Kaunietė – apie iš čiaupo bėgantį purviną vandenį: vargstame pusę metų

„Remonto darbai nevyksta, o jau pusę metų vargstame, nes iš čiaupo bėga arba juodas vanduo, arba vanduo su nuosėdomis“, – pasakoja Demokratų gatvės 44 name gyvenanti kaunietė Dovilė. 

Moteriai kantrybė trūko, kai praėjusį sekmadienį iš čiaupo vėl pasipylė purvinas vanduo. „Vaikas valėsi dantis ir pamačiau. Galėjo apsinuodyti. Nei indų plauti, nei skalbti, juk viskas genda“, – sakė Dovilė, nufilmavusi iš čiaupo bėgantį purviną vandenį.

Kaunietė pripažįsta, kad toks vaizdas pasitaiko tikrai ne kasdien, tačiau moteris pasigenda atsakingų įmonių atstovų dėmesio.

Anot Dovilės, į bendrovę „Kauno vandenys“ dėl nekokybiško vandens ji kreipėsi ir vasarą, tačiau atsakymo taip ir nesulaukė.

 

Vasarą užfiksuoti vaizdai.

„Į skambučius „Kauno vandenų“ atstovai nereaguoja. Parašius į jų feisbuką sekmadienį, pirmadienį atrašė, kad perduos informaciją atsakingiems žmonėms. Bet antradienį ir toliau bėgo vanduo su nuosėdomis. Buvo skambinta ir avarinei tarnybai“, – skundėsi kaunietė. Moteris šią problemą iškėlė ir socialiniuose tinkluose. Grupėje „Vilijampolė šiandien“ atsirado ir daugiau komentarų apie purviną vandenį, internautai vienas kitam žėrė patarimus. 

Situacija pradėjus domėtis portalo kauno.diena.lt žurnalistams, sulaukta ir platesnės informacijos.

„Rugpjūčio 26 d. nuo 7 val. vykdomi magistralinių linijų perjungimo darbai Panerių gatvėje, darbai tęsis iki rugpjūčio 31 d. 8 val. Vykstant šiems rekonstrukcijos darbams, Šilainių ir Romainių mikrorajonams vanduo bus tiekiamas sumažintu slėgiu iš Vilijampolės ribotos talpos rezervuarų. Pastaruoju metu tvyrant karštiems orams, geriamojo vandens poreikis išaugo maždaug tris kartus, todėl galimas vandens drumstumas dėl padidėjusių vandens tekėjimo greičių ir pasikeitusių srautų. Vandens kokybės pablogėjimą šiomis dienomis gali pajusti Jonavos gatvės, Centro, Vilijampolės, Šilainių, Romainių mikrorajonų gyventojai. Dėl šių vykdomų darbų pasekmės jaučiamos iki šiol. Atsiprašome už nepatogumus“, – rašoma „Mano Kauno“ žinutėje, kuria su portalu kauno.diena.lt pasidalijo pašnekovė.

 

„Kokie karščiai? Nufilmavau purviną vandenį rugsėjo 13 dieną. Datos neatitinka. Vanduo nekokybiškas, o vaikas mažas, skalbti reikia“, – guodėsi moteris.

Bendrovės „Kauno vandenys“ technikos direktorius Darius Gražys portalui kauno.diena.lt teigė, kad situacija dėl vandens kokybės Vilijampolės mikrorajone stebima, vamzdynai plaunami per priešgaisrinius hidrantus, nusiskundimų dėl vandens kokybės bendrovė šiuo metu praktiškai neturi.

„Atšilus orams bei gyventojams savo valdose pradėjus laistyti želdinius, ženkliai padidėjus vandens suvartojimui, įvykus vandentiekio tinklų avarijai, atliekant planinius bei profilaktinius linijų perjungimus, pasikeičia vandens tekėjimo greitis vamzdynuose tekančiame vandenyje ir dėl šių priežasčių sukyla natūralūs gamtoje susiformavę mikroelementai – geležis ir manganas, kurie per ilgą laiką nusėda vandentiekio tinkluose. Tokiame vandenyje nėra nei nitritų, nei nitratų ar kitų toksinių medžiagų. Abu šie metalai taip pat nėra toksiški, – teigė D. Gražys. – Siekiant pagerinti tiekiamo vandens kokybę šiuo metu Vičiūnų vandenvietėje vykdomi išgaunamo vandens gerinimo įrenginių statyba, darbų pabaiga numatoma šių metų pabaigoje. Laikinai pablogėjus vandens kokybei vandentiekio tinklai plaunami per priešgaisrinius hidrantus bei apskaitos mazgus, vandens tiekimas nenutraukiamas. Tokiais atvejais alternatyvus vandens tiekimas netaikomas.“

Bendrovės atstovas pastebėjo, kad vandens kokybė galėjo pablogėti ir dėl naujo tilto Kleboniškyje statybos. NAUJAUSI KOMENTARAI

Rita

Rita portretas
Gerb .D Gažy, jeigu Jūs sakote, kad toks vanduo nėra kenksmingas, pasikartojus tokiems atvėjams, prileisime 5 litrus tokio vandens ir atvežime Jums ir Jūsų kolegoms norėsim pamatyti kaip Jūs gersite tokį vandenį, prausitės ir t. t. Nesityčiokite iš mūsų.

Tutis

Tutis portretas
Nesuprantu kodel tyli visa Domeikava,Sargenai Filtrus keist reikia kas savaite tai maksimum Pakeitus per diena-dvi ant filtro vel grynas molis KODEL VISI TYLIT!!!!

Birutė

Birutė portretas
Kaune ,Šociko gatvėje toks kalkėtas vanduo,baisu,jei nupurški su šlanga langą,tai kalkės kaip kristalai lieka.O dar sako valo va denį!
VISI KOMENTARAI 13
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių