Garsus didžėjus prakeikė JAV ir grįžo į Kauną

"Ameriką prakeikiau. Išvykęs į JAV praradau turbūt viską", – liūdnai šyptelėjo buvęs didžėjus DJ Darius D, per 20 šios veiklos metų pelnęs pripažinimą ir pagarbą. Dabar jis – vėl kaunietis Darius Karpavičius.

Laimėjo žaliąją kortelę

Keturiasdešimtmečio vyro emigracija tęsėsi labai trumpai: iš Kauno išvažiavęs 2013 m. sausį, atgal grįžo 2014-ųjų rugsėjį.

Tiesa, jo septynerių metų dukra Silvija ir žmona Gabija liko už Atlanto. Į Lietuvą grįžo su dviem sūnumis – dvylikos metų Matu ir penkiamečiu Ričardu.

"Ne, ne, į JAV aš nebėgau, – purtė galvą D.Karpavičius, netryškęs noru emigruoti, bet tai daręs dėl šeimos. – Žmona laimėjo žaliąją kortelę, JAV buvo jos svajonė. Jai nepatiko Lietuvos oras, ji norėjo gyventi, kur šilta. Taigi, Florida nebuvo atsitiktinis pasirinkimas."

Kaune Darius paliko draugus, darbą Vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmuose, muzikos kompanijoje "Combo United Service", didžėjavimą.

"Važiavome į nežinią. Neturėjau darbo, draugų, būsto. Kaune viską pardavėme. Buvo labai sunku, bet bandžiau save tikinti, kad taip bus geriau šeimai", – prisiminė išvyką į Floridos miestą Boka Ratoną.

Kodėl jie pasirinko prabangų kurortinį miestą, kuris išgarsėjo dar 1925 m., kai žinomas to meto architektas suprojektavo įspūdingą ir dabar miestą tebegarsinantį viešbutį "Boca Raton Resort & Club" su parkais, golfo laukais?

"Pas mūsų draugę Deimantę Ūsienę iš Boka Ratono atvyko jos gera pažįstama. Žmona dalyvavo moteriškame vakarėlyje ir susižavėjo pasakojimu apie vieną prabangiausių miestų Floridoje, kuriame gyvena daug pasiturinčių žmonių, ypač daug žydų", – atsiduso Darius.

Nepatiko trys vaikai

Pirmoji į JAV 2012 m. lapkričio mėnesį išvyko D.Karpavičiaus žmona, nes, jo įsitikinimu, iškart ten skristi su vaikais neturint būsto ir darbo prilygtų savižudybei.

Darius dirbo Kaune ir prižiūrėjo vaikus, žmona ieškojo būsto, o tai, kaip paaiškėjo, nėra lengva.

"Ten daug uždarų teritorijų, bendruomenių, kurių komitetas sprendžia, ar priimti naujakurius. Nuo įsikūrimo vietos priklauso, į kokią mokyklą eis mokytis vaikai. Bendruomenės tarybai turi pateikti ne tik savo CV, bet ir nurodyti turimas lėšas – jie nenori priimti juodaodžių, lotynoamerikiečių, žemesnio socialinio sluoksnio ir skurdžiai gyvenančių žmonių", – sužinojo Darius.

Jo žmona rado namą vienoje jai labai patikusioje bendruomenėje, kur saugomas netgi įvažiavimas į teritoriją.

"Už namo nuomą sumokėjau avansu už tris mėnesius po 1 600 JAV dolerių. Tačiau bendruomenės taryba paskutinę akimirką nusprendė, kad šeima su trimis vaikais jiems yra pernelyg didelė", – ironiškai šyptelėjo Darius.

Jo žmona jau du mėnesius gyveno JAV ir nuomojosi kambarį name, kurio šeimininkė gavo darbą Niujorke. Dariui su vaikais atvykus, ji labai geromis sąlygomis, už 1 100 JAV dolerių per mėnesį, išnuomojo visą namą. Jis buvo gerame rajone, su keturiais miegamaisiais.

Jautėsi trečiarūšis

Iš Lietuvos Darius su vaikais išvyko spaudžiant 20 laipsnių šalčiui, o Floridoje plieskė 30 laipsnių karštis.

"Kas čia įjungė šildytuvus?" – naktį nusileidęs Majamyje šyptelėjo vyras, tą akimirką džiaugdamasis kontrastu.

Vis dėlto greitai karštis ėmė varginti. Drėgmė, 30 laipsnių karštis (tik kartą naktį temperatūra nukrito iki 9 laipsnių šilumos) tapo sunkiai pakeliama.

Dariaus nuomone atvykti atostogoms žiemą nuostabu: vandenyne vanduo – 26–27 laipsnių šilumos, paslaugų sektorius puikiai sutvarkytas. Gali pasijusti kaip rojuje.

"Bet tuomet, kai dirbi nepakeldamas galvos, nes turi šeimą, o ne pilną maišą pinigų, visai kas kita", – patyrė trijų vaikų tėvavs.

Lietuvoje su įvairiausių socialinių sluoksnių, taip pat ir su politikais, verslininkais, šou pasaulio įžymybėmis bendravęs Darius ten tapo nuliu.

"Jaučiausi trečiarūšiu emigrantu, nors angliškai mokėjau ir Lietuvoje, – po akimirkos prisipažino minutę su svečiais iš kaimyninės šalies lenkiškai telefonu darbo reikalais bendravęs D.Karpavičius. – Vietiniai tau šypsosis į akis, bet žinai, kad tu jiems svetimas, ne jų žmogus."

Laimingųjų – labai mažai?

"Iš kur tu atvykai?" – Dariui nepatiko ir bene pirmas Floridoje užduodamas klausimas.

Jam svarbiau žmogus, bendravimas. Kaunietis sako nesutikęs nė vieno tikro amerikiečio, kurio seneliai būtų gimę JAV: "Ten visi maišyti. Tai patyręs suvoki, kokie mes turtingi, nes esame lietuviai. Turime savo seną, tūkstančių metų istoriją, gilias šaknis, nes Lietuvoje gimė mūsų seneliai, proseneliai. Turime gražias tradicijas, o ne sintetines komercines padėkos dienas. Net ir jų Kalėdos su daugybe blizgučių ir lempučių neturi dvasios, sielos šilumos."

Floridoje Darius stebėjosi, kad šv.Velykos ten – darbo diena, tačiau labai plačiai švenčiama chanuka. Ten, anot lietuvio, viską patogiai sau sudėliojo žydai.

Darius bandė prisitaikyti, bet pajuto, kad tuštumos sieloje dėl paliktos gimtinės niekas taip ir neužpildys. Šilta saulė nesušildo daugumos ten gyvenančių amerikiečių.

"Skaičiau, kad tik 1 proc. žmonių ten jaučiasi laimingi. Pagrindinėse Majamio gatvėse gražu, sutvarkyta, prašmatnu, tačiau pasuk už kampo – apiplėš, užpuls. Daug atvykėlių – lotynoamerikiečiai, juodaodžiai, kurie ieško aukų", – pasakojo vyras.

Vandens blusos, medūzos ir rykliai

Kaunietis taip ir negalėjo priprasti prie to, kad Floridoje visada žalia.

"Iš pradžių tarsi ir gražu, bet po metų suvokiau, kad ta nuolatinė žaluma ten nekvepia. Mes galime džiaugtis metų laikais, matome gamtos virsmą, pokyčius. Nuostabu, kai matai žydėjimą, jauti žiedų kvapą. Žmogui tai turi įtakos, – įsitikino Darius. – O ten? Nėra kvapų. Kažkokia plastmasinė Amerika. Ruduo, žiema, pavasaris? Tas pats. Tik padidėjus drėgnumui ir labiau žliaugiant prakaitui supranti, kad atėjo vasara. Turbūt neatsitiktinai dauguma lietuvių gyvena Čikagoje, kur keičiasi metų laikai."

Netrukus ir nuolat šiltas vandenynas nebedžiugino. Iš pradžių, vos atvykę ir puolę į vandenį, lietuviai ilgainiui suprato, kodėl vietiniai tik vaikšto pakrante ir mieliau murkdosi baseine.

"Vienu metų laiku prie kranto būna labai daug ryklių, ir kartą su jais susidūrė sūnus Matas – laimei, spėjo pabėgti. Kitu metu būna daug medūzų. Jos sūnų smarkiai apdegino. Vėliau sužinojome, kad dėl to gali sustoti širdis, – Floridos pavojus prisiminė D.Karpavičius. – Dar vienas nemalonus atradimas – vandens blusos, kurių nepastebėsi, tačiau jų prilenda po glaudėmis, niežti beprotiškai – kasaisi iki kraujo."

Tebejaučia didžiulę nuoskaudą

Darius matė tautiečius, važinėjančius prabangiomis mašinomis, gyvenančius ištaikinguose namuose, tačiau žino: labai daug lietuvių ilgisi tėvynės.

"Pragyvenę JAV penkiolika–dvidešimt metų tautiečiai nukirpo su Lietuva siejusią virkštelę ir bijo grįžti, pradėti viską iš naujo.  Sielos gelmėse daugelis jų norėtų grįžti, – neabejojo praeityje žinomas didžėjus. – Džiaugiuosi, kad buvau trumpai, kad nenutrūko mano ryšiai su draugais. Jie man padėjo ir palaikė sunkiu metu."

Darius džiaugiasi grįžęs į Kauną. Bet neslėpė: grįžimą pagreitino skyrybos su žmona.

Jis jaučia nuoskaudą? Taip, vyras nėra abejingas. Ir nesako, kad visi žmonės Amerikoje vienodi. Juolab kad lietuviai ten jam padėjo.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

eliza

eliza portretas
brangieji,pamastykime apie vaikus;visi vaikai isbarstyti,kokia ju psichika po visu klajoniu?o apie motina tai tyliu;palikti vaika 4-5mLietuvoje,kita issiusti pas teva,o apskui i Lietuva....ji galvojo tik apie save,jai nusispjaut ant vaiku.....ar nereikes kada jai prasyti atleidimo vaiku?manau,kad bus velu....Darius labai puikus zmogus,labai geras tevas buvo ir vyras....o ,,ekse''barakuda,tingine,garbetroska.....vaiku asaros nenueis per nieka-likimas atsuks lazda tokiai,,motinai'....Dariau, stiprybes ir sekmes...

Buves emigrantas, myliu Lietuva.

Buves emigrantas, myliu Lietuva. portretas
Man nėra geresnės vietos nei Lietuva - Kaunas, toks nuostabus klimatas: žiemą – ne per šalta, vasarą – ne per karšta“, – tiesiog puku čia gyventi... Lietuviai kultūringi, išsilavinę, atviri, emocionalūs, bendraujantys, geranoriški.

nesvarbu

nesvarbu portretas
Manau, kad tai ne pirma ir ne paskutine tokio tipo istorija tarp vargsu lietuviu emigrant. Ekstremalios emigracijos aplinkybes atskleidzia, kas yra kas seimose. Ar neatrodo keista, kaip normalus vyras ir rupestingas triju vaiku tevas Lietuvoje staiga tapo luzeriu Amerikoje. Na nepatiko jam ta svajoniu salis ir nebutinai turejo patikti. Daug tokiu pabandziusiu ir grizusiu atgal. 15 doleriu uz valanda pirmas darbas Amerikoje - kiek emigrant tuo galetu pasigirti? Dauguma predejo nuo daug maziau ir per laika susikure normal gyvenima. Bat ne cia buvo visko esme. Kodel zmona taip greitai pasmerke savo vyra, kuris ir netaip jau blogai uzdirbo kaip pradziai ir gerai rupinosi vaikais? Maza to, viesai nuejo I kaire ir I desine ir pareikalavo vyra iseiti. Manau, kad tam tokros sviesos cia ines faktas, kad Ta zmonos drauge, kuri prikalbejo Gabija vaziuoti I Boca Raton ir padejo jai isikurti, pati yra barakuda ir uzsiima tokia veikla Amerikoje.
VISI KOMENTARAI 73
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių