Daugiavaikėms šeimoms – kasmetinė pažymų karuselė

"Kai tik rugsėjis – taip biurokratiniai absurdai", – į "Kauno dieną" kreipėsi keturis vaikus auginanti Lolita. Kasmet daugiavaikių šeimų tėvai, kad sulauktų lengvatų už neformalųjį vaikų ugdymą, privalo pasirūpinti popierinėmis pažymomis apie šeimos sudėtį.

Biurokratinis procesas

Rudeniniai daugiavaikių šeimų tėvų žygiai dėl pažymų išlikę, regis, dar tokiame lygyje, kai apie elektroninius valdžios vartus nė nesvajojome, o valdiškų įstaigų darbuotojai žengė pirmuosius žingsnius nuo spausdinimo mašinėlės kompiuterio klaviatūros link.

Kokį kelią eina tėvai, privalantys pristatyti pažymas apie šeimos sudėtį, jei įstatymai jiems numato lengvatų? Pirmiausia važiuoja į savivaldybei priklausančią seniūniją pagal šeimos gyvenamąją vietą. Čia išduodama pažyma apie šeimos sudėtį, kurioje nurodyti tėvai ir vaikai bei visų amžius.

Jau laikydami rankose baltą popieriaus lapą, kuriame surašyti visi šeimos nariai ir tokia sudėtis patvirtinta seniūnijos antspaudu, tėvai važiuoja į kitą tai pačiai savivaldybei priklausančią įstaigą, tarkime, muzikos mokyklą, chorą ar kitą neformaliojo ugdymo įstaigą ir jai pateikia pažymą, kad kuriam nors iš daugiavaikės šeimos atžalų būtų pritaikyta mokesčio lengvata.

Kai tik rugsėjis – taip biurokratiniai absurdai.

Nėra lengva patekti

Sakysite – nieko sudėtingo. Taip, tačiau kai tai turi daryti kiekvienais metais ir dėl visų šeimos vaikų, gali ir apkarsti. Keturių vaikų mama Lolita atkreipia dėmesį į dar vieną detalę – ta pati savivaldybė šeimai moka vaiko pinigus. Vadinasi, kažkurie atsakingi savivaldybės įstaigų darbuotojai puikiai žino šeimos sudėtį, vaikų skaičių. Bet ne, to nepakanka, kad tai pačiai savivaldybei priklausančios įstaigos susikalbėtų tarpusavyje, nevaikydamos iš įstaigos į įstaigą daugiavaikių šeimų tėvų.

"Pažymą apie gyvenamosios vietos deklaraciją galima užsisakyti per elektroninius valdžios vartus. Iš principo pažyma apie šeimos sudėtį yra beveik tas pats, tik jos pavadinimą reikėtų pakeisti. Kur problema, kad pažyma apie šeimos sudėtį vis dar išduodama popierinė? Netausojame miško", – stebėjosi Lolita.

Ir dar nederėtų pamiršti, kad už kiekvieno kampo tyko COVID-19 virusas. Taigi ir seniūnijų durys nėra plačiai atvertos. Gyventojai vizitui registruojasi telefonu, panašiai kaip pas gydytoją, ir tik po to gali ateiti pasiimti reikiamų pažymų ar palikti prašymą dėl kitų seniūnijos gyventojus užgriuvusių rūpesčių.

Apkarto kasmet pristatinėti pažymas apie šeimos sudėtį į savivaldybės neformaliojo ugdymo įstaigas.

Žada pokyčių

Kauno savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja, einanti vedėjos pareigas Ona Gucevičienė patvirtino, kad vis dar vadovaujamasi 2014 m. Kauno miesto savivaldybės tarybos sprendimu, kuris reglamentuoja mokesčio už formalųjį švietimą papildantį ir neformalųjį vaikų bei suaugusiųjų švietimą mokėjimo tvarką.

"Tėvai (globėjai), kuriems gali būti taikomos lengvatos, kiekvienais mokslo metais iki pirmojo mėnesio 10 d. arba pasikeitus finansinei šeimos padėčiai, arba pradėjus vaikui lankyti įstaigą vėliau nei pirmąjį mokslo metų mėnesį iki einamojo mėnesio 10 d. įstaigos vadovui pateikia atitinkamus dokumentus", – nurodyta 2014 m. tarybos sprendime.

O.Gucevičienė pripažino, kad daugiavaikių šeimų rudeninis pažymų maratonas yra žinomas. "Savivaldybė jau daugelį paslaugų yra sėkmingai perkėlusi į elektroninę erdvę, šia linkme dirbama ir toliau. Šiuo metu peržiūrime ir vertiname pažymų neformaliojo švietimo įstaigoms pateikimo procesus ir rengiame naują tvarką bei kuriame programą, kuri padėtų reikalingą informaciją įstaigoms gauti neprašant tėvų atnešti popierines pažymas ir nukrautų popierizmą tiek nuo tėvų, tiek ir nuo dirbančių specialistų pečių", – galimus pokyčius mini O.Gucevičienė. Iki kito rugsėjo. Kitas rugsėjis parodys, kiek toli pažengėme.NAUJAUSI KOMENTARAI

to PIPIEC

to PIPIEC portretas
kas yra pinigai už dyką? moteriške, pagalvok kad tie užaugę 3 ar 4 vaikai išlaikys uždirbs tavo pensijai, kuriai nepakaks tavo VIENO vaiko ir TUPO mąstymo.

P i p i e c

P i p i e c portretas
Jo dul....kintis nepavargstate???? Slykstu net skaityti.Pinigu uz dyka nori gauti o sik...nu pajudinti negali.

tai kam internetas?

tai kam internetas? portretas
Niekaip nesibaigia nuo sovietmečio gaji popierinių pažymų sistema. Gal todėl tiek daug pas mus biurokratų,tik dėliojančių popierėlius. Kokių galų yra internetas, jei reikia važinėti po miestą rankiojant popierines pažymas? Netgi vaikai sėkmingai mokėsi nuotoliniu būdu, tai kame problemos, valdžiažmogai?
VISI KOMENTARAI 3

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių