Į Kauną perkeliama ŽŪM įpareigota atlikti daugiau namų darbų

Vyriausybė trečiadienio pasitarime sprendė Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) ir jai pavaldžių įstaigų perkėlimo į Kauną klausimus. Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) šiam sprendimui priešinasi.

Kaip pasitarime teigė žemės ūkio ministras Giedrius Surplys, ŽŪM, Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) ir NŽT perkėlimo procesas būtų baigtas ne vėliau kaip 2020 m. kovo 31 d.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pasitarimo metu atkreipė dėmesį, kad kai kurios ŽŪM perkėlimo nuostatos prasilenktų su įstatymais, nes dar reikia apsispręsti dėl patalpų, kurios lieka Vilniuje, likimo bei atsirinkti, kaip efektyviau išnuomoti patalpas Kaune.

S. Skvernelis taip pat pabrėžė, kad sprendimas patalpas Kaune nuomotis tik iš privataus sektoriaus gali būti neefektyvus, todėl paragino ieškoti patalpų nuomos galimybių ir viešajame sektoriuje.

NŽT viešųjų ryšių skyriaus patarėjas Audrius Gelžinis pasitarimo metu teigė, kad tarnybos perkėlimo kaštai siektų beveik 2 mln. eurų, o centrinio padalinio perkėlimas neprisidėtų prie regioninės politikos skatinimo. Taip pat, pabrėžė jis, NŽT darbuotojai nuolatos dalyvauja įvairių institucijų pasitarimuose Vilniuje, todėl raginama atskirti NŽT centrinio padalinio perkėlimą nuo ŽŪM perkėlimo plano.

G. Surplys pasitarime sutiko su S. Skvernelio pastabomis, tačiau teigė, kad NŽT centrinio padalinio perkėlimas į Kauną – ekonomiškai paskaičiuotas sprendimas.

„Dėl regioninės politikos – jūs (NŽT. – ELTA) esate 200 darbuotojų. Tai yra regioninės politikos instrumentas, kuriuo galima sustiprinti regioną. Žmonėms atsiras galimybė dirbti ne regioniniame padalinyje su mažesniu atlyginimu, bet centriniame. (...) Turime skaičius, kurie rodo, kad perkėlę tris įstaigas taupysime pusę milijono eurų (per metus. – ELTA), todėl tai – ekonomiškai pagrįsta“, -–pasitarime sakė G. Surplys.

Argumentuojama, kad ministerijos perkėlimas sudarytų galimybes peržiūrėti nusistovėjusias valdymo tvarkas ir procedūras, taip pat būtų diegiama šiuolaikinės vadybos kokybės sistema LEAN. ŽŪM skaičiuoja, kad procesų efektyvinimas turėtų sutaupyti apie 500 tūkst. eurų valstybės lėšų per metus.

ELTA primena, kad tikslas perkelti ŽŪM į Kauną yra nurodytas Vyriausybės programoje. Tiesa, kai kurios žemdirbių organizacijos kritikavo šį sumanymą, nes, pasak jų, po perkėlimo darbai atitrūks nuo Seimo, Vyriausybės, kitų institucijų, priimančių sprendimus, o darbas bus išbalansuotas dėl kelionių.

ŽŪM yra paskelbusi skaičiavimus, jog ministerijos perkėlimas į Kauną atsieis per 1 mln. eurų, o atsipirkti turėtų per 5-6 metus. Planuojama, kad jau kitąmet ŽŪM ir jai pavaldžios įstaigos bus perkeltos ir dirbs Kaune, o kovo pabaigoje Kaune pradės veikti „veidrodinė“ ministerija su keliasdešimt darbuotojų.NAUJAUSI KOMENTARAI

mumu

mumu portretas
Ne perkelia ,o grizta.

Pilietis

Pilietis portretas
Patalpos turi būti surastos valstybinės o ne iš privačių asmenų nuomojamos.Kauno miestas jų turi,yra miestui priklausančio nekilnojamojo turto ,nėra problemos.Bet reikia gerai apgalvoti ar reikalinga keisti iš Vilniaus į Kauną,manau gal patalpas Vilniuje reikėtų pakeisti ir tenai dirbančių skaičių biurokratų sumažinti per pusę.

Na

Na portretas
Buvo žadėta, kad ir Aplinkos ministerija bus perkelta. Kaip tik gera proga - gal Kaune atsirastų kas jai vadovauja?
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių