„Fortum Heat Lietuva“ planuoja termofikacijos elektrinės statybas Kaune

Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje neseniai prasidėjusios "Fortum Heat Lietuvos" termofikacijos elektrinės statybos gali suteikti pagreičio ir analogiškam 170 mln. eurų (586,976 mln. litų) projektui Kaune, rašo "Verslo žinios".

Šiuo metu vyksta parengiamieji šio projekto darbai. Naują termofikacijos elektrinę Suomijos kompanija planuoja statyti 5 hektarų sklype Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje.

"Fortum Heat Lietuva" yra numačiusi, kad nauja jėgainė Kaune būtų apie 50 megavatų elektros galingumo ir apie 100 megavatų šilumos galingumo. Klaipėdoje statomos elektrinės galingumas - 20 megavatų (elektrai) ir 50 megavatų (šilumai).

"Energetikos projektai greitai neįgyvendinami - užtruks poveikio aplinkai vertinimas ir detalaus plano rengimas. Uostamiestyje vien poveikio aplinkai vertinimas užtruko 1 metus 8 mėnesius. Klaipėdoje elektrinę pradėjome statyti po šešerių metų parengiamųjų darbų, Kaune tikimės greičiau - po ketverių ar penkerių metų", - sakė "Fortum Heat Lietuvos" generalinis direktorius Vitalijus Žūta.

Tačiau, anot jo, Kauno miesto ir rajono vadovų žodinį pritarimą "Fortum Heat Lietuva" jau gavo. Kauno elektrinė, kaip ir uostamiestyje statoma "Fortum Heat Lietuva" jėgainė, degintų biokurą ir nepavojingas išrūšiuotas buitines bei pramonines atliekas.

"Planuojame, kad nauja mūsų pastatyta elektrinė gamintų šilumą, kurią iš mūsų nupirkusi vartotojams tiektų Kauno miesto savivaldybės valdoma "Kauno energija", - sakė V.Žūta.

Šiuo metu Kauno vartotojams "Kauno energija" tiekia "Gazprom" valdomos Kauno termofikacijos elektrinės (KTE) pagamintą šilumą.

"Mano žiniomis, nė vienas galimas naujas šilumos gamintojas nesiruošia nieko rimto Kaune statyti - tai tėra vaikų žaidimai. Tai tarsi dar vienas saldainis drambliui", - sakė KTE generalinis direktorius Antanas Pranculis. Kartu jis pripažino, kad Kaune pastačius naują jėgainę atsiradusi konkurencija šilumos gamintojams bus rimtas iššūkis.

"Miestas neturi tikslo, kad vieną monopolininką pakeistų kitas. Vietos visiems užteks, o tai bus tik naudinga šilumos vartotojams, nes konkurencija turėtų užtikrinti protingas kainas", - sakė Kauno meras Rimantas Mikaitis.

"Fortum Heat Lietuvos" pradėta statyti termofikacijos elektrinė, kuri degins biokurą, buitines ir pramonines atliekas, - pirmoji tokio pobūdžio elektrinė Lietuvoje ir Baltijos šalyse. Šią jėgainę planuojama pradėti eksploatuoti 2013 metais.


Šiame straipsnyje: termofikacijos elektrinė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Individualus šildymas taupus

Individualus šildymas taupus portretas
Individualus (autonominis) buto šildymas su karšto vandens paruošimu yra bemaž tris kartus pigiau nei (sovietinė atgyvena) monopolistų centralizuotas butų ir pievų šildymas. Pavyzdys: 2010 gruodis. Trijų kambarių butas (75 kv. m.) su individualiu šildymu ir karšto vandens paruošimu (naudojant dujas) Vilniuje. Sunaudota dujų (per mėnesį) už 230 litų. Dujų kaina - 1 litas 56 centai už kub. m. 2011 Sausis Sunaudota dujų (per mėnesį) už 220 litų (netaupant). 2011 Vasaris Sunaudota dujų (per mėnesį) už 180 litų (netaupant). Šeima džiaugiasi ekonomišku buto šildymu. Tokių šeimų, gyvenančių ekonomiškame bute, daugėja Vilniuje, Kaune ... Individuali (autonominė) kiekvieno buto šildymo sistema turi būti įgyvendinta, renovuojant daugiabučius arba kitaip. Laisvai pasirenkant ...

caca

caca portretas
A tai kodėl statys taip toli 3km nuo Kauno esančioj laisvoj ekon.zonoje ? Gal galima būtų statyt kažkur arčiau-Draugystės parke,laukuose prie Urmo bazės ar Santakos parke? Juk kaip gerai būtų......

AS

AS portretas
jus pasidomejote kodel protestuoja klaipedos aplinkiniai gyventojai nes aplinkui nebus imanoma gyvnti , be to smarve ir kenksmingos liekanos isejusios per kaminus susirinks aplinkiniu gyventoju ir kaunieciu plauciuose.......
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių