Kauniečiai renka naują Seimą: tikisi, kad atkreips dėmesį į žmones

Kadangi kauniečiai per pirmąjį Seimo rinkimų turą vienmandatėse apygardose neišrinko nei vieno atstovo, šį sekmadienį vėl teko keliauti prie balsadėžių. Tik šį kartą pasirinkimas paprastesnis – balsavimo biuletenyje įrašyti tik du kandidatai, kurie pirmajame ture surinko daugiausia balsų.

Kokio Seimo nori?

„Kauno diena“ pasidomėjo, ar sekmadienį kauniečiams buvo lengva pasirinkti, už ką balsuoti. Taip pat miestiečiai išsakė nuomonę, kokio Seimo norėtų.

Nuomonės išsiskyrė: vieniems patinka dabartiniai valdantieji, kiti nori permainų, tačiau tik pirmadienį paaiškės, kurios politinės jėgos labiausiai patraukė rinkėjus ir ateinančius ketverius metus valdys šalį.

Vieni kalbinti rinkėjai tikino, kad jau seniai žinojo, už ką balsuos, kiti nurodė, kad jų kandidatas į antrą turą nepateko, tad dabar reikia rinktis iš to, kas liko, bet nebūtinai atitinka jų lūkesčius. Tačiau dauguma kalbintų piliečių laikėsi nuomonės, kad naujasis Seimas turėtų daugiau dėmesio skirti paprastiems žmonėms.

Dvi blogybės, teko rinktis mažesnę.

„Buvo abejonių, už ką balsuoti, nes vienas jaunas, kitas – vyresnis. Atrodo, kad abu yra tinkami. Pasirinkau visgi patirtį ir stabilumą. Seimas turėtų būti atsinaujinęs ir jame, manau, bus nemažai jaunų žmonių. Pagrindinės žmonių vertybės išlieka tos pačios, tad reikia jas išsaugoti, o nauji dalykai taip pat tegul būna, gal pasiteisins“, – kalbėjo J.Urbšio mokykloje balsą atidavęs Gintautas.

„Tikrai buvo lengva apsispręsti. Seimas turėtų rūpintis mūsų valstybe ir žmonėmis, pirmiausia galvoti ne apie save, o apie mus, taip pat mažiau bartųsi. Tada tikrai bus geriau“, – nuomonę išsakė Radvilėnų apylinkėje balsą atidavusi Rita.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Geresnė blogybė

Dar kelios balsuoti atėjusios rinkėjos prisipažino, kad apsisprendė tik paskutinę akimirką. Jos nurodė, kad vietoje paskaitė apie kandidatus ir už tą politiką atidavė savo balsą.

„Politika per daug nesidomiu, nes esu nusivylusi, tad tenka rinkti geresnę blogybę, bet tikrai pasirinkimas ne toks, kokio tikrai norėčiau, tiesiog balsuoju už tai, kas liko. Žinojau, už kurią partiją nenoriu balsuoti, tad liko tik vienas pasirinkimas. Aišku atėjau balsuoti, nes niekada vėjais nepaleidžiu savo balso“, – sakė Ema.

„Abu kandidatai nėra tie, už kuriuos balsavau pirmajame ture. Man abu kandidatai neatrodo patikimi. Dvi blogybės, teko rinktis mažesnę“, – panašią mintį išsakė dar viena kaunietė.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Sklandus balsavimas

Iki sekmadienio pietų balsavimas Kaune vyko sklandžiai. Tiek Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) atstovai, tiek policija nefiksavo rinkimų pažeidimų.

„Viskas kol kas labai gerai, kaip tik važiuoju per apylinkes ir kalbuosi su stebėtojais. Šį kartą beveik kiekvienoje apylinkėje yra stebėtojų, tad jie sakė, kad ramu ir nėra pretenzijų. Iki pietų nebuvo ir jokių pažeidimų. Esame su stebėtojais sutarę, kad jei tik kas nors nutiktų, kad skambintų man ir mes bandytumėme problemas išspręsti“, – kalbėjo per pietus kalbintas Aleksoto-Vilijampolės apygardos VRK komisijos pirmininkas Juozas Bukelis.

Kalniečių bei Centro-Žaliaklanio apygardų stebėtojai taip pat neturėjo pastabų. Jie tik atkreipė dėmesį, kad šį sekmadienį balsuoti ateina mažiau žmonių nei buvo pirmajame rinkimų ture, kuris vyko prieš dvi savaites.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Kauno apskrities policijos budėtojas „Kauno dienai“ taip pat nurodė, kad iki pietų pareigūnai nevyko nei į vieną iškvietimą, kuris būtų susijęs su rinkimais.

Rinkėjų aktyvumas

Antrajame Seimo rinkimų ture kauniečiai prie balsadėžių keliauja vangiau. Skaičiuojant išankstinio balsavimo aktyvumą bei kiek rinkėjų atėjo iki sekmadienio pietų, nei vienoje Kauno apygardoje nebuvo atėję nei 30 proc. rinkėjų.

Iki sekmadienio 12 val. aktyviausi buvo Šilainių apygardos rinkėjai. Čia balsuoti atėjo 15,23 proc. balsavimo teisę turinčių piliečių. Skaičiuojant kartu su išankstinio balsavimo rezultatais, viso balsą atidavė beveik 23 proc. rinkėjų. Šioje apygardoje antrame ture varžosi Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos kandidatė Jurgita Šiugždinienė ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąungos (LVŽS) atstovė Ligita Valalytė.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Įprastai Centro-Žaliakalnio apygardos rinkėjai pasižymi didesniu aktyvumu, tačiau antrajame ture kol kas ir jie apsnūdę. Iki 12 val. šioje apygardoje balsavo 13,5 proc. rinkėjų (28,3 proc. su išankstiniu balsavimu). Šioje apygardoje ietis surėmė TS-LKD partijos lyderis Gabrielius Landsbergis ir LVŽS kandidatė Audronė Jankuvienė.

Panašus sekmadienio rinkėjų aktyvumas yra Kalniečių, Petrašiūnų-Gričiupio, Panemunės bei Aleksoto-Vilijampolės apygardose. Čia rinkėjų aktyvumas iki pietų svyravo apie 14,5 proc.

Vangausiai sekmadienį balsavo Savanorių apygardos rinkėjai. Iki 12 val. balsavo tik 12,5 proc. rinkėjų.

Kalniečių apygardoje rinkėjai gali rinktis tarp TS-LKD atstovo Arvydo Anušausko ir LVŽS atstovės Aušros Papirtienės.

Panemunėje rinkėjus vilioja TS-LKD atstovė Gintarė Skaistė ir LVŽS atstovas Aurelijus Veryga.

Aleksoto-Vilijampolės apygardoje į antrą turą pateko TS-LKD narys Arvydas Juozaitis ir LŽVS atstovė Karolina Žekaitė.

Petrašiūnų-Gričiupio apygardoje bilietą į Seimą ketina iškovoti TS-LKD kandidatas Kazys Starkevičius bei LŽVS narys Gediminas Vasiliauskas.

Savanorių apygardoje varžosi TS-LKD narys Paulius Lukševičius bei Laisvės partijos atstovas Marius Matijošaitis.NAUJAUSI KOMENTARAI

ne tie valdžios prioritetai

 ne tie valdžios prioritetai portretas
Manau, reikėtų iš Lietuvos biudžeto pirkti ne naujus greičio matuoklius ir stebėjimo kameras,bet kompensuoti inovatyviausius vaistus ir operacijas visų sunkių ligonių gydymui.

Čia ir arkliui aišku

Čia ir arkliui aišku portretas
"Žalgiris" sumalė "Rytą", konservatoriai nušlavė kolchozninkus. Kol kas neaišku tik viena: kurie stipriau įkalė į klyną savo varžovams?

Penisininkas

Penisininkas portretas
Prieš konservu rinkimams skirtus milijonus, visos kitos partijos bejėgės
VISI KOMENTARAI 22
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių