Kauniečių laukia fotosprintas

Kauniečiai, ruoškitės fotosprintui. Labiau nei patogūs bateliai čia jums pravers fotoaparatas, išmanusis telefonas arba vaizdo kamera.

Sprintas keliasi į Kauną

Net ir nesuderinami dalykai gali turėti tam tikrų panašumų. Tarkim, sportas ir menas, tiksliau, sprintas ir fotografija. Tik, priešingai nei bėgimo takelyje, kur sportininko pranašumą garantuoja kiekviena šimtoji sekundės dalis, fotografijos sprinte nelenktyniaujama dėl laiko.

Konkurso „FotoSprintas“, kurį organizuoja jau dvi dešimtis metų gyvuojantis, parduotuves Kaune ir Klaipėdoje turintis „Fotofabrikas“, tikslas – fotografija per tam skirtą laiką atskleisti nurodytą temą. Tris metus dalyvauti fotosprinte kvietęs Klaipėdos entuziastus, po pandeminės pertraukos „Fotofabrikas“ nusprendė išjudinti Kauno sprinterius. Gegužės 7-ąją, šeštadienį, visi fotografijos entuziastai kviečiami atvykti prie „Fotofabriko“ parduotuvės, įsikūrusios Birželio 23-iosios gatvėje, 23G numeriu pažymėtame pastate. Nuo 11 val. iki 12 val. čia vyks dalyvių registracija. Kiekvienas, išreiškęs norą dalyvauti konkurse, gaus specialių lipduką, o vidudienį išgirs ir konkurso temą.

„Ankstesniais kartais Klaipėdoje susibūrė nemažai norinčiųjų. 2019-aisiais jų buvo apie 150“, – „Fotofabriko“ atstovas Gediminas Sassas Kaunui prognozavo dvigubai didesnius skaičius.

Ir asui, ir mėgėjui

Kokiomis priemonėmis jie bandys atskleisti konkurso temą, nesvarbu.

Suklusti turėtų ne tik tie, kuriems fotografija – duona kasdienė, bet ir šio meno naujokai arba mėgstamos veiklos tebeieškantys miestiečiai. Įvertinus patirtį ir temos atskleidimo pasirinkimą, visi dalyviai bus suskirstyti į keturias grupes. Pirmajai atstovaus fotografai profesionalai, antrajai – mėgėjai, trečiajai grupei – dalyviai, fotografuojantys išmaniaisiais telefonais. Ketvirtoji grupė suburs tuos, kurie prijaučia videomenui. Paskelbus temą, filmuojantys dalyviai per 3 valandas turės sukurti iki 40 sek. trukmės filmuką. Tai daryti bus galima ir savo turimu fotoaparatu, ir vaizdo kamera. Vaizdo medžiagą bus galima montuoti, svarbiausia – spėti tai padaryti laiku ir pateikti numatytu MOV arba MP4 formatu. Fotografuojantiems dalyviams galioja ta pati – laiko – sąlyga. Vieną pasirinktą nuotrauką jie privalės pristatyti JPEG formatu, be jokio retušavimo.

„Fotofabriko“ nuotr.

„Kokiomis priemonėmis dalyviai bandys atskleisti konkurso temą, nesvarbu. Tai gali būti naujas, labai senas, profesionalus arba mėgėjiškas fotoaparatas“, – G.Sassas patikino, kad lygiai tokia pat žalia šviesa jungiama ir mobiliųjų telefonų kategorijos dalyviams.

Nesvarbu, rankose pirmasis telefonas su įmontuota kamera ar naujausias „iPhone“, svarbiausia – išlaisvinta vaizduotė ir savas duotosios temos matymas. Tarkim, vieno iš ankstesniųjų konkursų tema buvo „Miesto atspindžiai“. Vieni pavadinimą suprato tiesiogiai ir fotografavo languose atsispindinčius miesto vaizdus, kiti temos iliustraciją aptiko susiliejusiame uostamiesčio horizonte.

Išsidalys prizinį fondą

Iki 16 val. dalyviai savo darbus turės pristatyti į daugiafunkcį verslo centrą BLC, „Belo“ salę, esančią K.Donelaičio g. 62, D korpuse. Po 16 val. nei nuotraukos, nei vaizdo filmukai nebus priimami.

Kol lauks rezultatų, visi norintys galės pasidairyti po foto-, videotechnikos parodą ir išbandyti tokių prekės ženklų kaip „Canon“, „Panasonic“, „Sigma“, „Fujifilm“, „Samyang“, „Blackmagic“, „Vanguard“ ir kitų gamintojų foto-, videoįrangą. „Visus dalyvių darbus vertins trijų patyrusių, fotografiją išmanančių narių komisija“, – atskleidė G.Sassas.

Vienam jų bus patikėta meninė dalis, kitam – idėjos vertinimas, trečiam – techninės detalės. Geriausių konkurso darbų autorių vardai nuskambės 18 val. Nugalėtojai išsidalys ir piniginį fondą, siekiantį 3 tūkst. eurų. Konkursas nemokamas, o be dovanų niekas neišeis. Visi užsiregistravę į konkursą „FotoSprintas“ gaus fotokursai.lt kreditinę kortelę su 50 eurų suma. Ją bus galima panaudoti tiek pradedančiųjų, tiek jau pažengusiųjų seminaruose.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių