Kauno rajono vaikų vasara – linksma ir turininga

 • Teksto dydis:

Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje (KRSVB) baigėsi pirmoji dešimt dienų trukusi nemokama vaikų užimtumo vasaros stovykla "Vasarok linksmai ir turiningai", kurios veiklas iš dalies finansavo Kauno rajono savivaldybė. Bibliotekoje stovyklavo 22 pirmų–penktų klasių vaikai.

Karštuoju vasaros metu vaikams buvo tikra atgaiva pasislėpti vėsiose bibliotekos erdvėse, kur jiems įvairias veiklas organizavo šauni bibliotekos darbuotojų komanda. "Mūsų tikslas – sudaryti sąlygas stovyklos vaikams turiningai, įdomiai, linksmai pramogauti, žaisti, plėsti akiratį – įgyvendintas. Vedamų užsiėmimų metu vaikai buvo supažindinti su įvairiomis veiklomis, kartu skaitėme, kūrėme, žaidėme lavinamuosius stalo ir judriuosius lauko žaidimus", – sakė KRSVB Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Jurgita Bartkevičiūtė.

Stovyklos programa, pasak J.Bartkevičiūtės, buvo smagi ir įtraukianti dalyvius į įvairias veiklas. Kiekviena diena turėjo savo programą. Vaikai buvo supažindinti su stovyklavimo taisyklėmis, bibliotekos erdvėmis ir vienas su kitu. Eidami "saulyčių" nutviekstu taku, vaikai susipažino su bibliotekos istorija bei dalyvavo šaunioje interaktyvioje ekskursijoje. Visi kartu apžiūrėjo bibliotekoje veikiančias parodas ir pabandė įminti Nijolės Čepauskienės parodoje "Meninė fraktalų išraiška" eksponuojamuose fraktaluose užšifruotas mįsles.

Bibliotekoje stovyklavo 22 pirmų–penktų klasių vaikai. (Kauno rajono savivaldybės nuotr.)

Apsilankę kraštotyros skyriuje stovyklautojai vartė net 100 metų skaitymo elementorių. Vaikai sukūrė ir stovyklos vėliavą, buvo supažindinti su vasaros "Skaitymų iššūkiu 2021", kurio tikslas, įsitraukiant į turiningus ir smagius užsiėmimus, – per vasarą perskaityti bent penkias knygas. Vaikus skaityti skatino ir poetė Zita Gaižauskaitė. Stovyklautojai skaitė interaktyvias knygas ir dalijosi knygų rekomendacijomis, kartais skaitymai būdavo teatralizuoti, su kaukėmis. Daugelis stovyklautojų tapo bibliotekos skaitytojais.

Didelį susidomėjimą vaikams sukėlė knygų išdavimo ir grąžinimo savitarnos aparatas. Vaikai patys išmoko grąžinti ir paimti knygas. "Apsižvalgę ir ištyrinėję bibliotekos vaikų centre knygose pasislėpusius herojus, pabandėme juos ir jų aplinką suprojektuoti virtualiajame "Minecraft" pasaulyje bei taip pradėti ruoštis skaitmeninio kūrybiškumo konkursui "Knygos herojai Minecraft pasaulyje", – pasakojo KRSVB Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja.

Mūsų tikslas – sudaryti sąlygas stovyklos vaikams turiningai, įdomiai, linksmai pramogauti, žaisti, plėsti akiratį – įgyvendintas.

Stovyklos metu vyko virtualiosios kelionės po meno galerijas, muziejus, lankytinas miestų vietas, saulės sistemos planetų, žmogaus kūno kaulų sandaros, kraujo ląstelių ir kt. tyrinėjimai, virtualieji turai po Kauno rajoną https://www.krsvbiblioteka.lt/virtualusturas/. Meninių-kūrybinių edukacijų metu vaikai piešė 3D pieštukais, sužinojo apie ebru meną, lipdė iš modelino, o dekupažo dirbtuvėse pasigamino originalų pakabuką, tekstiliniais dažais margino savo drabužius. Labiausiai visus sužavėjo ir įtraukė žongliravimo užsiėmimas, kurį pristatė bibliotekos dailininkė Dainora. Kiekviena stovyklos diena pasibaigdavo "Kvadrato" žaidimu.

Į stovyklą biblioteka pakvietė svečių. "Viduramžiai LT" viduramžių šarvais dėvintis edukatorius demonstravo ginklų ir šarvuotės rekonstrukcijas, ir patys vaikai galėjo tapti nenugalimais riteriais. Stovyklautojai susipažino ir su fakyro amatu. "Viduramžiai LT" fakyrė demonstravo ugnies sukimo priemones ir šoko su ugnimi.

Sulaukta ir svečių iš Kauno Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklos. Lektorė Emocija geroji su vaikais aiškinosi, kokios emocijos mus lanko, kaip jas atpažinti ir išreikšti. "Improvizavome, kūrėme ir pasakojome netikėčiausias istorijas su profesionaliu improvizacijų meistru Evaldu (VšĮ "Improvizacija visiems"). Ačiū tariame VšĮ Atradimų laboratorijai už galimybę atlikti žadą atimančius eksperimentus. Sėjome ir kryžminome sodinukus, darėme eksperimentus su kvapais ir skoniais bei spalvomis. Viena iš stovyklos dienų – "Sparnuota". Sparnai gyvenime mums teikia daug dalykų. Vienas tokių – naujos žinios. Sparnų temą tęsėme skaitydami literatūrine premija apdovanotą Metų knygą vaikams "Ką manė Kamanė" (autorius V.Bakas)", – pasakojo J.Bartkevičiūtė.

Šią knygą išradingi stovyklautojai ne tik skaitė, bet ir jos tekstus šauniai bandė interpretuoti surengę žaibišką repo turnyrą. Galiausiai sparnuočiai jaukiai nutūpė vaikų rankose ir bibliotekos medžiuose, visiems kartu sukūrus originalius paukštukus – dekoracijas. Bitininkystės programos lektorius, edukatorius P.Karosas edukacijoje "Bitininko ir bičių bičiulystė" vaikus supažindino su bitininko profesijos ypatumais ir unikaliu bičių pasauliu.

Per dešimt stovyklos dienų vyko įvairiausių užsiėmimų. (Kauno rajono savivaldybės nuotr.)

"Stovykla nuostabi, vaikai po užsiėmimų švyti. Ačiū jums, patiko viskas, nes vaikai grįždavo labai laimingi", – stovyklą įvertino Igno ir Elijos mama. Rugilės mama sakė: "Puiki stovykla, veiklos įdomios, kadangi skirtingos."

"Džiaugiamės stovyklautojais, nes jie buvo smalsūs, linksmi ir draugiški. Tikimės, kad vasaros stovykla bibliotekoje vaikams suteikė gerų įspūdžių, naujų žinių, padėjo atrasti naujų pomėgių ir susirasti daug draugų", – vylėsi stovyklos organizatoriai.

KRSVB 30-yje padalinių taip pat vyksta vaikų vasaros užsiėmimai, bendradarbiaujant su Kultūros centrų laisvalaikio salėmis ir Viešosios bibliotekos darbuotojais. Viešoji biblioteka ir jos padaliniai savo veiklomis prisideda prie turiningesnės Kauno rajono vaikų vasaros.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių