Kaunas prezidento inauguracijos nešvenčia?

Liepos 12-ąją prisiekė naujas Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda. Šventiniai renginiai numatyti Vilniuje, tačiau Kaunas šios šventės paminėjimo nerengė. Žmones stebėti inauguracijos transliaciją stebėti pakvietė tik Istorinė Lietuvos Respublikos prezidentūra ir biblioteka.

Nemokamos ekskursijos

Naujojo šalies vadovo inauguracijai skirti renginiai kruopščiai suplanuoti Vilniuje. Sostinėje sudarytos net kelios galimybės susitikti su ką tik prisiekusiu G.Nausėda. Būriai žmonių išėjo į gatves ir kartu švenčia naujojo prezidento priesaiką, tačiau Kaune – ramu.

Istorinė prezidentūra pakvietė lankytojus į nemokamas ekskursijas bei stebėti tiesioginę inauguracijos transliaciją. Kvietime buvo skelbiama: „Liepos 12-ąją, Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos inauguracijos dieną, drauge su visos šalies muziejais sakome – #vienaLietuva! Ta proga Istorinė Prezidentūra Kaune dovanoja nemokamą ekspozicijų lankymą, nemokamas ekskursijas ir paskaitą apie tarpukario pirmąsias ponias“.

Tačiau šia galimybe pasinaudojo nedaug kauniečių. Prieš G.Nausėdos priesaiką Seimo rūmuose, portalo kauno.diena.lt žurnalistai Istorinėje prezidentūroje sutiko vos kelis žmones, stebinčius transliaciją, nedidelis būrelis ir klausėsi muziejaus gido. Kalbinta moteris tikino, kad ši diena – didelė šventė, tad žmonės turėtų labiau ją švęsti.

„Aš atostogauju, tad visą savaitę galvojau, kaip čia ateisiu ir švęsiu. Anksti atvykau į prezidentūrą, stebiu renginį, o vėliau eisiu ar kur nors tarp žmonių. Man visada tokie įvykiai yra šventė, nes tai istorinė diena, tad reikia pasidžiaugti tokiomis akimirkomis. Manau, kad vakare žmonės tikrai suplūs į kavines ir taip pat švęs. Nereikia būti abejingiems, reikia mums to džiaugsmo ir reikia švęsti“, – kalbėjo specialiai dėl G.Nausėdos inauguracijos šventės į Kaune esančią Istorinę prezidentūrą atvykusi Vida.

Tačiau ji pastebėjo, kad reklamos dėl prezidento inauguracijai skirtų renginių Kaune, maža. Anot Vidos, apie nemokamas ekskursijas bei galimybę apsilankyti Istorinėje prezidentūroje žino tikrai nedaugelis. O apie mieste vykstančius renginius iš viso nėra informacijos. Tiesa, prezidento inauguracijos šventę galima stebėti ir Kauno V.Kudirkos bibliotekoje, tačiau ir čia nebuvo itin daug žmonių.

Kaunietė Vida

Nesijaučia šventinės nuotaikos

Kiti miesto gatvėse kalbinti kauniečiai pripažino, jog šventinės nuotaikos Kaune trūksta.

„Žinoma, dabar ir darbo diena, žmonės sulindę sėdi darbuose, tačiau pačiame Kaune tikrai nesijaučia šventės. Kažkaip galima būtų vėliavėlėmis papuošti gatves, kur nors Rotušės aikštėje pastatyti didelį ekraną, kad žmonės galėtų stebėti priesaiką, bet tokių dalykų nėra. Dabar atrodo, kad prezidento priesaika svarbi tik Vilniui, nors juk švęsti turėtų visa Lietuva“, – nuomone pasidalijo kaunietė Agnė.

Kauno miesto savivaldybė patvirtino, kad nebuvo planuota rengti kažkokio paminėjimo, skirto G.Nausėdos inauguracijos šventei. Iš portalui kauno.diena.lt atsiųsto atsakymo matyti, jog ir ateityje neplanuojama paminėti tokių Lietuvai reikšmingų įvykių, kaip prezidento priesaika.NAUJAUSI KOMENTARAI

Info

Info portretas
Ajajai...negi kiekvienam mieste padarysi po prezidento inauguracija? Reikejo vaziuoti i Vilniu ...taip dare daugelis..

...

... portretas
Laukim vee'Rygos siuto dėl tos taurės vyno: "NEGALI prezidentu būt būtybė savo Tautą girdanti!".

Alis...

Alis... portretas
aš gerbiamo Prezidento Nausėdos sėkmei pakėliau taurę putojančio vyno... gal, sakau, šis Prezidentas bus arčiau piliečių, būdamas visiems vienodai teisingas ir pasieks rezultatų, siekdamas sumažinti atskirtį tarp praturtėjusių biedniokų ir biedniokų... taip, pradžia lyg ir su visais piliečiais... gal, sakau, Jis paaukos save visą piliečių ir Valstybės gerovės padarymui... Dieve, padėk mūsų Prezidentui...
VISI KOMENTARAI 32
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių