Dėl smegduobės aikštelėje automobilis pakibo ore: išsireikalauti žalą nebuvo lengva

Į stovėjimo aikštelę prie daugiabučio automobiliu atvažiavusi kaunietė pateko į bėdą – jos transporto priemonė pakibo ir buvo apgadinta dėl grunte atsivėrusios smegduobės. Toje vietoje darbus vykdanti bendrovė, sakė moteris, nebuvo palikusi jokios apie galima riziką įspėjančios informacijos. Tačiau žada atlyginti patirtus nuostolius.

Kaip pasakojo su portalo kauno.diena.lt žurnalistais susisiekusi Rosita (vardas ir pavardė redakcijai žinomi, – aut. past.), nemalonus incidentas Kaune, Šiaurės prospekte, netoli 37 numeriu pažymėto daugiabučio, įvyko vasario 6-osios popietę.

„Apie 16 val. grįžau namo ir pastačiau savo automobilį aikštelėje. Priekinis dešinysis jo ratas įsmuko į aikštelės dangą, nes ji pradėjo trūkinėti. Mašina pasviro ir pamačiau, kad ratas – jau duobėje. Prieš kurį laiką šioje vietoje buvo atliekami vamzdynų remonto darbai. Aikštelė buvo jau beveik sutvarkyta. Joje nebuvo jokių ženklų ar kitokios informacijos, kad ten statyti ar važiuoti negalima“, – detalizavo kaunietė.

 Aikštelė buvo jau beveik sutvarkyta. Joje nebuvo jokių ženklų ar kitokios informacijos, kad ten statyti ar važiuoti negalima.

Pasak moters, teritorijoje vamzdynų remonto darbus vykdžiusi bendrovė „Detas“ jau anksčiau buvo sulaukusi gyventojų pastabų. Jie kreipėsi į Kauno miesto savivaldybę skųsdamiesi, kad ši, maždaug tris automobilius talpinti galinti stovėjimo aikštelės dalis, ilgą laiką buvo aptverta, joje iškasta duobė, o darbai esą nevyko kelis mėnesius. 2021 metų gruodį iš Eigulių seniūnijos gautame atsakyme teigta, kad duobė užkasta, jos paviršius išlygintas, tačiau neuždėtas apie 35 cm aukščio dangos sluoksnis. Žadėta, kad darbai bus baigti nedelsiant, kai tik kelias dienas bus fiksuojama teigiama oro temperatūra.

Rositos nuotr.

Apie nelaimingą įvykį vasario 6-osios popietę Rosita teigė pranešusi pareigūnams. Jis buvo registruotas, o kitą dieną moteris apie incidentą informavo ir įmonės „Detas“ atstovus. „Susisiekus telefonu jie man minėjo, kad neturi kelto ir negali iškelti mano automobilio. Tačiau, kai pasakiau, kad kreipsiuosi į spaudą ar savivaldybę, greitai, maždaug po 20 minučių, atvažiavo. Ir iškėlė mano automobilį iš duobės“, – atviravo pašnekovė.

Rositos nuotr.

Rositos teigimu, per incidentą buvo apgadintas priekinis jos transporto priemonės bamperis – aplūžusios ir įtrūkusios plastmasinės jo detalės. Transporto priemonė drausta tik civiliniu draudimu. Todėl žala – nekompensuojama. „Buvo atvažiavęs bendrovės atstovas, kuris reguliavo vykdomus darbus. Jis minėjo, kad direktorius mano automobilio taisyti nesutinka ir pasakė, kad apgadintą bamperį sutvarkys savomis lėšomis. Darbuotojas parašė raštišką pasižadėjimą, kad sutvarkys per porą savaičių, bet dar kol kas į mane nesikreipė, kad paimtų automobilį“, – trečiadienį pasakojo kaunietė.

Rositos nuotr.

Smegduobė, į kurią įvažiavo moteris, vis dar yra, tačiau bendrovė „Detas“ minėtoje vietoje pastatė du įspėjamuosius juosta pažymėtus stulpelius, kad ten niekas nestatytų savo automobilio. „Akivaizdu, kad kažkas buvo blogai sutvarkyta. Įmonės atstovai aiškino, kad galbūt gruntą išplovė lietaus vanduo. Bet seniau nei išplaudavo, nei mašinos įkrisdavo“, – kritikos negailėjo Rosita.

Trečiadienį portalo kauno.diena.lt žurnalistai susisiekė su bendrovės „Detas“ direktoriumi Egidijumi Račkausku. Jis teigė sužinojęs apie kaunietei automobilių stovėjimo aikštelėje nutikusią situaciją, dėl kurios buvo apgadintas jos automobilis. Pasak pašnekovo, atitirpus sniegui ir išėjus įšalui, šiek tiek nusėdo gruntas. „Dėl to moters automobilis atsirėmė bamperiu į žemę. Ji kreipėsi į draudimo bendrovę, bet kadangi žala – maža, jos neatlygins. Todėl ji susitarė su mano įmonės darbų vykdytoju, kad jis pataisys, nes turi draugų, kurie užsiima plastmasių remontu. Padarys bamperį ir uždės atgal. Gyventojai tai nekainuos“, – akcentavo E. Račkauskas.

Nė nemanėme, kad ten gali nusėsti gruntas ir įkristi mašina. Kodėl taip įvyko, aiškinsimės – gal po žeme trūkęs koks nors vamzdis. Šiandien arba rytoj atkasime ir vėl iš naujo sutvarkysime, o pavasarį išasfaltuosime.

Bendrovės direktorius užsiminė, kad automobilių stovėjimo aikštelę reikia asfaltuoti, tačiau asfaltavimo darbus galima atlikti tik pavasarį. „Ji iki viršaus buvo užtankinta. Jei aikštelę užtversime, žmonėms bus bėdų, nes neturės kur prie daugiabučių pastatyti automobilių. Tam ir nuėmėme tvorą, kad žmonės galėtų statyti. Nė nemanėme, kad ten gali nusėsti gruntas ir įkristi mašina. Kodėl taip įvyko, aiškinsimės – gal po žeme trūkęs koks nors vamzdis. Šiandien arba rytoj atkasime ir vėl iš naujo sutvarkysime, o pavasarį išasfaltuosime“, – žadėjo įmonės „Detas“ direktorius.

Rositos nuotr.

Pasiteiravus apie tai, ar tikrai, kaip teigė iš bendrovės darbuotojo išgirdusi kaunietė, E. Račkauskas neketina kompensuoti pinigų, kuriuos jo darbuotojas išleis apgadinto automobilio remontui, pašnekovas patikino, kad išlaidas padengs. Šitaip esą pagrasino tik todėl, kad darbuotojai atsakingiau žiūrėtų į darbą ir nepridarytų problemų, nes už jas atsakyti teks patiems, jei paaiškėtų, kad tai – jų kaltė.

Netrukus po pastarojo pokalbio su portalo redakcija susisiekė Rosita ir teigė sulaukusi atsakingo „Detas“ atstovo skambučio. Jis žadėjo šiandien, trečiadienį, atvažiuoti ir įvertinti automobiliui padarytą žalą.


Šiame straipsnyje: smegduobėŠiaurės prospektasautomobilių stovėjimo aikštelėskaitytojo naujiena

NAUJAUSI KOMENTARAI

Smegduobę, \\\\\.../////

Smegduobę, \\\\\...///// portretas
kaip Žalgirio mūšį minėsim kelis šmtus metų.

nežurnaliūga

nežurnaliūga portretas
,,išsireikalauti žalą nebuvo lengva ", o kam jos reikalauti, jeigu jau ir taip turi? Nusišnekat žurnaliūgos. Čia reikia reikalauti žalos atlyginimo, jeigu ką.

Erikas

Erikas portretas
Žmonės kurie trukdo statybos darbas, skundžiasi ,stato mašinas po ženklų, darbuotojus siuntinėjo tai šen tai ten .tai tik parodo finišą neisprusima ,netolerancija darbuotojams kartu ir jų vadovui
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių