Kauno darželyje dėl mažametės kilo konfliktas: įvykių versijos – visiškai skirtingos

Praėjusiais metais paaštrėję vaidai su ugdymo įstaigos darbuotojais šį lapkritį baigėsi raštišku mamos prašymu išbraukti dukterį iš sąrašų. Mažametę į Kauno Bernardo Brazdžionio mokykloje esančią darželio grupę vedusi daugiavaikė kaunietė nusprendė netylėti – pažėrė priekaištų vienai iš čia dirbančių auklėtojų. Pasak jos, dėl neetiško pedagogės elgesio galimai pašlijo ir mažametės sveikata – ji esą pradėjo nevalingai šlapintis. Darželio atstovai pateikia visai kitokią šios istorijos versiją.

Konfliktas dėl vasarinio darželio

„Praėjusių mokslo metų rugsėjį manęs buvo paklausta, ar norėsiu vesti dukrą į vasarinį pakaitinį darželį. Pasakiau, kad norėsiu. Tačiau mergaitė kovo mėnesį susirgo. Negalavimai tęsėsi iki balandžio vidurio. Atvedusi pasveikusią dukrą į darželį, sužinojau, kad norinčių gauti pakaitinį vasarinį darželį sąrašai jau sudaryti, o mano dukra į vasarines darželinukų grupes nepateko. Auklėtoja mestelėjo priekaištą: „O kur jūs buvote anksčiau?“. Tada jai pasakiau, kad mergaitė sirgo, internetu aš nesinaudoju, o kitu būdu informuota nebuvau“, – pirmąjį rimtesnį incidentą Kauno Bernardo Brazdžionio mokykloje prisiminė Alina.

Pasak moters, išgirdusi pastarąją žinią, rankų ji nenuleido – savo pačios pastangomis bei padedant kitų darželių vadovams buvo surastas kitas vasarinis pakaitinis darželis, kurį kaunietės dukra esą sėkmingai lankė.

Pradėjo nevalingai šlapintis

„Po vasaros, šio rugsėjo pradžioje, grįžusi iš darželio, mergaitė vėl sunegalavo – nuo streso pakilo temperatūra. Paskambinau auklėtojai pasiteirauti, kas atsitiko. Tačiau man niekas nieko nepaaiškino. Namie pastebėjau, kad dukra ėmė gausiai ir nevalingai šlapintis. Kreipėmės į gydytojus. Jų atlikti tyrimų rezultatai fizinės problemos priežasties neparodė. Po kurio laiko buvo atlikti pakartotiniai tyrimai. Tuomet medikai nustatė, kad dukrai stiprus uždegimas, kurį paūminti galėjo patiriamas stresas. Manęs paklausė, ar nerėkiu ir nemušu mergaitės. Gydytoja problemos manyje neįžvelgė, todėl patarė visa ko židinio ieškoti kalbantis su dukra namie ir ją stebint“, – atviravo pašnekovė.

Pasikalbėjusi su keturmete mama pasakojo išgirdusi, kad auklėtoja darželyje dažnai šaukia ir, mergaitės žodžiais tariant, yra bloga. Norėdama įsitikinti mažametės teiginių tikrumu Alina su sužadėtiniu nusprendė nuvykti pas minėtą auklėtoją be išankstinio pranešimo.

„Ji kalbėjo pakeltu tonu, kaltino mane, kad laiku neatvežiau dukros sveikatos pažymos, pagrindžiančios, kodėl ji taip dažnai nelankė darželio. Paaiškinau jai, kad mergaitė jau pasveikusi, bet gydytojai liepė ją stebėti, o pažyma jau turėtų būti elektroninėje sveikatos formoje, kurią darželio darbuotojai turėtų matyti. Taip pat pasiteiravau auklėtojos, su kokiomis problemomis buvo susidurta jai bendraujant su mano vaiku. Tada ji pasakė, kad mano dukra tikriausiai nebylė, nes su ja visai nesikalba. Ėmiau neigti, nes žinojau, kad su kita auklėtoja dukra tikrai šnekasi“, – detalizavo kaunietė.

Bandė ieškoti išeities

Paklausta, ar darželio auklėtoja prisipažino šaukdavusi ant keturmetės, Alina užsiminė, kad pedagogė pastarojo fakto nepripažino, bet esą vėliau pati išsidavė, kad kažkas ne taip, tarstelėdama, jog tokių jautrių vaikų jos darbo praktikoje dar nebuvo pasitaikę.

„„Ir man čia nemyžčios, ir aš paskui ją nelakstysiu“, – rėžė auklėtoja. Tada pasakiau, kad jei ji tokiu pakeltu balsu kalba su manimi, įsivaizduoju, kaip turėtų išsigąsti vaikas ir paklausiau dėl galimybės dukrai lankyti kitą grupę darželyje. O, jei tokia galimybė neatsiras, užsiminiau apie norą palikti darželį. Tai išgirdusi pasakė, kad rašyčiau noro išeiti prašymą iškart, nes tokiems kaip mes (daugiavaikėms šeimoms – aut. past.), kurie nemoka už darželį, čia nėra vietos. O po to patarė kreiptis į direktorę“, – niuansus pasakojo moteris.

Ir man čia nemyžčios, ir aš paskui ją nelakstysiu.

Nuėjusi prie direktorės kabineto Alina jos nerado, nes, kaip vėliau paaiškėjo, ugdymo įstaigos vadovė tądien dirbo ne Partizanų gatvėje, o Radvilėnų plente įsikūrusiame kitame šios mokyklos padalinyje. Tačiau kaunietė tikino vis tiek ieškojusi išeities – kalbėjosi su ugdymo įstaigos sekretore ir klausė, ar jai galėtų padėti direktorę pavaduojantis žmogus. Tačiau esą sulaukė atsakymo, kad tokio asmens tąkart mokykloje taip pat nebuvo.

Papasakojusi minėtai sekretorei susiklosčiusią situaciją ir norą keturmetę pervesti į kitą grupę darželyje, pašnekovė prasitarė tikėjusis, kad ji žodinę informaciją perduos ugdymo įstaigos direktorei, kai šią pamatys. Tačiau taip esą neįvyko.

Kvietė policiją

„Ji nepatarė, kad parašyčiau prašymą dėl darželio grupės pakeitimo, o ir pati nesusipratau. Lapkričio 5 dieną nuvykau į ugdymo įstaigą pasikalbėti su auklėtoja, klausdama jos, kaip būtų galima sugrąžinti dukrą į grupę, nes mergaitė pusantro mėnesio sirgo. Tačiau auklėtoja kalbėjo su manimi isteriškai, pradėjo karščiuotis ir nesutiko bendradarbiauti šiuo klausimu kaip pedagogas. Liepė ieškotis kito darželio“, – sakė keturmetės mama.

Moteris teigė iškart po incidento nieko nelaukdama parašiusi pareiškimą išeiti iš Kauno Bernardo Brazdžionio darželio, esančio Partizanų gatvėje. Tačiau lapkričio 12 dieną su sužadėtiniu atvykus į ugdymo įstaigą atsiimti dokumentų, esą kilo konfliktas, nes darbuotojai nenorėjo atiduoti metinės mergaitės sveikatos pažymos. Teko kviesti policiją.

Įvykių versijos – skirtingos

Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato (VPK) atstovė Justina Kazragytė patvirtino, kad lapkričio 12 dieną 8.37 val. pareigūnai buvo iškviesti į Kauno Bernardo Brazdžionio mokyklą. Tačiau iškvietimo tikslas skyrėsi nuo to, kurį portalo žurnalistams įvardijo Alina.

Pasak J.Kazragytės, buvo informuota, kad ugdymo įstaigoje, Radvilėnų plente, vyksta konfliktas su darželio auklėtoja, nes atvedus vaiką jis nebuvo priimtas į darželio grupę.

Šiai šeimai Kauno miesto socialinių paslaugų centras teikia pagalbą.

„Atvykus pareigūnams ugdymo įstaigos atstovė paaiškino, kad mamos prašymu, pateiktu praėjusią savaitę, vaikas yra išbrauktas iš darželio grupės sąrašų“, – teigė J. Kazragytė.

Pagalbą teikia specialistai

Kauno Bernardo Brazdžionio direktorės Danguolės Deobald pasiteiravus apie kaunietės anksčiau pasakotus niuansus ir konfliktus su darželio auklėtoja bei dėl to galimai pašlijusią mažametės sveikatą, ji tikino, kad žinia apie konfliktus jos nepasiekė. Dėl nevalingo mergaitės šlapinimosi pedagogai esą taip pat nebuvo informuoti.

„Darželyje toks sutrikimas nebuvo pastebėtas – mergaitė nevalingai nesišlapino. Apie tai mažametės mama neinformavo jokių specialistų ir juolab nepateikė prašymo pervesti vaiką į kitą darželio grupę.  Lapkričio 5 dieną mama pati priėmė sprendimą ir parašė prašymą palikdama jį mokyklos raštinės darbuotojams, nes su administracija ji nebendravo“, – apie pastarojo laiko įvykius kalbėjo D. Deobald.

Ugdymo įstaigos direktorė tvirtino, kad Alinos priekaištai dėl netinkamo auklėtojos elgesio yra nepagrįsti. Jos teigimu, tą laiką, kurį mergaitė buvo darželyje, ji jautėsi gerai: dalyvavo grupės veikose ir užsiėmimuose.

„Dėl situacijos šeimoje, vaikų saugumo ir emocinės būsenos,  praėjusių metų gruodžio mėnesį buvo kreiptasi į Kauno miesto Vaikų teisių apsaugos skyrių (VTAS). Šiai šeimai Kauno miesto socialinių paslaugų centras teikia pagalbą“, – pridūrė ji.NAUJAUSI KOMENTARAI

Asas

Asas portretas
Nesupratau,kaip galima nemoketi uz darzeli?? Noreciau as sitaip,bet deja.NEGALIU,moku pilna kaina.Tuos eis abu vaikai tai paklosiu 120-140€ o cia uz dyka!

Vyras

Vyras portretas
Jau neduok Dieve supermamyčių bukumą auklėtojoms patirt... Nuvedu vaiką i darželį, tai vien to laiko pakanka kai kurių motinų trenktumui pamatyti, jau nekalbu apie auklėtojas.

Anonimas

Anonimas portretas
Toks reiškinys tikriausiai jau yra kiekvienoje ugdymo įstaigoje. Kenčia mokytojai, ypač pradinių klasių ir mokyklos nuo tokių neadekvačių ir piktybinių motinų elgesio. Tokios parazituojančios motinos, skundų rašytojos, - visuomenės atliekos. Jos neturi padėkos jausmo, jokio loginio mąstymo, neįsigilinusios į kontekstą geba tik juodinti pedagogus ir vaidina pačios aukas. Koktu, šlykštu ir gadina nuotaiką man. Jų vaikams reikėtų atskiros įstaigos, kur teikiama kompleksinė psichatrų pagalba (tokių neadekvačių tėvų vaikai irgi moka manipuluoti ir meluoti), ir būtinai atimti motinų galias dalyvauti ugdymo procese, nes jos nesuvokia savo elgesio, bet puikiai pakenkia kitiems. Jos tokių teisių neturi - kenkti pedagogams.
VISI KOMENTARAI 42
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių