Kauną surakino sniego gniaužtai: eismo sąlygos nepavydėtinos visame mieste

Visą naktį drėbė sniegą. Panašu, kad snigti dar ilgai nenustos, tad tai ypač apsunkino eismo sąlygas. Kauniečiai pastebi, kad sunkiai sekasi į darbus keliauti ne tik automobiliais, bet ir pėsčiomis.

Specialiųjų tarnybų darbai

Snigti pradėjo dar pirmadienio vakare. Debesys ir gausus sniegas neaplenkė miesto visą naktį, todėl ryte kauniečius pasitiko nemažas baltos paklotės sluoksnis tiek ant automobilių, tiek gatvėse bei šaligatviuose.

Ryte, norintys automobiliais keliauti į darbus, turėjo ne tik juos gerokai atsikasti, be taip pat ir apsišarvuoti kantrybe bei nusiteikti, kad kelionė truks gerokai ilgiau. Gausus sniegas padengė gatves, jos tapo slidžios, kai kur – beveik nepravažiuojamos. Į darbus saugiai atvyko tie, kurie pasirinko mažesnį greitį, tačiau kai kuriems kelionė baigėsi grioviuose.

Specialiosios tarnybos praneša, kad naktis buvo pakankamai rami, dėl sniego ir jo sukeltų avarijų pranešimų nebuvo gausu, tačiau paryčiais, kai kauniečiai pradėjo važiuoti į darbus, eismo incidentų nepavyko išvengti. Kauno Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovai pranešė, kad šios tarnybos specialistai nuo pat ryto intensyviai dirba ir padeda ištraukti automobilius iš griovių. Taip pat tenka laisvinti kelius nuo medžių, kurių šakos neatlaikė sniego gausos.

Vilmanto Raupelio nuotr.

Miestiečių pastabos

Patys miestiečiai pastebi, kad eismo sąlygos vietomis tragiškos. Pasak vairuotojų, centrinės ir pagrindinės miesto gatvės atrodo dar visai pakenčiamai, nors ir čia slidu, tačiau didžiausiomis eismo arterijomis bent jau galima judėti. Visai kita situacija mažesnėse Kauno gatvėse.

Anot kauniečių, sudėtinga buvo miesto centrą pasiekti tiek iš Aleksoto, tiek iš kitų miegamųjų rajonų. „Karaliaus Mindaugo prospekte dar galima važiuoti, bet kitur – tragedija, mašinos vos važiuoja“, – pasisakė viena kaunietė.

Labai sudėtinga eiti šaligatviais. Atrodo, kad jie visiškai nevalyti, sniego pilna, galima kojas išsisukti.

Kiti atkreipė dėmesį, jog įkalnės ne visur įveikiamos. Pasak vairuotojų, ratai slysta ir ant Parodos, ir ant Milikonių kalnų.

Dar vienas sunkumas – pusnys ant šaligatvių. Anot kauniečių, pėsčiomis eiti į darbą šį rytą taip pat nebuvo smagu, nes nemažai vietų, kur šaligatvius gaubia sniegas, o po juo – ir ledas, tad tikėtina, jog ne visiems pėstiesiems pavyks išvengti traumų.

„Labai sudėtinga eiti šaligatviais. Atrodo, kad jie visiškai nevalyti, sniego pilna, galima kojas išsisukti“, – skundėsi dar vienas Kauno gyventojas.

Vilmanto Raupelio nuotr.

Dirba intensyviai

Nors gausaus sniego metu dažnai sakoma, kad kelininkai nedirba, tai nėra tiesa. Miesto gatves prižiūrinčios bendrovės „Kauno švara“ kelininkai nesustodami suka ratus Kauno gatvėse. Pirmiausia sniegas valomas pagrindinėse arterijose bei ten, kur važiuoja viešasis transportas.

„Nors kelių valymo ir barstymo darbus vykdysime visu pajėgumu, esant dideliam snygiui ir minusinei temperatūrai, eismo sąlygos mieste išliks sudėtingos. Išlikite atidžiais ir planuokitės keliones pasiliekant papildomo laiko. Rinkitės saugų greitį ir išsaugokite budrumą“, – dar vakar miestiečius perspėjo „Kauno švaros“ atstovai.

Kaip įprasta, kelininkai pirmiausia valo pagrindines Kauno gatves, tada važiuoja į mažesnes. Taip pat didelis dėmesys skiriamas įkalnėms. Jos šiuo metu ne tik valomos, bet barstytos druskos mišiniu ir prieš snygį. Tačiau oro temperatūra vėl naujai formuoja ledo sluoksnį, todėl vairuotojai turi vis tiek gerai įvertinti dangą ir saugiai važiuoti.

„Žiema Kauną padengė seniai matytu storu sniego sluoksniu ir jau nuo vakar 18 val. į miesto gatves išriedėjo gausios sniego valymo technikos pajėgos. Šiuo metu miesto kelius tvarko 21 sunkvežimis su šoniniais ir priekiniais sniego verstuvais, keturiolika traktorių su valymo bei druskos barstymo įranga.

Taip pat visame mieste „Kauno švara“ darbuotojai valo nuo sniego šaligatvius, laiptus, požemines perėjas bei viešojo transporto stoteles. Darbai vyksta pamainomis be sustojimo, tačiau viso sniego vienu metu nuvalyti neįmanoma ir eismo sąlygos išlieka sudėtingos. Labai prašome šiandien neskubėti keliuose ir saugoti vieni kitus“, – informacija apie šiuo metu atliekamus miesto gatvių valymo darbus, paskelbė Kauno miesto savivaldybė.

Vilmanto Raupelio nuotr.

Kelininkai prašo praleisti valymo techniką tiek gatvėse, tiek šaligatviuose, taip miesto valymo procesas bus sklandesnis. Taip pat valyti miestą padėtų ir tai, jei kauniečiai nepaliktų automobilių ant gatvių, o tvarkingai juos sustatytų aikštelėse.

Meteorologai prognozuoja, kad Kaune ir jo apylinkėse snigs visą antradienio dieną ir ateinančią naktį. Manoma, kad sniegas nuo Kauno pradės trauktis tik trečiadienio popietę, tad eismo sąlygos tikrai dar bus nepavydėtinos.


Komentaras

„Kauno švaros“ atstovas Jonas Trumpa:

„Visą žiemą dirbame pagal iš anksto su Kauno miesto savivaldybe suderintą grafiką, todėl iš anksto pasiruošėme ir šiam gausiam snygiui. Matydami artėjantį šaltį, mes iš anksto pabarstome gatves druska, o prasidėjus snygiui – siunčiame ir savo techniką su sniego verstuvais. Pavyzdžiui, šio snygio metu darbus pradėjome sausio 25 d. 18 val. ir jie vyksta iki šiol. Darbuotojai dirba pamainomis, visą parą, todėl mūsų gatvių valymo darbai nenutrūksta.

Pirmenybę teikiame pagrindinėms miesto transporto arterijoms - tiems keliams, kuriais kursuoja visuomeninis transportas. Taip pat, prioritetine tvarka valome ir barstome greitai apledėjančius tiltus, viadukus bei įkalnes. Žinoma, nepamirštame ir kitų Kauno miesto gatvių, kurios valomos iškart išvalius ir pabarsčius pagrindinius miesto kelius. Tuo tarpu pėsčiųjų zonas irgi valome pagal tai, kuriose vietose buriuojasi daugiausia žmonių – Laisvės al., senamiestį, miegamuosius rajonus, laiptus, visuomeninio transporto stoteles, požemines perėjas ir parkus.

Nors kelių valymo ir barstymo darbai vyks visu pajėgumu, esant dideliam snygiui ir minusinei temperatūrai, eismo sąlygos mieste išlieka sudėtingos. Prašome vairuotojų išlikti atidžiais ir planuotis keliones pasiliekant papildomo laiko. Taip pat rinktis saugų greitį, išsaugoti budrumą ir praleisti specialią valymo techniką. Visgi, esant gausiam snygiui, rekomenduojame į lauką eiti ar į gatves išvažiuoti tik esant būtinybei.

Didžiausias iššūkis, su kuriuo susiduriame kiekvieną žiemą – vairuotojų sąmoningumas. Jie dažnai nekreipia dėmesio į įrengtus „Sustoti draudžiama“ kelio ženklus, ribojančius automobilių stovėjimą šalikelėse. Jeigu gyventojai išliktų supratingi, praleistų gatvių valymo techniką ir esant tokioms oro sąlygoms transporto priemones paliktų specialiose automobilių stovėjimo aikštelėse (taip neužstatydami šalikėlių) – mes greičiau ir geriau išvalysime bei pabarstysime važiuojamąją dalį. Tokiu būdu dar labiau palengvintume vairavimo sąlygas.

Taip pat, rekomenduojame nepalikti transporto priemonių po nuožulniais stogais ar medžiais – dėl apdrabos gali neatlaikyti jų šakos, o sniegas ar ledas gali pagadinti Jūsų turtą

Nuo sausio 25 d. vakaro iki šiol kelius prižiūri: 14 sunkvežimių su priekiniais ir šoniniais sniego verstuvais ir barstymo įrenginiais, ir 7 sunkvežimiai tik su sniego verstuvais. Tuo tarpu pėsčiųjų erdves prižiūri 14 traktorių ir apie 50 darbuotojų, kurie dirba „rankiniu“  būdu. Turime ir visą parą budinčių darbuotojų rezervą, kurie įvykus nenumatytiems atvejams, galėtų iš karto pradėti dirbti.

Nuo sausio 25 d. 18 val., iki šiol išbarstėme apie 500 t. druskos“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Argi

Argi portretas
tai dyvai.Tik 15 cm sniego.

šlapios kaukės

šlapios kaukės portretas
Ar sveika lauke būti su šlapiom nuo sniego kaukėm, ar nuo to nedidėja susirgmų? Kodėl valdžiažmogiai to netiria? Nenaudinga?

Man tai

Man tai portretas
įdomu, ką liepiantys dėvėti kaukes lauke valdžiagyviai sakytų, jei jiems tektų antsnukį užsimaukšlinus šlapią sniegą kasti? Aš tai šiandie pusę dienos kasiau, kol savo kieme, tai be antsnukio, bet norint įvažiavimą prasikasti teko gatvėn varyt su šiūpeliu, o ten kaimynai irgi su šiūpeliais, ba mums ne tik kiemus, bet ir gatves nusikast reik, nieks kits nevalo. Ką daryt, likt privažiavimų nenusikasus ar antsnukį mautis, kad baudos nepripaišytų? O pusmetrio storio šlapią sniegą kasant tai garas iš šnervių tumulais! Su antsnukiu visai kapec...
VISI KOMENTARAI 23
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių