Dar daugiau galimybių: kauniečiai nuo šiol galės skiepytis 18-oje vietų (sąrašas)

 • Teksto dydis:

Prastėjant epidemiologinei situacijai visoje šalyje, pagrindiniu prioritetu ir toliau išlieka efektyvi gyventojų apsauga. Siekiant, kad kuo daugiau žmonių pasiskiepytų nuo COVID-19 ar revakcinuotųsi sustiprinančia trečia doze, nuo kitos savaitės Kaune veiks 18 skiepijimo vietų ir jų sąrašas dar plėsis.

Kauniečių patogumui, medikai ir toliau skiepys Ledo rūmuose, privačiuose medicinos centruose, taip pat vyks skiepyti į namus. Siaučiant virusinėms ligoms, specialistai ragina apsisaugoti ne tik nuo koronavirusinės infekcijos, bet ir gripo.

Skiepai arčiau žmonių

Vakcinų prieinamumas ir gyventojų saugumo užtikrinimas – išlieka prioritetu kovoje su koronavirusine infekcija, todėl nuo spalio 18 d. Kauno mieste veiks beveik dvi dešimtys vakcinavimo vietų. Visi norintieji ir toliau galės pasiskiepyti Ledo rūmuose, taipogi pacientams duris atvers privačios medicinos įstaigos.

„Į kauniečių vakcinavimo procesą įsijungia vis daugiau privačių laboratorijų, šeimos klinikų bei kitų medicinos įstaigų, kurios nemokamai skiepys nuo COVID-19. Šis skaičius tikrai ne baigtinis, todėl tikimės, kad netrukus turėsime skiepų punktus visuose miesto mikrorajonuose.

Gyventojai gali rinktis arčiausiai namų ar darbų esančius punktus, tačiau svarbu atkreipti dėmesį į priėmimo sąlygas.

Gyventojai gali rinktis arčiausiai namų ar darbų esančius punktus, tačiau svarbu atkreipti dėmesį į priėmimo sąlygas. Skiriasi išankstinių registracijų tvarkos, dalis įstaigų aptarnauja visus gyventojus, kitos – išskirtinai tik savo pacientus. Taip pat varijuoja vakcinų pasirinkimas bei laisvų vietų skaičiai“, – kalbėjo Kauno miesto savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Milda Labašauskaitė.

Šiuo metu mažieji vakcinavimo punktai įsikūrę Centro, Eigulių, Žaliakalnio, Dainavos, Šilainių, Panemunės, Vilijampolės ir Gričiupio mikrorajonuose. Visų vakcinavimo punktų darbo laikai, kontaktiniai numeriai ir kita aktuali informacija skelbiami bei nuolat atnaujinami internete: svarbu.kaunas.lt/vakcinacija/

Papildoma apsauga nuo gripo

Įsibėgėjant šaltajam metų sezonui, Kaune stebimas augantis užsikrėtimų skaičius ne vien koronavirusine infekcija, bet ir kitomis virusinėmis ligomis. Tai lemia ne tik vėstantys orai, bet ir aktyvus, kasdienis kontaktų tinklas, apsilankymai įvairiose viešose vietose.

Gyventojai, norintys pasirūpinti savo bei aplinkinių saugumu, skatinami pasiskiepyti ne tik nuo COVID-19, bet ir nuo gripo. Jo sezonas įprastai prasideda spalio mėnesį ir baigiasi tik gegužę.

Remiantis naujausiomis Lietuvos infektologų draugijos (LID) rekomendacijomis, kurios yra priimtos atsižvelgiant į Ligų kontrolės ir prevencijos centrų gaires, vieno vizito metu gyventojai gali gauti kelis skiepus – nuo COVID-19, gripo ir pneumokokinės infekcijos.

Pasak jų, vakcinavimas nuo kelių virusinių ligų yra visiškai saugus, kadangi skiepai leidžiami į skirtingas kūno vietas. Tokiu būdu siekiama sumažinti papildomų ar perteklinių vizitų gydymo įstaigose skaičių ir palengvinti vakcinacijos procesą gyventojams.

Asmenys, kurie vieno vizito metu nori pasiskiepyti nuo kelių skirtingų ligų, pirmiausia turėtų kreiptis į pirminės sveikatos apžiūros įstaigą, kurioje yra prisirašę. Turintiems lėtinių ligų ar dvejojantiems rekomenduojama pasikonsultuoti su savo šeimos gydytoju.

Revakcinacija trečiuoju skiepu

Prioriteto tvarka revakcinuotis trečiuoju skiepu kviečiami sveikatos sistemos, globos ir socialinių įstaigų darbuotojai bei 65 metų sulaukę ir vyresni senjorai. Jie skiepijami „Comirnaty“ („BionTech“ ir „Pfizer“) arba „Spikevax“ („Moderna“) vakcina.

Trečiąjį skiepą asmenys gali gauti praėjus ne mažiau kaip 180 dienų nuo antrosios vakcinos dozės, jei buvo paskiepyti „Comirnaty“, „Spikevax“ ar „Vaxzevria“ vakcinomis.

Gyventojai taip pat gali rinktis, ar skiepytis ta pačia, ar kito gamintojo sukurta vakcina. Vyresnio amžiaus asmenims, atsižvelgiant į lėtines ligas ar sveikatos būklę, dėl vakcinų pasirinkimo rekomenduojama pasitarti su savo šeimos gydytoju.

Asmenys, kurie priklauso prioritetinėms grupėms ir nori gauti trečiąjį skiepą, kviečiami registruotis per platformą vakcinavimas.kaunas.lt arba skambinti į Koronos karštąją liniją 1808. Revakcinuotis rekomenduojama užsiregistravus iš anksto – tokiu būdu procedūros užtruks trumpiau.

Vyresnio amžiaus asmenys, kurie dėl sveikatos būklės negali savarankiškai judėti, skiepijami namuose.NAUJAUSI KOMENTARAI

1808

1808 portretas
Prisiskambinti be šansų, elektroniniu būdu užsiregistruoti gali tik jei pats gali atvykti, šeimos gydytoja nežino kaip atsikviesti skiepą į namus. Tai kaip pasiskiepyti jei negaliu pats atvažiuoti, nepaeinu, laiptais neužlipu. Ir taip nuo praeitų metų ieškau...

-----++------

-----++------ portretas
Pastiprinamoji ,dabaigiamoji ,kas nepasibaigė. Miršta ,krenta kaip lapai rudenį, visi kurie skiepinosi ,kiek pažįstu ,tai ne vienas mirė pasiskiepines.Nesuprantu, kas geriau vengti susibūrimų ,ar skiepytis ir mirtį.Kurie nesiskiepina tie saugoja save, neprisileidžia skiepytu ir pašalinių žmonių.

*****

***** portretas
Idiotai jūs, mažiau laikykite susibūrimo vietose ,Nes jose yra naudojami nuodijima įvairūs būdai.Stenkitės su vaikais bendrauti ,eiti pasivaikščioti ,jeigu galimybės yra turetumete pabūti miške, dirbkite ,tvarkykites namuose ,tvarkykites aplinką, neuzsisedesite tada vienoje vietoje,tokių būdu palaikysime judėjimą. Venkite maitinimo įstaigų.Venkite svetimų ,pažįstamų .Kartoju ,kiekvienas savo artimų rate ,tiktai.Išlieka stiprūs, šeimos kurios vertina savo artimuosius ir visada palaiko vienas kitą.Tokie laikai atejo,.
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių