Lietuvoje saugu gerti vandenį iš čiaupo: paprašė paneigti tiesos neatitinkančią informaciją

  • Teksto dydis:

Neseniai keliautojams skirtas interneto portalas „Travel Awaits“ įtraukė Lietuvą į sąrašą šalių, kuriose neva nerekomenduojama gerti vandenį iš čiaupo. Tai sukėlė daug klausimų ir dvejonių visuomenėje, kilo diskusijos socialiniuose tinkluose.

Atsakingos vandentvarkos asociacijos „Vandens jėga“ vadovas Marius Švaikauskas ramina, kad ši informacija yra klaidinanti – Lietuvoje saugu vartoti vandenį iš čiaupo. Asociacijos vardu jis kreipėsi į portalą „Travel Awaits“ ir JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centrus (Centers for Disease Control ant Prevention (CDC)) su prašymu paneigti šią tiesos neatitinkančią informaciją.

„Tikėtina, kad keliautojams skirto interneto portalo kūrėjai rėmėsi informacija, kuri buvo pateikta CDC tinklalapyje, todėl iškart vos tik pasirodžius informacijai ir buvo kreiptasi ne tik į portalą, bet ir į šią instituciją. Siekiame, kad tiesos neatitinkanti informacija būtų ištaisyta ir Lietuva patektų į sąrašą šalių, kuriose saugu vartoti vandenį iš čiaupo“, – sakė M. Švaikauskas ir pridūrė, kad švarus ir tinkamas gerti vanduo iš čiaupo yra mūsų šalies išskirtinumas ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje.

„Kauno vandenų“ nuotr.

Lietuva naudoja vandenį tik iš požeminio vandens gręžinių. Kitos Europos valstybės tokio vandens naudoja gerokai mažiau. Pasak „Vandens jėga“ asociacijos vadovo M. Švaikausko, Europoje be Lietuvos tik Danija yra apsirūpinusi požeminiu vandeniu, o, pavyzdžiui, Prancūzija, Švedija, Didžioji Britanija, Norvegija savo reikmėms naudoja vos 40 proc. požeminio vandens.

Siekiame, kad tiesos neatitinkanti informacija būtų ištaisyta ir Lietuva patektų į sąrašą šalių, kuriose saugu vartoti vandenį iš čiaupo.

Geriamojo vandens saugos ir kokybės reikalavimus mūsų šalyje nustato Lietuvos higienos norma HN24:2017. Remiantis šiais reikalavimais ir siekiant užtikrinti tiekiamo vandens kokybę, vandentvarkos bendrovės vykdo nuolatinę geriamojo vandens kokybės stebėseną, atlieka dešimtis tūkstančių tyrimų: vidutiniškai 100 tyrimų per dieną, per metus būtų daugiau nei 20 tūkst. tyrimų.

„Bendrovė nuolat investuoja į vandens kokybės gerinimą. Šį rudenį Kleboniškyje atidaryti dar vieni aukščiausius standartus atitinkantys vandens gerinimo įrenginiai, kuriais užbaigiama visų Kauno miesto vandenviečių gerinimo įrenginių statyba. Nuo šiol Kauno regiono vartotojams iš Kauno miesto vandenviečių tiekiamas geriamasis vanduo yra aukštos kokybės ir visiškai atitinka higienos normų reikalavimus“, – sakė „Kauno vandenų“ generalinis direktorius Ramūnas Šulskus.

Atsakinga vandentvarkos asociacija „Vandens jėga“ vienija tris didžiausių šalies miestų įmones – „Vilniaus vandenys“, „Kauno vandenys“ ir „Klaipėdos vanduo“. Šios bendrovės aptarnauja daugiau nei pusę milijono vartotojų ir abonentų (1 122 232 gyventojų) arba 47 proc. visų gaunančių centralizuotas vandens tiekimo, nuotekų valymo paslaugas šalyje. Tai yra ir pačios pažangiausios vandentvarkos sektoriaus įmonės, turinčios patirties inicijuojant ir įgyvendinant nacionalinės reikšmės vandentvarkos projektus.NAUJAUSI KOMENTARAI

H

H portretas
Bet į vamzdynų priežiūrą , bent jau Kauno rajone NE . Nespėju filtrų keisti .

SS

SS portretas
silpnaprociai partiniai idioten tuose kauno vandenyse dirba, jokios kompetencijos vien tik pinigu taškymas, visi rangovai juokiasi is tos durniu kontoros

Tpfu

Tpfu portretas
Jeigu ministraudamas mazuronis būtų prastūmęs amerikonus skalūnų dujų išgavimui, tai dabar vanduo Lietuvoje netiktų net klozetų nuplovimui.
VISI KOMENTARAI 18

Galerijos

Daugiau straipsnių