Kovo 8-osios eitynės šiemet – Kaune: kviečia tulpes išmainyti į švilpukus

 • Teksto dydis:

Kovo 8-ąją 14 val. prie Istorinės Lietuvos prezidentūros prasidės eisena, pasibaigsianti teatralizuota akcija prie Kauno Soboro. Akcijos dalyviai, išmainę raudonas tulpes į tos pačios spalvos kepures ir švilpukus, sieks atkreipti dėmesį į Lietuvą ir pasaulį krečiantį smurtą prieš moteris.

Kol vieni policijos pareigūnai tradiciškai sveikina moteris vairuotojas, kiti žemina prievartos aukas, mokydami jas „mažiau lakt ir raitytis”, o teismai žagintojus paleidžia sugraudinti jų ašarų. Skirtingas smurto išraiškas, pasak akcijos organizatorių, sieja valstybinio aparato abejingumas, o iliustruoja statistika: 8 iš 10 artimoje aplinkoje užregistruotų nusikaltimų aukų – moterys*.

Smurto prieš moteris ir femicido (moterų žudymo) problemą suaštrina ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio pareigūnų ir institucijų abejingumas. Dar neseniai Meksikoje dėl moterų žudymo kilusius protestus Meksikos prezidentas pavadino nereikalingu dėmesio nukreipimu nuo svarbesnių reikalų. Tiek požiūris į moterų padėtį, tiek įrankiai, pasitelkiami kovoti prieš smurtą ir išnaudojimą, yra labai riboti, o patiriamas smurtas – ne tik fizinis, bet socialinis, ekonominis, seksualinis ir politinis.

Todėl kovo 8-ąją Lietuva jungiasi prie pasaulinės akcijos ir atliks teatralizuotą dainą, gimusią Čilėje 2019 metų rudenį. Daina „Prievartautojas (užpuolikas) tavo kelyje“ atsirado kaip atsakas į daugybės moterų patirtą seksualinį priekabiavimą, prievartą ir smurtą iš policininkų, masinių protestų prieš nelygybę Čilėje, metu. Protesto daina žaibiškai paplito po visą pasaulį ir buvo atlikta daugiau nei 200 kartų, plačiai nuskambėjęs dainos atlikimo atvejis – prieš Harvey Weinsteiną, seksualiai priekabiavusio ir prievartavusio daugybę moterų, bylos nagrinėjimą teisme. Ši daina, tapusi pasipriešinimo smurtui prieš moteris simboliu, kvies Lietuvos moteris susiburti ir kartu pasakyti smurtui „ne“ bei pareikšti, kad tokia tvarka mūsų netenkina.

Tarptautinės moterų solidarumo dienos proga, susitikime ir pūsdamos raudoną švilpuką priminkime, kad mes turime galią keisti smurtą įgalinančią tvarką. Solidarumo su pasaulio moterimis vardan, kviečiame ryšėti raudona skarele ar dėvėti raudoną kepurę.

Akcija prasidės kovo 8 d. 14 val. prie Istorinės Lietuvos prezidentūros, eisena pajudės Kauno Soboro link, kur vyks teatralizuotas dainos „Prievartautojas (užpuolikas) tavo kelyje“ atlikimas. Akcijos pabaigos laikas – 16 val.

*2018 metų Lietuvos statistikos departamento duomenys.NAUJAUSI KOMENTARAI

Reiks pažiūrėt šį cirką.

Reiks pažiūrėt šį cirką. portretas
Kurios neturės švilpukų grūsis pirštus ir bandys išgaut garsus.

...

... portretas
Švilpukais bus 'Raudoni žibintai' reklamuojami!

VK

VK portretas
Ar bent suvokiat kas yra kovo 8?Klara Cetkin viena iš Vokietijos komunistų partijos įkūrėjų, tarptautinio komunistinio judėjimo veikėja. Ji pasiūlė ir sugalvojo švęsti Tarptautinę -komunistinę moters dieną (1911 m. kovo 8 d.)
VISI KOMENTARAI 16
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių