šalies, bet ir tarptautiniuose konkursuose. Varžytuvių metu į veiksmą buvo įtraukti ir žiūrovai – pasibaigus konkursui, jie buvo kviečiami balsuoti už labiausiai patikusį chorą. Šioje kategorijoje laimėjo šeštokai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių