Kandidato į prezidentus rinkimai Kaune: nepartinių rinkėjų atėjo trigubai daugiau

Kauno miesto savivaldybės koridoriai ir Mažoji salė šį šeštadienį – kone sausakimši. Čia plūdo opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų nariai ir kiti kauniečiai, norintys išreikšti savo nuomonę partijos kandidato į šalies prezidentus rinkimuose.

„Nepartinių tiek daug, kad nepakylam nuo stalo. Žmonių pilna salė, viskas ūžia“, - telefonu kažkam bandė nusakyti situaciją viena partijos atstovių. Jos žodžiai buvo visiškai tikslūs. Žmonių į rinkimus vis ėjo ir ėjo. Ir, panašu, kad kiek daugiau nei pusė jų – nepriklausantys partijai.

Šeštadienio vakaro duomenimis, per visą dieną, iki 18 val., kai jau nebebuvo galima balsuoti, Kaune balsuoti atėjo 440 konservatorių partijos narių ir net 1146 žmonės, nepriklausantys partijai. Atitinkamai tai sudarė 26 ir 36 proc. turėjusių teisę ar užsiregitravusiųjų iš anksto. Palyginus su visos šalies vidurkiu, kauniečiai balsuoti šiuose rinkimuose rinkosi aktyviau. Skaičiuojant šalies statistiką, per pirmąją dieną balsavo 25 proc. visų partijos narių ir 32 proc. visuose miestuose balsuoti užsiregistravusiųjų partijai nepriklausančių žmonių.

„Partija – didelė jėga. Pats jai nepriklausau, bet atėjau, nes noriu, kad mano palaikomas kandidatas gautų didžiausią įmanomą palaikymą ir paramą prieš nacionalinius prezidento rinkimus“, - šeštadienį perpiet aiškino kaunietis programuotojas Ramūnas, įmetęs balsavimo biuletenį į vis pilnėjančią balsadėžę.

„Kandidatų debatai pravertė – patvirtino mano apsisprendimą“, - sakė medikė Jūratė, balsuoti atėjusi su kolege Egle. Pastaroji teigė, kad labai svarbu nebalsuoti aklai. „Paskaitai kandidatų programą, ar sutampa vertybės, ar nebuvo susikompromitavę anksčiau“, - dėstė kaunietės. Anot jų, reikia nuosekliai domėtis politiniu gyvenimu, ne tik prieš pat rinkimus. 

„Domiuosi politika. Visuomet pasinaudoju savo teise balsuoti. Kandidatų debatų nežiūrėjau, iki jų buvau apsisprendusi. I.Šimonytę iš anksčiau pažįstu, tiesa, ne asmeniškai, o V.Ušackas man atrodo arogantiškas“, - kalbėjo kaunietė Liudytė.

Kultūros srityje dirbanti Sonata, taip pat nepriklausanti konservatoriams, sakė atėjusi balsuoti, nes netenkina situacija, dabartiniai valdžios atstovai. Paklausta apie kandidatų debatų naudą, ji teigė, kad prieš debatus apie vieną kandidatų buvo susidariusi geresnę nuomonę.

Nemažai balsavusiųjų buvo vedini vaikais, anūkais. „Visą praėjusį laikotarpį aptarinėjome kandidatus, kalbėjomės“, - apie anūko politinį išprusimą kalbėjo inžinierius Vytautas, teigęs, kad balsuoti yra kiekvieno piliečio pareiga.

Baldininkas Algirdas sakė kiek nusivylęs, kad dėl partijos paramos kovoja tik du kandidatai. „Mano pasirinkimas šiuo atveju aiškus. Kodėl turėdamas tokią milžinišką tarptautinę patirtį V.Ušackas nesulaukia partijos vadovybės palaikymo, o I.Šimonytė, net nebūdama partijos nare, turi tokį partijos skyrių pasitikėjimą?“ – retoriškai klausė kaunietis ir pridūrė, kad niekada negali žinoti, galbūt jo balsas kaip tik gali būti lemiamas.

Pirminiuose rinkimuose dėl partijos paramos varžosi Seimo narė buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė ir buvęs diplomatas Vygaudas Ušackas.

Rinkimuose iš viso registravosi daugiau nei 19 tūkst. nepartinių žmonių, po besiregistravusių patikros teisę balsuoti turės 18 tūkst. 259. Vien Kaune balsuoti užsiregistravo apie 3 tūkst. žmonių.

Pirminiuose rinkimuose kandidatą į prezidentus galės rinkti ir daugiau nei 14 tūkst. konservatorių partijos narių, jiems atskiros registracijos nereikėjo. Aktyvių narių skaičiuojama apie 10 tūkst.

Nacionaliniai rinkimai į prezidentus planuojami kitąmet gegužę.

Savaitgalį vykstančiame balsavime partijos nariai taip pat reitinguoja kandidatų savivaldos tarybų rinkimuose sąrašus, taip pat – kandidatų į Europos parlamentą sąrašus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Albina

Albina portretas
Čia gi suėjo visi (net nepartiniai) balsuoti dėl to, kad yra labai dėkingi Lanziui už dovanai gautus turtus, kurių neretas net neturėjo. Už dovanotas, net "parskraidintas" žemes pagal pageidavimą, beje, kurias miestų gyventojai anuomet tik nuomavosi ir visą kitą gėrį, kurį pavyko pasiglemžti ypač Kaune, valdant supuvusiems konservams. Kalbu apie Lanzio "turto grąžinimo" tiksliau išparceliavimo įstatymą, pakeistą gobšųjų naudai net 54 kartus, kol viskas pagaliau "sąžiningai" suplaukė į reikiamas rankas. Jau vien Lanzio žmonelės parskridusios ir tuo pačiu gerokai padidėjusios žemės geriausias to genialaus ostapo benderio - Kurdupelio Lanzio projekto pavyzdys. O ir anūkėlio uošviis ne ką atsiliko - jo turtai ko verti!? Vien Kaune kiek neteisėtai grąžinta? Taigi...tik balsuok ir balsuok, kad dar tokių ateitų iš tos supuvėlių irštvos – mažu rasis dar ką nugvelbti!?!

...

... portretas
CHA - ar galima paneigt kad tai 'konservų' 'partijos' skilimas, jei jau pats Dėdulė savo partiečiais nebepasitiki, paskutines dar gyvas 'beretes' susikvietė.

cha - juokas pro ašaras

cha - juokas pro ašaras portretas
Konservatorių "triukai" - kviestis pašaliečius - kas gali paneigti, kad čia švaru...
VISI KOMENTARAI 58
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių