Kiek uždirba naujoji Kauno valdžia?

Dienraščio „Kauno diena“ rašinys

Tiesioginiai merų rinkimai pakeitė ne tik juos renkančių  gyventojų požiūrį į miestų vadovų pareigybę ir atsakomybę, bet ir įnešė palankių vėjų į jų pinigines. Kiek uždirba Kauno meras ir savivaldybės administracijos vadovybė?

Tiesioginiai merų rinkimai pakeitė ne tik juos renkančių  gyventojų požiūrį į miestų vadovų pareigybę ir atsakomybę, bet ir įnešė palankių vėjų į jų pinigines. Kiek uždirba Kauno meras ir savivaldybės administracijos vadovybė?

Didesni atlyginimai

Nuo gegužės 1 d. įsigaliojo nauja mero ir administracijos vadovų atlyginimų mokėjimo tvarka, kurią netruko patvirtinti savivaldybių tarybos. Per 100 tūkst. gyventojų turinčių savivaldybių merų pareiginę algą imta skaičiuoti taikant nebe 12,2 koeficientą, o 15–20. Kauno taryba patvirtino, kad skaičiuojant miesto vadovo atlyginimą būtų taikomas 19 koeficientas.

Tai reiškia, kad pareiginės algos bazinis dydis, kuris 2015 m. patvirtintas 130,5 euro, dauginamas iš tarybos patvirtinto koeficiento. Rezultatas netaskaičius mokesčių: Kauno mero Visvaldo Matijošaičio atlyginimas – 2479,5 euro.

"Aš į šias pareigas ėjau tikrai ne dėl atlyginimo, tad man šis klausimas nėra aktualus. Bet įvertinus tokio dydžio miesto kaip Kaunas merui tenkančią atsakomybę ir darbo krūvį, šios institucijos vadovo atlyginimas turėtų būti daug didesnis. Tas pats galioja ir kalbant apie vicemerus, ir apie savivaldybės administracijos vadovybę", – V.Matijošaitis prasitarė iki šiol nežinojęs, kiek uždirba.

Dvi kadencijas prieš tai Kaunui vadovavęs Andrius Kupčinskas tenkinosi kuklesniu darbo užmokesčiu. "Gyvenu nuo algos iki algos, tad tiek ji mane ir tenkina", – yra sakęs A.Kupčinskas.

Buvęs Kauno meras pažymėjo, kad per ilgus vadovavimo Kaunui metus jo atlyginimas iš esmės nesikeitė. Prieš metus A.Kupčinskas skaičiavo, kad jei ne darbo valstybės tarnyboje stažas, jo atlygis nesiektų nė 4 tūkst. litų (maždaug 1 159 eurų).

Tiesa, buvusio kilęs skandalas, kai paaiškėjo, kad vienu metu A.Kupčinskui buvo mokamas priedas už apsilankymą savaitgaliais įvairiuose renginiuose, tarp jų – ir šv.Mišiose bažnyčiose.

Maksimali priemoka

Mero pavaduotojų atlyginimai skaičiuojami taikant tą pačią bazinės algos ir koeficiento formulę. Tik vicemerams nutarta skaičiuoti taikant 16 koeficientą. 2 088 eurai – toks nustatytas vicemerų Simono Kairio, Povilo Mačiulio ir Vasilijaus Popovo atlyginimas, neatskaičius mokesčių.

Gerokai kuklesni iš pirmo žvilgsnio atrodo Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus ir jo pavaduotojų atlyginimai. Oficialioje lentelėje nurodyta, kad administracijos direktorius iki mokesčių atskaitymo uždirbs 1 409,40 eurų, o jo pavaduotojai – 1 265,85 euro.

Tačiau Kauno savivaldybės administracijos vadovybė pamaloninta 60 proc. pareiginės algos dydžio priemoka. Nuo pirmos darbo dienos administracijos vadovo pavaduotojams skirta maksimali priemoka papiktino kai kuriuos tarybos narius. Už kokius nuopelnus skiriama tokia priemoka, aiškinama labai valdiškai.

"Už įprastą darbo krūvį viršijančią veiklą", – taip formuluojamas 60 proc. dydžio priemokos skyrimas. Kauno taryba pritarė dosnioms priemokoms administracijos direktoriaus pavaduotojams, o tai gerokai pataisė darbo užmokestį žymintį skaičiuką. Vilius Šiliauskas, Romaldas Rabačius ir Sigitas Šliažas uždirbs – maždaug 2 025 eurų, neatskaičiavus mokesčių.

Nori geriausių

"Situacija yra tokia, kad net ir su tarybos paskirtomis priemokomis administracijos vadovų atlyginimai yra per maži žvelgiant į situaciją rinkoje. Norėdamas pasamdyti aukšto lygio specialistą, privalai jam pasiūlyti adekvataus dydžio atlyginimą. Tarkime, Skandinavijoje visos valstybinės institucijos pagal atlyginimo dydį gali konkuruoti su privačiu verslu. Pavyzdžiui, geras finansų direktorius tose šalyje uždirba tiek pat, nepriklausomai ar jis dirbtų privačiame versle, ar valstybiniame sektoriuje. Kaip kitaip pritraukti gerus specialistus?" – kritiką dėl 60 proc. priemokos atrėmė V.Matijošaitis.

Neatmetama prielaida, kad 3 proc. priedą už kiekvienus trejus tarnystės Lietuvai metus turėtų gauti bent du iš šiuo metu pagrindiniame Kauno valdžios aparate esančių žmonių. Vicemeras V.Popovas ir administracijos direktoriaus pavaduotojas S.Šliažas gali pretenduoti į priedą už tarnybos stažą, kurį sudaro 3 proc. pareiginės algos už kiekvienus trejus tarnybos Lietuvos valstybei metus. Šio priedo suma negali viršyti 30 proc. pareiginės algos.


Šiame straipsnyje: algosKauno valdžiapagaminta-kd

NAUJAUSI KOMENTARAI

kantrybės

kantrybės portretas
mieli KAUNIEČIAI pažiūrėkim ar bus DIDELI darbai už DIDESNIUS pinigus SĖKMĖS naujam MERUI ir visiem valdininkam SĖKMĖS geruose darbuose KAUNO labui

Pranas MO

Pranas MO portretas
Prie piktadario Kupčinsko buvo 3 vicemerai, direktorius, 3 dir.pavaduotojai ir tarybos sektretorius..su meru buvo 9 vadai su 700 valdininkų. Laimėjo naujas drakonas...vadų ir pavaduotojų ir valdininkų tiek pat..nors gyventojų mažėja mažėja Prieš 4 metus Kaune gyveno apie 340 000 gyventojų, dabar jų beliko 304 000 11% mažiau. O algas pasididino ...60% direktoratui dar nepradėjus dirbti...skuba kažko dalintis ką gali?taigi prieš 4 metus šita dabar naujoji koalicija jau vadovavo Kauno miestui, meras buvo Mikaitis, vicemeras Povilas Mačiulis ir t.t. Pavadovavo 6 mėn. , pasitvarkė kas reikėjo ir ...išsibėgiojo...teko Kupčinskui imtis darbo

Šulcas

Šulcas portretas
ne Matijošaitis algas padidino,o gudručiai seime,tai ko čia putojaties?
VISI KOMENTARAI 21
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių