Didmiesčiams fontanai praėjusį sezoną kainavo apie 0,5 mln. eurų

Trijuose didžiausiuose Lietuvos miestuose praėjusį sezoną – nuo gegužės iki spalio –  veikę fontanai savivaldybėms kainavo apie 0,5 mln. eurų.

Vilniaus savivaldybės atstovas spaudai Gabrielius Grubinskas BNS nurodė, kad mieste veikia 18 fontanų ir 21 geriamojo vandens fontanėlis, kurių priežiūra šiemet atsiėjo 285 tūkst. eurų (su PVM), bet suma gali didėti, nes dalis įrenginių dar veikia.

„Suma gali būti negalutinė, nes dalis fontanų dar veikia. Centrinėje miesto dalyje, kaip ir pastaruosius kelis metais, fontanai veiks ir visą spalį, kiek leis oro temperatūra. Stacionarūs geriamo vandens fontanėliai taip pat veiks, kiek leis temperatūra, juos išmontuoti žiemai planuojama lapkritį“, – teigiama savivaldybės komentare.

Sostinėje fontanai įrengti Bernardinų sode, V. Kudirkos, Rotušės, Lukiškių, Vašingtono ir Europos aikštėse, K. Sirvydo, Odminių, S. Moniuškos ir Reformatų skveruose, Vokiečių gatvėje, šalia Operos ir baleto teatro, S. Gedos alėjoje, Trakų Vokės dvaro parke ir Bajorų kalvose.

Kaune veikiančių fontanų priežiūra dalijasi savivaldybė ir jos įmonė „Kauno vandenys“.

Miestas prižiūri Laisvės alėjoje, Vienybės aikštėje ir Muzikinio teatro sodelyje esančius fontanus, kiekvienas jų per mėnesį sunaudoja apie 170 kubinių metrų vandens, o jų priežiūra per metus miesto biudžetui kainuoja apie 104 tūkst. eurų.

„Čia neįtrauktas fontanų smulkus remontas, jis papildomai per mėnesį kainuoja dar po 2–3 tūkstančius eurų“, – komentare BNS teigia savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis.

Bendrovė „Kauno vandenys“ eksploatuoja devynis fontanus, ji nenurodė, kiek tai kainavo.

Klaipėdoje nuo gegužės iki spalio veikė 10 fontanų, jie miestui praėjusį sezoną kainavo apie 120 tūkst. eurų. Savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Inga Kubilienė „Vakarų ekspresui“ šią savaitę sakė, fontanai sunaudojo apie 31 tūkst. kubinių metrų vandens, kuris kainavo 35 tūkst. eurų, dar apie 60 tūkst. eurų prireikė įrenginių priežiūrai.

Uostamiestyje prie fontanų priežiūros priskiriamas ir vandens gertuvių remontas.NAUJAUSI KOMENTARAI

:)))

:))) portretas
islaikytiniai pedopartijos rinkejai kainavo 10000 kartu daugiau

Labai įdomu

Labai įdomu portretas
pvz. Danės skvero fontanai. Daug kainuoja? O kas ten daug kainuoja? Vanduo? Vanduo kurį galima paimti čia pat iš upės bet ateina iš miesto vandentiekio..:D:D Jeigu dirbtinai užauginti didžiuliai įkainiai o niekas iš FNTT net galvos į tą pusę nepasuka, tai kas kaltas kad tokios sumos dingsta?

Tam ir kam

Tam ir kam portretas
Tai varyk gyvent I uzmiesti ar sodus ten nebus fontanu taip ir sirdis neskaudes del islaidu.
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių