Kaip traukė nuskendusį „Kaunos švaros“ traktoriuką

 • Teksto dydis:

Prieš keletą dienų Kaune į Lampėdžių ežerą įlūžo ir į dugną paniro ledą valęs „Kaunos švaros“ traktorius. Penktadienio vakarą Kauno miesto savivaldybės pranešė, kad traktoriukas pagaliau ištrauktas į krantą ir išgabentas į dirbtuves.

„Misija įvykdyta! Gelbėjimo operacija baigta. Po kelias dienas trukusių nelemtų maudynių lediniame Lampėdžio vandenyje, savaitės herojumi tapęs paskenduolis sėkmingai pasiekė krantą. Sušalėlis iškart išgabentas į dirbtuves reanimacijos procedūroms ir tolesnei reabilitacijai.

Mažai kas tikėjosi, bet į sausumą jis išvilktas pavydėtinos kondicijos: kėbulo detalės – savo vietose, stiklai – murzinoki, bet sveikut sveikutėliai, visi agregatai, žibintai ir net galinio vaizdo veidrodėliai su švyturėliu virš stogo irgi grįžo drauge. Ypač gera žinia po pirminės apžiūros yra tai, jog degalai, alyvos ir kiti „fiziologiniai“ skysčiai nepasklido po vandenį, bet liko savo sandariose talpose.

Kauno m. savivaldybės nuotr.

Visa tai reiškia tik viena: didesnės žalos aplinkai išvengta. Lampėdžio vandenyje plika akimi teršalų požymių nematyti, o ant dugno tikrai nelikę jokių nuolaužų ar kitokių šiukšlių.

Penktadienio pavakarę apie 17 val. būrelis smalsuolių ir lampėdiškių bendruomenės atstovų plojimais pasveikino jungtinę komandą. Padėkos nusipelnė visi – nuo narų trijulės, galingus evakuatorius atvairavusių meistrų iki gausios specialistų brigados, jiems talkinusių ugniagesių gelbėtojų ir situaciją akylai stebėjusių aplinkosaugininkų.

Prireikė išpjauti nemažus ledo plotus, padaryti dešimtis ekečių – nuo smulkesnių „žvalgybinių“ iki didžiųjų – traktoriukui išnirti. Ledo luitų storis siekė iki 40 cm ir daugiau, todėl vien su jais teko kaip reikiant paplušėti traukiant iš vandens.

Užtat čia ir dabar turime svarbų įspėjimą visiems, planuojantiems artimiausiu metu dar pasimėgauti žiemiškais džiaugsmais ant Lampėdžio ledo: būkite budrūs ir išlikite maksimaliai atsargūs. Apie tai praneškite ir kitiems.

Apie 150 metrų ilgio ir keliolikos metrų pločio tiesioji, vedanti nuo pirtelės bei gelbėtojų stoties gilyn į ežerą, ir toliau liks aptverta „Stop“ juosta. Primygtinai raginame nerizikuoti ir verčiau šį plotą aplenkti. Čia gausu minėtų ekečių, properšų, kurios gali būti labai pavojingos.

Kauno m. savivaldybės nuotr.

Ne viena nuvalyto ledo čiuožykla yra kiek atokiau nuo šios vietos, todėl verčiau, kol termometro stulpeliai nešovė aukštyn, savo gebėjimus ant pačiūžų išbandykite ten.

Ačiū visiems, supratingai atsiliepusiems į šį neplanuotą „nuotykį“ ir geranoriškai siūliusiems savo pagalbą – nuo pavienių kauniečių iki kariškių“, – rašoma Kauno miestos savivaldybės feisbuko paskyroje.

Prie pasakojimo pridėta daug nuotraukų ir paaiškinta: „Dvi dienos intensyvaus darbo – ilgas pasakojimas. Tad geriau tegul apie tai kalba išsamus fotoreportažas – nuo ketvirtadienio ryto iki penktadienio pavakarių“.

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Ei

Ei portretas
Kokios "KaunoS"?

Feliksas

Feliksas portretas
Kaip sakė komentatorius,uzkambinamas trosas ir traktoriukas savo eiga!!!!

Čiubaka

Čiubaka portretas
Šaunu, dabar reikia premijas pasiskirti už traktoriaus išgelbėjimą
VISI KOMENTARAI 20
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių