Apie neregėto juodumo vandenį: bendrovė „Kauno vandenys“ mus varo į neviltį

 • Teksto dydis:

Jau kuris laikas kauniečius į neviltį varo purvinas vanduo. Tačiau vakar portalą kauno.diena.lt pasiekęs vaizdo įrašas išties šokiruoja – Senamiestyje iš čiaupo bėga, kaip teigia gyventojai, dervos juodumo vanduo, kokio dar neteko matyti. Tuo tarpu bendrovės „Kauno vandenys“ atstovai tikina apie problemą žinantys, tačiau prašo dar pakentėti.

Kauniečiai skundžiasi, kad kas kelias savaites turi vargti dėl vandens kokybės. Iš čiaupo vis pradeda bėgti purvinas vanduo. Žmonės ne tik negali normaliai nusiprausti, bet ir baiminasi, kad teks už savus pinigus keisti įvairias buities sistemas.

Apie šias problemas portalas kauno.diena.lt rašė dar kovo pabaigoje, tačiau vis dar sulaukia gyventojų laiškų. Šį kartą purvinas vanduo labiausiai kartina Senamiestyje ir miesto centre gyvenančių žmonių gyvenimą.

„Su „Kauno vandenimis“ jau nebeturime kantrybės. Tiesiog nebeįmanoma. Vandens, už kurį mokame, kokybę sunku apsakyti žodžiais. Vanduo kaip derva, o filtrų name nestato. Kiek dar iš mūsų tyčiosis? Net į „Kauno vandenų“ avarinę tarnybą prisiskambinti neįmanoma“, – pasipiktinimą esama situacija Senamiestyje liejo kaunietė Dalia. Moteris savo atsiųstame laiške pridėjo ir vaizdo įrašą, kuriame užfiksuoto vandens spalva, švelniai tariant, nustebino.

Panašią situaciją portalui kauno.diena.lt apibūdino ir Kauno centre esančioje Maironio gatvėje gyvenantis Vidas. Vyras teigia, kad jau savaitę negali naudoti namų vandens.

„Mūsų niekas neinformavo apie kažkokius vykdomus darbus, todėl tik spėjame, kiek laiko galėjome naudoti tokį purviną vandenį iki kol pamatėme. Ar gyventojai neturėtų būti perspėti? Bandėme skambinti į „Kauno vandenų“ avarinę tarnybą, bet ten normalaus paaiškinimo apie vandens būklės pagerėjimą taip ir neišgirdome“, – situaciją apibūdino pašnekovas.

Vidas teigia, kad elementariausių buities darbų neįmanoma atlikti, nes nuogąstaujama dėl buities sistemų gedimų.

„Ar patys turėsime mokėti taisydami gedimus, kurie atsiras dėl užsikišusių buitinių prietaisų, šildymo sistemos ir santechnikos? Negana to, net nežinome, kiek laiko visas šis chaosas tęsis“, – nerimo neslėpė kaunietis. Jam antrina ir vienas Domeikavoje gyvenantis vyras, prieš kelias dienas atsiuntęs pas jį namuose bėgančio purvino vandens nuotraukas.

„Kauno dienos“ skaitytojo nuotr.

„Gal „Kauno vandenų“ atstovai gali pasakyti, kur reikėtų kreiptis dėl žalos buitiniams prietaisams ir vonios įrangai atlyginimo?“ – klausia jis.

Didelis projektas

Bendrovės „Kauno vandenys“ atstovai tvirtino, kad nešvarus vanduo gyventojus pasiekia dėl atliekamų didelių vandentiekio darbų. Pasak jų, problema yra laikina, tačiau gyventojams dar kuris laikas teks pakentėti.

„Kauno mieste vyksta geriamojo vandens ir nuotekų tinklų rekonstrukcija. 2017–2019 m. Kauno mieste vykdomi geriamojo vandens bei nuotekų tinklų rekonstrukcijos ir plėtros projektai. Startavus didelės apimties magistralinių vandentiekio linijų rekonstrukcijai, atliekamas tinklų perjungimas, dėl to pasikeičia vandens tekėjimo kryptis, todėl laikinai gali pablogėti vandens kokybė. Kito būdo vykdyti magistralinių tinklų rekonstrukcijos ir plėtros darbų nėra“, – informavo bendrovės technikos direktorius Dainius Gudavičius.

Kur kreiptis turintiems pretenzijų?

Jis nurodė, kad darbai vykdomi Palemone, Petrašiūnuose, Aleksote, Žaliakalnyje, Vilijampolėje, Panemunėje, Šančiuose. Numatoma, kad rekonstrukcijos ir plėtros darbai baigsis šių metų lapkritį.

„Apie rekonstrukciją informacija periodiškai skelbiama įvairiose žiniasklaidos priemonėse, informuotos seniūnijos, klientams išsiųsti laiškai elektroniniu paštu, taip pat informacija skelbiama ir sąskaitose. Gyventojai, turintys pretenzijų, gali kreiptis į bendrovę, prašymai bus išnagrinėti ir pateikti atsakymai. Bendrovė „Kauno vandenys“ atsiprašo už nepatogumus“, – sakė D.Gudavičius.

Išsamesnė informacija apie rekonstrukcijos vietas skelbiama „Kauno vandenų“ interneto svetainėje.


Šiame straipsnyje: purvinas vanduojuodas vanduoKauno vandenysbėga juodas vanduoskaitytojo naujiena

NAUJAUSI KOMENTARAI

Turbūt

Turbūt portretas
Neatsirastų kito miesto visoje Europoje, kur taip ciniškai nesiskaitoma su būtiniausiomis miestiečių reikmėmis. Kadgi valdžiai į tai nusispjaut, gal reikėtų paviešit situaciją socialiniuose tinkluose - lai pasaulis pasižiūri, lai EK įvertina, kaip panaudojamos ES lėšos. O ką apie tokio vandens vartojimą mano tautos "sveikatintojas" Veryga?

prasimas

prasimas portretas
MERE GELBEK sutvarkik ta bardaka kad butu svarus vanduo

Senamiesčio gyventoja

Senamiesčio gyventoja portretas
Vakar visiškai užsikimšo klozeto bakelis. Bakelio vidus juodas ir lipnus- kaip išteptas naftos produktais. Kas kaltas ? Ir ką daryti? Žiauriai pikta.
VISI KOMENTARAI 31
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių