Koronaviruso linijoje padirbėjęs G. Nausėda: jaudinausi, bet klausimą žinojau

 • Teksto dydis:

Prezidentas Gitanas Nausėda šeštadienio rytą lankėsi Kauno greitosios medicinos pagalbos (GMP) stotyje, kur bendravo su čia veikiančio karštosios koronaviruso linijos 1808 skambučių centro savanoriais.

Išlipęs iš automobilio Prezidentas jį pasitikusiam stoties vadovui Nerijui Mikelioniui, dėvėjusiam veido kaukę, tarstelėjo: „Neatpažinau jūsų“. N. Mikelionis su šypsena replikavo, kad dabar toks metas.

Pabendravęs su skambučių centro vadovais ir savanoriais Prezidentas atsiliepė į vieną skambutį koronaviruso linija.

Pagalbos ieškojo šiaulietė, kaip pasakojo G. Nausėda, klaususi, ką jai daryti, nes jau ketvirta diena kaip nesulaukia koronaviruso tyrimo atsakymo. "Jaudinausi, bet šį klausimą neblogai žinojau. Manau, kad atsakiau į jį", – žurnalistams GMP stoties kieme sakė G. Nausėda, pridūręs, kad "tokiais atvejais pusė bėdos, jeigu sveikata neblogėja, neatsiranda naujų simptomų". "Aš to jos ir klausinėjau", – apie "darbo" skambučių centre patirtį pasakojo G. Nausėda, kalbėjęs, kad didinant testavimo apimtis laboratorijų pajėgumai nedidėja.

"Apima labai geri jausmai, kai matai žmonių pasišventimą", – dėstė šalies vadovas po pokalbio su savanoriais. G. Nausėda teigė, kad vizitui pasirinktas šeštadienio rytas, nes tokiu metu galima tikėtis, kad skambučių srautas bus mažesnis.

"Matydamas savanorių pasišventimą suprantu, kad mes tikrai greitai ir sėkmingai įveiksime iššūkius. Tokiais momentais visada didžiuojuosi Lietuva, kuri geba susivienyti ir stoti kaip mūras už kito", – teigė G. Nausėda.

Didžiulis savanorių indėlis, anot Prezidento, yra ne tik tas, kad jie skambinantiems suteikia svarbios informacijos, nukreipia konsultacijoms pas gydytojus, registruoja juos į patikros punktus, bet ir tiesiog "nuima įtampą nuo kitų telefonų", tai yra, lieka mažiau apkrautos kitos pagalbos linijos, tokios kaip medicinos pagalbos ar Bendrasis pagalbos centras.

Vienas savanorių – Matas Daulenskis Kauno GMP nėra naujokas. Jis jau dvejus metus savanoriauja stotyje, o dabar padeda ir koronaviruso linijos centre.

"Prezidento vizitas buvo šiek tiek netikėtas", – sakė kaunietis, pagal profesiją – IT specialistas.

Vyras minėjo, kad G. Nausėda apžiūrėjęs patalpas savanorių teiravosi, kaip jiems sekasi, su kokiomis problemomis šie susiduria, ko trūksta, kas apskritai vyksta 1808 linijos skambučių centre.

"Tokie vizitai tikrai prideda motyvacijos, pakelia ūpą, – neslėpė savanoris. – Dažni vizitai išmuštų iš vėžių, tačiau dėmesio parodymas vienokia ar kitokia forma yra tikrai naudingas".

Jis nebuvo šalia, kai Prezidentas atsiliepė į skambutį koronaviruso linija, tad negirdėjo, kaip vyko pokalbis. "Tačiau galiu pasakyti, kad su tam tikru pasiruošimu tai nėra labai sudėtinga. Protokolas yra paprastas: turime konkrečius klausimynus, pagal kuriuos dirbame, užduodame žmonėms konkrečius klausimus, ir pagal atsakymus į juos vertiname situaciją", – aiškino M. Daulenskis.

Kauno GMP vadovas N. Mikelionis sakė norintis padėkoti Prezidentui už vizitą. "Ir už žmogišką "ačiū" savanoriams. Patikėkit manimi, jiems tai yra labai svarbu", – teigė medikas.

Per tą laiką, kai veikia karštoji koronaviruso linija 1808, joje jau spėjo padirbėti apie 400 šaulių ir daugiau kaip 300 kitų žmonių, o dar apie tris šimtus savanorių laukia savo eilės, kada bus pakviesti.

Nepaisant didelio savanorių rezervo, N. Mikelionis ragino norinčiuosius savanoriauti registruotis, nes nežinia, kaip ilgai viskas tęsis ir kiek prireiks pajėgų.NAUJAUSI KOMENTARAI

ALKOHOLIKAS

ALKOHOLIKAS portretas
KAM LIETUVAI PREZIDENTAS SU TOKIAIS ĮGALIOJIMAIS , KAD NETIKUSIEMS MINISTRAMS NIEKO NEGALI PADARYTI , NEBENT PAKRITIKUOTI .

ALGIS

ALGIS portretas
PSICHAS VERYGA VIETOJ TO , KAD DIDINTI LABOTATORIJŲ PAJĖGUMUS , MAŽINA MĖGINIŲ PAĖMIMUS IR DAR GIRIASI APIE GERĄ DARBĄ, PSICHAS IR AFRIKOJE PSICHAS .

Graudu

Graudu portretas
kad vieni turi dirbti be atokvėpio ir naktimis,kiti surengia spektakliuką,dar pakritikuoja dirbančius (ieškančius išeičių).
VISI KOMENTARAI 28
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių