ES lėšos Nemuno salą pavers unikalia mokslo, sporto ir laisvalaikio erdve

 • Teksto dydis:

Kauno Nemuno saloje pasinaudojant Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis kuriamas pirmasis Lietuvoje mokslo populiarinimo centras „Mokslo sala“, taip pat jau netrukus greta Žalgirio arenos duris atvers naujausias laisvalaikio ir sveikatinimo centras su 50 metrų plaukimo baseinu. 2021 m. pabaigoje baigtas statyti naujausias pėsčiųjų tiltas į Nemuno salą, o baigus rangos darbus sutvarkyta ir visa žalioji salos teritorija.

Įspūdingas pastatas

„Mokslo salos“ projektui skirta beveik 18,2 mln. eurų Europos Sąjungos fondų lėšų, o bendra jo vertė siekia beveik 28,6 mln. eurų. Centras bus skirtas populiarinti mokslą ir technologijas, ugdyti mokslo kultūrą bei skatinti visuomenę labiau domėtis mokslo pasiekimais. Tai bus itin patraukli vieta moksleiviams bei studentams.

Pats mokslo muziejaus pastatas taps dar vienu miesto architektūriniu perlu. Pagal tarptautinį architektūrinį konkursą laimėjusios ispanų ir australų studijos „SMAR Architecture Studio“ projektą statinio akcentas – į dangų iškilęs apvalus diskas pro kurį leidžiantis žemyn patenkama į pastato vidų. Pastato išorėje dominuos betonas ir stiklas. Didelė muziejaus stogo dalis bus apželdinta, taip pastatas susilies su salos paviršiumi.

Ne tik pamatyti, bet ir patirti

12 tūkst. kv. m. ploto pastate veiks nuolatinės ir laikinos ekspozicijų erdvės, planetariumas, konferencijų salės bei STEAM laboratorijos. Tikimasi, kad centras kasmet sulauks iki 300 tūkst. lankytojų. „Mokslo saloje“ veiks ir vienas iš trijų Lietuvoje kuriamų metodinių STEAM atviros prieigos centrų. Jame moksleiviai susipažins su gamtos, technologijų, inžinerijos, matematikos mokslų dėsniais, naujausiomis technologijomis, atradimais. Taip pat lankytojai galės patys atlikti įvairius eksperimentus keturiose laboratorijose: biologijos ir chemijos, fizikos ir inžinerijos, robotikos ir informacinių technologijų bei specializuotoje Kauno regiono „Smart City“ laboratorijoje.

„Mokslo salos“ atidarymas numatytas ateinančiais metais.

Keičiasi salos aplinka

Be naujųjų saloje atsirasiančių statinių – Mokslo salos bei laisvalaikio ir sveikatinimo centro – keičiama ir erdvė visoje saloje. Kauno miesto savivaldybė čia įgyvendina projektą „Nemuno salos išvystymas į multifunkcinį sveikatinimo ir kultūros kompleksą, pritaikant jį visuomenės poreikiams“, kuriam iš ES struktūrinių fondų skirta beveik 3 mln. eurų, o bendra – apie 3,3 mln. eurų.

Daugiau nei 30 ha teritorija iki šiol buvo menkai išvystyta, be laisvalaikiui reikalingos infrastruktūros. Dabar įrenginėjami pėsčiųjų ir dviračių takai, bėgimo trasa, sporto aikštelės krepšiniui, tinkliniui, tenisui, velotrasa, vaikų žaidimo aikštelės, pantoninė prieplauka, amfiteatras, sutvarkyti želdiniai, įrengti suoleliai ir kiti mažosios architektūros elementai. Taip pat bus įrengti infrastruktūros aptarnavimui reikalingi inžinieriniai tinklai, apšvietimas, jungtys su esamais ir statomais tiltais, automatinis viešasis tualetas.

Straipsnis parengtas už projekto Nr. 2020CE16BAT099 „Informavimo priemonių ciklas apie ES sanglaudos politiką ir jos poveikį piliečių gyvenimo kokybei“ lėšas. Projektą įgyvendina Kauno kolegijos Verslo fakultetas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Too Žilvinas Ručys

Too Žilvinas Ručys portretas
Geriau 1 karta pamatyti, negu 10 kartu isgirsti, tai gi jeigu skaitot, kad sitas straipsnis meloja, tiesiog nueikyt i Nemuno sala ir paziurekyt savo akymis. As ten daznai nueinu ir matau, kaip vyksta darbai.

Too Algis

Too Algis portretas
Na jo, atsisakykim mokslo salos ir tegul musu vaikai svqajoja geriau tapi banditqais ir mafijozais, o ne mokslininkais, inzineriais, daktarais.

Jonas

Jonas portretas
Visi tie projektai labai geri ir reikalingi, bet ne Nemuno saloje. Dabar Nemuno sala, kaip natūrali gamtos sukurta, bus visiškai sužlugdyta. Teritorija urbanizuota - sala tarsi dirbtina. Argi tai grožis. Kas dabar darosi su transportu prospekte, kai vyksta masiški renginiai? Argi tai protinga? Karaliaus Mindaugo prospektas užkimštas transportu. Kvailystė. Daugiau statinių saloje - daugiau problemų su transportu. Atrodo niekam tai nerūpi.
VISI KOMENTARAI 24
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių