Kaune plečiasi gatvės meno galerija – piešiniu įamžintas buvęs premjeras

Kaune plečiasi gatvės meno galerija. Šį kartą ant Dailės gimnazijos sienos įamžinta svarbi Lietuvos tarpukario asmenybė – buvęs ministras pirmininkas Juozas Tūbelis.

Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyrius įgyvendina projektą „100 Kauno atvaizdų“. Naujausias darbas – J.Tūbelio portretas ant Kauno Dailės gimnazijos (Dainavos g. 1). Piešinio autorius – dailininkas Gintautas Vaicys, jam padėjo ir gimnazistai, tad istorinės asmenybės portretą papildė ir dar du siluetai, suteikę piešiniui žaismingą foną.

„Pats namas yra istorinis, nes jame gyveno ministras pirmininkas J.Tūbelis, todėl ir norėjosi būtent jį įamžinti. Jis, manau, į viską labai rimtai žiūrėjo, juk ėjo atsakingas pareigas. Tik kad nelabai mėgo fotografuotis, todėl buvo gana sudėtinga rasti nuotraukų. Iš pradžių norėjau jį labai solidų nupiešti, bet patys esame tapytojai ir aplinka diktuoja tam tikrą žaismingumą, todėl atsirado ir kitokių atspalvių. Su vaikais mes dar šiek tiek apžaidėme foną, atsirado personažų. Toks kaip Kembridžo šešėlių spektaklis“, – apie nutapytą dirbantį J.Tūbelį ir šalia jo piešinyje esančius siluetus pasakojo dailininkas.

Patiko: idėjos autoriui labai patiko J.Tūbelio pasakyta citata, todėl ją užrašė ties portretu. (Justinos Lasauskaitės nuotr.)

G.Vaicys pripažino, kad prie portreto daugiausia darbavosi jis pats, o Dailės gimnazijos mokiniai prisidėjo daugiau detalėmis. Tačiau tai bendras darbas, kuriuo menininkas visiškai patenkintas.

„Aš, kaip mokytojas, gal vietomis kur ir pataisiau. Man priminė senovines Rubenso mokyklas, kai mokiniai dirbdavo, o jis ateidavo ir ką nors pakoreguodavo“, – šypsojosi dailininkas.

Šalia portreto yra ir užrašas: „Žmogaus sielos gėrybės, kurios išeina iš šviesiausio galvojimo ir šviesaus proto, niekuomet nesibaigia.“ Kaip teigė piešinio autorius, šią frazę jis rado vienoje J.Tūbelio pasakytoje kalboje ir jam ji labai patiko, nes ir pats nevengia kalbėti apie gėrį.

„Internete susiradau jo kalbą, sakytą mokyklos atidarymo proga. Tai žodžiai, kuriuos pats galėčiau cituoti, nes jie man labai tinkantys, kadangi nuolat kalbu apie gėrį. Gėrio per daug niekada nebūna. Tai kaip šaltinis, iš kurio reikia nuolat semtis. Nereikia gailėti gėrio dalyti kitiems“, – pastebėjo G.Vaicys.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Istorinė asmenybė nutapyta ant medinės sienos, todėl reikėjo atlikti nemažai paruošiamųjų darbų. Dailininkas nurodė, kad visas piešinio projekto įgyvendinimo procesas truko apie savaitę.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių