Kėdainių tilto reikalingumas Kaune – iki galo neįrodytas?

Pirmadienį Kaune vykstant viešam aptarimui dėl Kėdainių tilto statybų per Nemuno upę, darbų recenzentas atkreipė dėmesį, kad dokumentuose nėra pagrįstas šio tilto reikalingumas.

„Reziumuojant norėčiau pasakyti, kad aš asmeniškai, įsigilinęs į dokumentus (...) abejoju to tilto reikalingumu, nes kaip atskiras objektas, neintegruotas į tolesnę transporto sistemą, jis neturi jokios prasmės“, – kalbėjo architektas Tomas Grunskis.

Pasak architekto, šiuo metu tilto projektas – savatikslis.

Jis atkreipė dėmesį, kad abejonių kelia srautų skaičiavimo ir pralaidumo vertinimas. Pasak jo, jeigu pagrindinis motyvas yra siekis nukrauti transporto srautą nuo miesto centro, užduotyse turėjo būti pateikti labai svarūs įrodymai, kad tiltas, kuris pakeis kraštovaizdį vienoje pagrindinių miesto erdvių, šią problemą tikrai išspręs.

„Pralaidumo vertinimas yra labiau užsakomasis darbas, kuriuo siekiama pateisinti tilto būtinybę, tačiau kuriame kelis kartus kartojama, kad iki galo to padaryti yra neįmanoma dėl vienokių ar kitokių priežasčių“, – pastebėjo T. Grunskis.

Pasak kito recenzento Sauliaus Lukošiaus, nieko nedarant srautai su šiuo tiltu miesto centre sumažėtų 20 procentų, jeigu būtų vystoma infrastruktūra gretimose gatvėse, pokytis būtų dar labiau reikšmingas.

„Labai svarbus dalykas šį tiltą projektuojant ir realizuojant yra išvystymas gretimosios infrastruktūros, ypač Vilijampolės pusėje“, – kalbėjo jis.

Šis recenzentas pabrėžė, kad tiltas turi būti dermėje su miesto senamiesčiu bei Nemuno upe.

T. Grunskis taip pat atkreipė dėmesį, kad vienas darbas pažeidžia anonimiškumo sąlygą: atsidarius internete patalpintą aiškinamojo projekto dokumentą, jo savybėse nurodoma, kad dokumento autorius yra Jonas Audėjaitis. Recenzentas siūlė šį darbą diskvalifikuoti kaip pažeidžiantį taisykles.

„Jeigu aš galėjau pamatyti, visi galėjote pamatyti. Konfidencialumas pažeistas“, – sakė T. Grunskis.

Kėdainių tilto projektavimo konkursą organizuojanti Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų taryba (KAUET) lapkričio mėnesį sulaukė 12 projektinių pasiūlymų, kurių vienas buvo atmestas kaip neatitinkantis konkurso sąlygų.

Konkurso laimėtojai paaiškės gruodžio 12 dieną.

Apie tiltą, nuo Kėdainių gatvės Vilijampolėje gavusį Kėdainių tilto pavadinimą, Kaune svarstoma ne vienerius metus. Šis tiltas turėtų padėti sumažinti transporto srautus per miesto centrą ir palengvinti susisiekimą tarp dviejų Nemuno krantų ties Marvele ir Vilijampolės, Šilainių mikrorajonais. Šiuo metu vairuotojai tam renkasi miesto senamiestyje esančias Gimnazijos, Šauklių gatves.NAUJAUSI KOMENTARAI

Praeivis

Praeivis portretas
Tiltai niekur nemaišo, bet jie baisingai daug kainuoja.Daug kartų jį bandyta statyt, bet jis nueina į niekur.Vienij pusėj remiasi į kalną ir kitoj tas pat, ką duoda tas tiltas. Būtent tiltai Kaune yra tikra nelaimė.Pradedant Aleksoto ir baigiant Vilijampolės. Gal reikėtų pagalvot,kaip išspręsr tilto per Nerį senamiestyję klausimą. Išvažiuoti į Vilijampolę iš senamiesčio kitoje tilto pusėje kelias skirstosi į 6 atšakas.Dar po metų ten bus mirties taškas, o kėdainių tiltas gal tik pablogins tą situaciją, o gal ir pagerins ,bet ne tiek kad atneštų apčiuopiamą naudą. Kodėl nėra viešos diskusijos šiuo klausimu. Eina tik šūkiai- statom, pjaunam, griaunam ir dainuojam, bet nieks neklausia ar norisi daInuot ar verkt?

Dana

Dana portretas
Absoliučiai neišmanau apie tiltų statybą,bet labai puikiai matau ir suprantu,kad kamščiai ėda nervines ląsteles.Ekonominio efekto neskaičiavau,bet pastebėjau ,kad kuo tiltų daugiau,tuo geriau.Nei vienas net atrodantis nereikalingas,tuščiai nestovės.Toks vaizdas,kad kažkas sau naudingų tikslų siekdamas,rėkia,kad tilto nereikia.Kiek mačiau užsienyje,vienas tiltas nuo kito vos ne per 500m.Manau ,kad ne dėl grožio.

to anti degtine

to anti degtine portretas
Kas čia tau rėkia, žmonės, gyvenantys Kaune ir nuolat važinėjantys mato ir aiškina, kad tas kėdainių tiltas jokių transporto problemų neišspręs, nebent pagerins verslo sąlygas namų statytojams prie Neries, bus tiltas į niekur, bet kadangi tai iš Kauniečių pinigų, tai žmonės ir rašo.O kad tu nematai, tai gal akis eurais užklijavo?
VISI KOMENTARAI 38
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių