Kauniečio kieme – įspūdingi kūriniai iš sniego: norintiems čia patekti smalsuoliams – sąlyga

Privataus namo kiemas Kauno rajone esančiame Akademijos miestelyje ir vėl traukia smalsuolių žvilgsnius. Dar sausį čia buvo užklydęs didžiulis Mitinis Kauno žvėris iš sniego. O dabar šiame kieme – kiti įspūdingi snieguoti kūriniai. Tiesa, norintys čia pasižvalgyti, į vidų paprastai nepateks – turės įvykdyti ypatingą šeimininko iškeltą sąlygą.

Prieš didžiąsias metų šventes kaunietis Vytis Lasys iš sniego sukūrė, kaip jis pats vadina, – saldų kiemelį, kuriame stūkso imbierinis namelis su viduje įsikūrusia „Ledo arbatine“, eglutė-tortas ir kelios ledo skulptūros. Viena iš jų, sakė jis, šių dienų kontekste turi ypatingą reikšmę.

Kai nulipdžiau Mitinį Kauno žvėrį, kurio viduje taip pat buvo „Ledo arbatinė“, norėjau ateityje iš sniego sukurti tokią „Ledo arbatinę“, į kurią įlindęs galėčiau atsistoti visu ūgiu. Nes iki šiol viduje reikėdavo būti susilenkus. Todėl  statydamas imbierinį namelį naudojau metalinį sūpynių rėmą, kurį aplipdžiau sniegu. Jo forma ir padiktavo, kad tai turėtų būti namelis. Bet tiesiog namelis – neįdomu. O kadangi artėja šventės, imbierinis namelis – šventiškiau“, – šyptelėjo apie šiųmetę idėją pasakodamas Vytis.

Asmeninio V. Lasio archyvo nuotr.

Įgyvendinti sumanymą pašnekovas sakė pradėjęs nuo gruodžio 12 dienos. Dirbdamas lauke kasdien vidutiniškai praleisdavo apie keturias valandas. Pirmiausia, nusikasė snaigių paklotę savo kieme, o vėliau pas save susivežė pusnis iš kaimyninių kiemų.

„Susiradau didelį maišą, pasidėjau jį ant rogių ir tempiau, kad būtų lengviau. Pas tolimesnius kaimynus jau buvo sukrauti didesni sniego kalnai, tai aš tą teritoriją labai švariai išvaliau. O jei pas kažką kiemas buvo nenukastas, nukasdavau. Kaimynams grįžus iš darbo jau būdavo švaru, gražu. Iš pradžių jie net nesuprasdavo, kas ir kaip. Bet, manau, paskui suprato, kur dingo sniegas“, – nuotaikingai kalbėjo V. Lasys.

Asmeninio V. Lasio archyvo nuotr.

Imbierinio namelio išorės dailinimas, neslėpė kaunietis, pareikalavo išties daug energijos. Vienoje šio snieguoto statinio sienoje išskaptuoti du langai, kitose – šokoladinis kiškutis, žvaigždutė, išlenktas kalėdinis saldainis bei imbierinis žmogeliukas. Vytis šįkart išskirtinę duoklę atidavė ir „Ledo arbatinei“. Tai, kad ji yra imbierinio namelio viduje, žymi ne tik išskaptuotas, bet ir apšviestas užrašas: „Ledo“. 

Kadangi snaigių pastarosiomis dienomis dangus nepašykštėjo, kaunietis vien imbierinio namelio pastatymu neapsiribojo. Netrukus greta jo atsirado ir  spindinti eglutė-tortas – taip pat iš sniego. Ar šio kūrinio įkvėpimas atėjo iš Vilniaus, kur šiųmetė kalėdinė eglutė irgi simbolizuoja tortą, įprasminantį ne tik didžiąsias metų šventes, bet ir sostinės 700 metų gimtadienį? – pasiteiravome kauniečio.

Asmeninio V. Lasio archyvo nuotr.

„Vilniaus kalėdinė eglutė atrodo gražiai, bet uždaryta tame torte, sukelia dviprasmiškus jausmus. Pernai pas mane terasoje buvo didelė eglė. Atrodė įspūdingai, bet namo viduje neturėjome jokios eglutės. Kadangi šiemet eglutę pasistatėme namuose, dar norėjau, kad kažkokia būtų ir lauke, tai nupirkau tokią visiškai mažytę. Bet pagalvojau: kaip ji dabar tokia mažytė atrodys? Norėjau, kad ji būtų įspūdinga. Tada man toptelėjo mintis: jei yra imbierinis namelis, šalia puikiai tiks ir saldus tortas. Šiuo atveju, eglutė-tortas labiau dera mano kieme, negu Vilniaus aikštėje, nes čia nėra kelių švenčių „susiplakimo“ į vieną“, – šmaikščiai kalbėjo pašnekovas.

Idėjų lietus ir čia nesibaigė – Vytis sakė panoręs, kad kokia nors skulptūra atsirastų ir prie įėjimo į kiemą, nes erdvė ten jam pasirodė per tuščia. Problemų dėl „statybinių medžiagų“ skulptūroms nekilo, nes dar prieš statant „Ledo arbatinę“, kaunietis prisišaldė daug kibirų skirtingų spalvų dažais nuspalvinto vandens.

Asmeninio V. Lasio archyvo nuotr.

„Paskui man gimė mintis, kad šventės yra svarbu, bet svarbiausia yra Ukraina. Padariau skulptūrą „Draugystė“: vienoje pusėje – Ukrainos vėliavos spalvos, o kitoje – Lietuvos. Širdelėje, šių ledo skulptūrų viduryje, galima įžvelgti jas tarpusavyje apjungiančius balandžius. Tada kilo sumanymas, kad tie, kurie norės užsukti į svečius, turės surinkti numerį 1482 ir paremti organizaciją „Blue Yellow“ penkiais eurais. Tai bus kalėdinė dovana nuo manęs Ukrainai. Noriu, kad žmonės nepamirštų – svarbiausia paremti Ukrainą, o tada prasidės pramogos mano kieme“, – sąlygą, kaip smalsuoliai galės patekti į įspūdingai išpuoštą erdvę, įvardijo vyras.

Noriu, kad žmonės nepamirštų – svarbiausia paremti Ukrainą, o tada prasidės pramogos mano kieme.

Tačiau tai – dar ne viskas, V. Lasys užsiminė dalyvaujantis ir Kauno rajono Kalėdų eglučių konkurse, kuriame dėl piniginių prizų varžosi dvi kategorijos šventinių žaliaskarių – tų, kurias puošė privačių kiemų gyventojai bei stūksančių viešųjų ir įstaigų lauko erdvėse. Už kalėdinių eglučių nuotraukas internautai kviečiami balsuoti socialiniame tinkle „Facebook“, spausdami patiktukus iki gruodžio 27 dienos, kai bus paskelbti nugalėtojai – po tris kiekvienoje iš dviejų kategorijų.

„Parašiau, kad jei laimėsiu, pinigus taip pat skirsiu Ukrainai. Tai – paskatinimas balsuoti, o visi balsavusieji gaus galimybę užeiti pas mane į kiemelį. Tačiau, nepaisant to, prie įėjimo vis tiek turės paaukoti penkis eurus“, – šyptelėjo pilietiškas kaunietis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Gražina

Gražina  portretas
Puikiausias pavyzdys kaip reikia imti ir daryti. Šaunuolis žmogus tikras pozityvas!

Cianidui

Cianidui portretas
Varyk į rodiną čia netrolinęs

Akademija

Akademija portretas
,,,tai - ne Kauno miesto vietovė. Jei Akademijos gyventojas leidžia vaiką į miesto darželį, tai iš karto sužino, jog jis - ne kaunietis, todėl turi mokėti už ugdymą 16 kartų daugiau.
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių