Į Lampėdžio ežerą įlūžęs traktorius paniro į dugną: žmonės nenukentėjo

 • Teksto dydis:

Žiemos pramogos ir gerokai spaudžiantis šaltukas į gamtą vilioja žmones, tačiau specialistai įspėja – čia taip pat tyko pavojai. Nelaimė įvyko Lampėdžio ežere, kai valydamas ledą įlūžo traktorius. Laimei, žmonės nenukentėjo. Tačiau specialistai kreipiasi į žmones ir ragina neprarasti budrumo – žiemos pramogos gali tapti skaudžios nelaimės priežastimi.

„Net ir patys geriausi norai ne visada duoda trokštamą rezultatą... Matant, kad Lampėdžiai ir jų apylinkės jau senokai tapo tikru slidinėjimo kurortu, kilo idėja padovanoti daugiau džiaugsmo ir pačiūžų virtuozams. Juolab, kad naujai pastatyti Kauno ledo rūmai dėl suprantamų priežasčių dar neatidaryti, o čia mes galime turėti didžiausią čiuožyklą po atviru dangumi. Iš esmės planas pavyko – penkios šviežiai nuvalytos ledo aikštelės ir tarp jų nusidriekusi trasa jau sulaukė pirmųjų pramogautojų. Vietos čia turėtų pakakti visiems, kad saugiais atstumais kauniečiai spėtų pasimėgauti žiemiškais malonumais gryname ore, stovint ant pačiūžų“, – rašoma Kauno savivaldybės pranešime.

Traktoriukas buvo apynaujis, techniškai tvarkingas ir sandarus, todėl tikime, kad žala aplinkai bus minimali.

„Vis dėlto reikia pripažinti, kad tai kainavo daugiau nei tikėtasi. Valant ledą, neplanuotai teko paaukoti dalį technikos. Viena – toli gražu ne pačios sunkiausios svorio kategorijos – transporto priemonė įlūžo ir paniro į dugną. Traktoriukas buvo apynaujis, techniškai tvarkingas ir sandarus, todėl tikime, kad žala aplinkai bus minimali. Užtikriname, kad žmonės per incidentą nenukentėjo! Darbininkai iš anksto buvo pasirengę veikti pagal specialias instrukcijas, kad, kilus pavojui, galėtų greitai ir saugiai evakuotis. Viskas įvyko būtent pagal algoritmą. Nelaimės vieta dabar aptverta „Stop“ juosta – apie 150 metrų nuo kranto, ties daugelio žinoma pirtele ir „ruonių“ ekete“, – informuoja savivaldybės atstovai.

Kauno miesto savivaldybės nuotr.

„Turime labai gerą pamoką ir jau padarėme atitinkamas išvadas. Ateityje tokiems darbams pasitelksime tik kastuvus ir žmogiškąsias jėgas. Aplinkosaugininkai nedelsiant informuoti apie susiklosčiusią situaciją. Specialiosioms tarnyboms – pranešta. Šiuo metu telkiame pajėgas ir ruošiamės, kad jau artimiausiomis dienomis „skenduolis“ būtų sėkmingai ištrauktas į krantą bei prikeltas antram gyvenimui. Teks už savo gerus ketinimus ir prisiimtą riziką atsakyti. Primygtinai raginame visus ant Lampėdžių ežero vaikščiojančius žmones išlikti budrius ir protingai pasverti galimas rizikas. Saugokite save ir aplinkinius, o ypač – vaikus. Be to, labai svarbu nuolat akylai stebėti termometro stulpelius, nes pavasaris jau čia pat, todėl su kiekviena diena lipimas ant ledo taps vis pavojingesnis. Įvertinkite tai“, – įspėja savivaldybės atstovai.

Teks už savo gerus ketinimus ir prisiimtą riziką atsakyti.

Kauno miesto savivaldybės teigimu, prieš pradedant darbus buvo išmatuotas ledo storis. Vietomis jis siekė iki 30 centimetrų, o mažiausiai buvo bent 20 cm. „Vis tik ši nelemta patirtis liudija, kad ir to gali nepakakti, todėl privalome išlikti budrūs! Stengsimės ir darysime viską, kad dar šią savaitę avarija būtų likviduota. Pavasariop, nutirpus ledams ir užbaigus trasos gilinimo darbus, čia tikrai nebus jokių kliūčių baidarių, valčių bei kanojų irkluotojams pilnavertiškai tęsti treniruotes ir rengti varžybas. O vasarotojai pliaže galės ir toliau mėgautis saugiomis maudynėmis“, – rašoma pranešime.NAUJAUSI KOMENTARAI

ANUPRAS

ANUPRAS portretas
''Viskas įvyko pagal algoritmą'' , tai yra pagal nustatytą tvarką , VADINASI ĮLŪŽIMAS BUVO SUPLANUOTAS rašeivos , be Ž A R G O N Ų negalite .

ALGIS

ALGIS portretas
Jeigu traktoristas neturi proto , tai jam ten ir vieta , gaila , kad vandenį užterš .

Na pažiūrėsim

Na pažiūrėsim portretas
Ar KET galioja merui.... ant ledo važiuot negalima.
VISI KOMENTARAI 25
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių