Kosminės Kauno kalėdos sužavėjo užsieniečius: eglė šiemet – neįprastai naujoviška

Nepaisydami prasto oro, kauniečiai bei miesto svečiai šeštadienį traukė pasižiūrėti pagrindinės miesto eglės. Labiausiai ją liaupsino svečiai iš įvairių užsienio valstybių. Gyrė šiųmetę Rotušės aikštės puošmeną ir prie jos su visais norinčiais fotografavusis prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Girdėjosi tik ovacijos

Šeštadienio vidurdienį prie pagrindinės Kauno eglės, šiemet išpuoštos pasakos "Mažasis princas" motyvais, lankęsi "Kauno dienos" žurnalistai tapo liudininkais, kokiu greičiu ir kaip plačiai šios miesto puošmenos atvaizdas tiražuojamas po visą pasaulį.

Kauniečiai sutuoktiniai Lina ir Justinas žaliaskarės papėdėje siuntė jos vaizdus Osle gyvenančiai dukrai Daivai. O ši, kaip girdėjosi, neslėpė savo susižavėjimo kosmine Kauno egle.

Kartu su kauniečiais bei miesto svečiais iš kitų Lietuvos vietovių prie šiųmetės rotušės aikštės puošmenos fotografavosi ir užsieniečiai, po akimirkos siųsdami nuotraukas namiškiams bei draugams.

Viena tokių buvo pradinių klasių mokytoja Aija iš Rygos, viena iš Rotušės aikštę šeštadienio vidurdienį aplankiusios ekskursijos dalyvių. Ji teigė niekur tokio grožio nemačiusi. "Labai įdomi ir net į vidų galima užeiti!" – negalėjo atsistebėti jau septintą dešimtį pradėjusi pašnekovė, pasakodama, kad Latvijos eglės – ne tokios puošnios ir ryškios, o daugiau klasikinės.

Panašios emocijos buvo užvaldžiusios ir prie pagrindinės šių metų Kauno eglės sutiktą porą iš Nyderlandų, atvykusią dalyvauti šiomis dienomis mūsų mieste vykusiame Europos jėgos trikovės čempionate. "Jūsų eglė atrodo nuostabiai – ji tokia spalvota! Dar niekada nesu tokios mačiusi!" – negalėjo liaupsių Leontina. Jos draugas Hansas, mums bandant kuklintis – tad gal Kalėdų miesteliui ko nors trūksta, teigė, kad tikrai taip nėra. Nuostabus ir jis.

Trūksta čiuožyklos ir sniego

Tačiau kai kurie svečiai iš užsienio turėjo pastabų Kalėdų miesteliui.

Pavyzdžiui, Kauno technikos profesinio mokymo centre vykstančio projekto, kuriame dalyvauja mokiniai ir mokytojai iš Danijos, Estijos, Kroatijos, Norvegijos, Suomijos bei Švedijos, vienas dalyvių, atstovaujantis Kroatijai, apsilankęs šeštadienį su kolegomis Rotušės aikštėje, beje, buvo čia ir įžiebiant eglę, pripažino, kad Kauno gražesnė nei Zagrebo. Tačiau ten kur kas didesnis Kalėdų miestelis. Be to, veikia čiuožykla. Anot minėto pašnekovo, logistikos mokytojo Tomislavo, jie daug ką kopijuoja iš Vienos. Bendra tarp Kauno ir Zagrebo eglės tik tai, kad ir pas juos galima parašyti linkėjimus ateinantiems metams.

Lietuvos sveikatos mokslų universitete pagal "Erasmus" studentų mainų programą studijuojančios vokietės Luiza ir Linda pasigedo mūsų Kalėdų miestelyje panašių kaip vokiečių kulinarijos šedevrų, užgeriamų karštu vynu. Ir, žinoma, sniego. Tačiau ir joms mūsų eglė – fantastiškai graži. Anot būsimosios šeimos gydytojos Luizos, Kalėdų eglė jos gimtajame Augsburge – ne tokia spalvinga. Ji papuošta tik baltomis lemputėmis. O Linda iš Leipcigo teigė pasijutusi prie Kauno žaliaskarės, tarsi būtų sename filme "Kelionė į mėnulį".

Vokietė Linda (kairėje), apsilankiusi šeštadienį su bendramoksle Luiza prie šiųmetės Kauno žaliaskarės, pasijuto kaip sename filme "Kelionė į mėnulį".

Taksofonas – populiaresnis

Lietuvius, vedinus vaikais, labiausiai traukė taksofonas, iš kurio buvo galima paskambinti Kalėdų seneliui. Eilės prie jo buvo ilgesnės nei prie prekybos paviljonų, o visų vaikų, išgirdusių telefono ragelyje Kalėdų senelio balsą, akys spindėjo iš laimės.

Vienas tokių buvo šešiametis klaipėdietis, atvykęs savaitgalį su mama bei seserimi Kaunan į svečius. Jo mama, vienoje uostamiesčio ligoninėje akušere dirbanti Monika, teigė, kad atsispirti pagundai kartu aplankyti ir pagrindinę Kauno eglę jie negalėję. "Jūsų eglė labai žaisminga ir visai kitokia negu Klaipėdoje. Pas mus ji – labai įprasta ir niekada nesikeičia. O jūsiškė atrodo įspūdingai. Ir Kalėdų miestelis – gana jaukus, taip pat ir didesnis negu mūsų. Nors mes nesame dideli pramogų ieškotojai, bet pas jus mums patinka. Tiesa, vaikai truputį nusivylė, kai, pamatę jūsų eglę, puolė prie jos bėgti ir pačiupinėjo, patyrinėjo, iš ko sukurtas tas grožis. Iš tolo jiems atrodė, kad tai – plunksnos", – pasakojo viešnia iš uostamiesčio.

Provokacijoms nepasidavė

"Prisiskaitęs diskusijų internete, kurio miesto eglė gražiausia, tyčia atvykau į Kauną jos pažiūrėti, – teigė Rotušės aikštėje sutiktas vilniečiu Karoliu prisistatęs pašnekovas. – Įspūdžio esmė – visos tos diskusijos beprasmės, nes kiekviena eglė graži savaip. Pagrindinis, mano nuomone, šių metų Kauno eglės pranašumas – kad ji neįprastai naujoviška. O metų sandūroje visada norisi tikėtis kažko naujo ir geresnio, negu jau buvo."

Kiekviena eglė graži savaip. Pagrindinis, mano nuomone, šių metų Kauno eglės pranašumas – kad ji neįprastai naujoviška.

Šeštadienį mūsų mieste apsilankiusi prezidentė Dalia Grybauskaitė taip pat prisipažino neatsispyrusi pagundai pažiūrėti, kaip gyvai atrodo Kauno žaliaskarė. Ir tai – pirmoji jos šiais metais aplankyta Lietuvos eglė.

"Kauno eglė visada ypatinga. Tarp kitko, Lietuvoje – jos daug gražesnės negu pasaulyje, nes dauguma šalių mažai į tai investuoja, dažniausiai palikdamos tik natūralų eglių grožį. O pas mus – labai graži tradicija puošti jas be galo išradingai. Ir labai gerai, kad miestai tarpusavyje dėl to konkuruoja. Nors nesu linkusi lyginti Lietuvos eglių ir spręsti, kuri gražesnė. Manau, kad visos jos nuostabios. Labai graži ir Kauno, bet aš esu vilnietė", – nepasidavė provokacijai ir gausiai apie ją besirenkančių kauniečių spaudimui buvusi šalies vadovė.

Teigdama, kad Kauno eglės – visada ypatingos, o šiemet – labai graži, prezidentė D.Grybauskaitė fotografavosi prie jos su visais norinčiais.

Labai graži šių metų miesto pagrindinė eglė ir Kauno vyskupui Algirdui Jurevičiui, akcentavusiam, kad vakare ji – dar gražesnė. Tačiau, pasiteiravus vyskupo, ar jis jaučia šios eglės kūrėjų bandytą sukurti kosmoso atmosferą, A.Jurevičius atsakė, kad, stovėdamas ant žemės, niekada to nejaučia.

Kauno vyskupui A.Jurevičiui Rotušės aikštės puošmena gražesnė naktį.NAUJAUSI KOMENTARAI

ALGIS

ALGIS portretas
TARYBINIAIS LAIKAIS BUVO K O S M I N I A I PENKMEČIAI , O DABAR KALĖDOS , NETOLI TENUĖJOM .

Rasa

Rasa portretas
Super eglutė

Dsa

Dsa portretas
Man labai graži❤️
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių