Buvusio valdininko kaimynystė veda iš proto: visos jo priekabės prasideda po išgertuvių

Dienraščio „Kauno diena“ rašinys

Prieš keletą metų dingęs, o vėliau rastas lėbaujantis, dabar jau buvęs Kauno savivaldybės kontrolės ir audito skyriaus specialistas Aleksandras Borisa ir vėl priminė apie save.

Pasipylė skundai

Policijos vizitai, skundai dėl šuns, kiti akibrokštai tampa kauniečio Židrūno Naujoko kasdienybe. Vyras skundžiasi, kad kaimynas A.Borisa nuolat prie jo priekabiauja dėl menkiausių smulkmenų.

Kaimynus skiria nedidelė gatvė Vilijampolės mikrorajone. Pasak Ž.Naujoko, buvo laikas, kai A.Borisai trukdė kiemo voljere laikomas šuo. Jis prirašė skundų Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai dėl šuns nepriežiūros, esą keturkojis skalija, badauja. Dėl to – itin agresyvus.

"Nesakau, kad šuo neloja, tačiau nėra taip, kaip tarnybai pasakojo kaimynas", – tvirtino Ž.Naujokas. Specialistai tikrino, tačiau jokių pažeidimų nenustatė. "Turėjau važiuoti į tarnybą, aiškintis, rodyti šunį, kad jis nebadauja ir yra normaliai šeriamas", – užgriuvusiais rūpesčiais po A.Borisos skundo guodėsi Ž.Naujokas.

Kaunietis papasakojo apie atvejį, kai kaimynas šunį apmėtė buteliais, pagaliais. Užbėgdamas galimiems incidentams už akių, Ž.Naujokas įsirengė vaizdo stebėjimo kameras, kad, esant reikalui, tarnyboms ar policijos pareigūnams galėtų pateikti medžiagą, kuri objektyviai atspindėtų situaciją.

Apkasė automobilį

Ž.Naujokas pasakojo ne kartą sulaukęs ir policijos pareigūnų vizito. Paskutinį kartą dėl gatvėje prie namo palikto automobilio. "Buvo tokia situacija, kad man draugas atvežė malkų. Kol krovėme malkas iš priekabos, mašina stovėjo gatvėje. Kaimynui buvo sunku išvažiuoti. Nežinau, kaip jam ten nutiko, bet jis savo automobiliu įvažiavo į mano tvorą", – pasakojo Ž.Naujokas.

Ž.Naujokas nesuprato, kodėl kaimynas nuo savo vartų kasė ant jo automobilio. (Justinos Lasauskaitės nuotr.)

Vyras tikino nesureikšminęs įvykio, juolab kad tvora liko stovėti vietoje. Tačiau taip atrodė tik Ž.Naujokui. Tuo metu jis nenujautė, kad kaimynui greičiausiai gerokai labiau nepatiko situacija.

Tačiau kauniečiui pravertė įsirengtos vaizdo stebėjimo kameros. Paskutinis užfiksuotas A.Borisos žygdarbis su sniegu. Vaizdo medžiagoje aiškiai matyti, kaip prietemoje A.Borisa nuo savo įvažos pro vartus stumia sniegą į kitą gatvės pusę ir meta jį ant Ž.Naujoko automobilio. Vyrai aišku susivaidijo, o nuo triukšmo skambėjo visa gatvė.

Rytą į Ž.Naujoko duris pasibeldė policija. Pasirodo, kad A.Borisa kreipėsi į pareigūnus. Ž.Naujokui teko pareigūnams pademonstruoti filmuotą medžiagą. "Patarė neištrinti ir išsaugoti įrašą. Tik girdėjau, kad paskui policininkai nuėjo kalbėti su juo", – pasakojo Ž.Naujokas.

Situacijos nekomentavo

"Kauno diena" susisiekė ir su A.Borisa. "Ko nori tas kaimynas?" – išgirdęs, kokia tema norėtų pakalbinti žurnalistai, atkirto A.Borisa. Tačiau pokalbio užmegzti taip ir nepavyko. "Apie mane jau prirašė žurnalistai", – tepasakė A.Borisa ir padėjo ragelį.

Ž.Naujokas su šeima kaimyno išpuolius sako kenčiantys jau seniai. Esą šio konfliktiško kaimyno santykiai nesusiklostė su ko ne visos nedidelės Vilijampolės gatvelės gyventojais. Tolėliau gyvenantiems susidūrimų su konfliktišku kaimynu pavyksta išvengti, o Ž.Naujoko gyvenamasis namas yra priešais A.Borisos.

Tuo metu, kai užgeria jis netriukšmauja. Jo priekabės prasideda po užgertuvių, kurios kartais trunka ir mėnesį.

A.Borisos polinkis į taurelę, anot Ž.Naujoko, vieša paslaptis gatvelėje, kurioje ne vienus metus gyvena A.Borisos kaimynystėje. "Tuo metu, kai užgeria jis netriukšmauja. Jo priekabės prasideda po užgertuvių, kurios kartais trunka ir mėnesį", – pasakojo kaunietis.

Ž.Naujokas pasakojo atkreipęs dėmesį, kad kartais greitosios pagalbos automobilis pas kaimyną važiuoja po keletą kartų per dieną. "Gal turi kokį specialų numerį, kad taip gali, kada reikia ir kiek nori pasikviesti", – svarstė Ž.Naujokas.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Praeities šleifas

A.Borisa pagarsėjo 2017 m. vasarą. "Kauno diena" rašė, kad policijos pagalbos tais metais rugpjūčio 15 d. kreipėsi A.Borisos artimieji. 62-ejų metų vyras išėjo iš namų ir negrįžo. Pareigūnai apsilankė ir dingusiojo darbovietėje – Kauno savivaldybėje, ieškodami menkiausios užuominos, kur galėjo prapulti tuomet Kontrolės ir audito skyriuje dirbęs vyriausiasis specialistas.

Gera žinia artimuosius pasiekė pirmąją rudens dieną – vyras rastas sveikas ir gyvas Prienų rajone pas pažįstamus asmenis. Dėl A.Borisos sveikumo tąsyk kiek suabejota, nes, jį radus, tuoj jo sveikata sušlubavo. Tarnybą pasiekė žinia iš "Sodros", kad A.Borisa turi nedarbingumo pažymėjimą.

Nepaisant geros žinios apie dingusiojo atsiradimą, istoriją temdė sklandžiusios žinios, kad Prienų rajono sodų bendrijoje įsikūrusių A.Boriso pažįstamų aplinka labiau priminė landynę, o ir pats A.Borisa nebuvo nepriekaištingos būklės.

"Jis turi rimtą problemą, kurios neišsprendžia. Tuo metu, kai dingo, buvo jo oficialios atostogos. Pasirodė pirmą savo darbo dieną po atostogų ir paskui vėl turėjo nedarbingumą", – anuomet situaciją dėl A.Boriso komentavo Kontrolės ir audito tarnybos kontrolierė Žana Gasparavičienė.

Kritiški pastebėjimai

Skyriui vadovaujanti Ž.Gasparavičienė patikino, kad A.Borisa visada ateidavo į darbą, pravaikštų neturėjo. Tačiau sunkus charakterio būdas kolegoms nebuvo paslaptis.

Savivaldybėje A.Borisa buvo apibūdinamas kaip problemiškas bendraujant su žmonėmis. Neoficialiomis žiniomis, dalis kolegų atsisakė su juo dirbti viename kabinete. Tarnyboje darbai skirstomi taip, kad A.Borisa duoda tokius, kuriems atlikti nereikia tiesiogiai bendrauti su žmonėmis.

"Nuotaikų kaitos, nepastovumas", – pastebėjimais apie specialistą dalijosi Ž.Gasparavičienė, tačiau nebūdama medicinos specialiste nesiėmė vertinti, kiek tai susiję su galbūt kritiškai vertinamu gyvenimo būdu. Tarnybą pasiekė ir kiti garbės specialistui nedarantys skundai. Esą dėl įtemptų santykių su kaimynais A.Borisa galbūt naudojasi tarnybine padėtimi rinkdamas informaciją apie žmones.

Kauno savivaldybės viešųjų ryšių skyrius šiemet informavo, kad A.Borisa jau nedirba savivaldybėje. Praėjusiais metais jis buvo atleistas.


Komentaras

Erikas Pavlovičius,

teisininkas

Yra strateginės galimybės – geriausia gynyba yra puolimas. Jeigu rašo pareiškimus, galima inicijuoti, kad jam būtų skirta administracinė bauda už melagingus pranešimus. Taip pat galima teikti ieškinį teismui, kad dėl nuolatinio kaimyno terorizavimo patiriami dvasiniai išgyvenimai. Žinoma, reikalingi įrodymai. Patiriamus nepatogumus, sveikatos sutrikimus dėl nuolatinio streso ir įtampos reikėtų fiksuoti pas gydytoją, ilgainiui susirenka pluoštelis įrodymų, kuriuos galima pateikti teismui.

Vaikščiojimas į teismą, o gal ir skirta atsakomybė privers liautis elgtis piktybiškai.

Galima prašyti policijos dėl agresyvaus ar neadekvataus kaimyno elgesio pritaikyti prevencines priemones ir nurodyti, kokias. Galima prašyti įpareigoti kaimyną nesiartinti atitinkamu atstumu prie pareiškėjo namų ar paties pareiškėjo, siekiant prevenciškai užkardyti kaimyno galimybes daryti nusikalstamus veiksmus.

Tarkime, Didžiojoje Britanijoje policijos pareigūnai, greitoji pagalba važiuoja pagal iškvietimą. Bet jei paaiškėja, kad kviečiami buvo be realaus pagrindo, kitą kartą vykdami į tą pačią vietą paaiškina, kad, jei ir vėl yra kviečiami tik kvietėjo asmeniniams poreikiams patenkinti, teks susimokėti atitinkamą mokestį.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

tokiems "kaimynams"

tokiems "kaimynams" portretas
geriausias vaistas nuo pasiutimo raudonas gaidys...

Kostas

Kostas portretas
O tas nezmogus nosi turi

nieko naujo

nieko naujo portretas
Tipiškas save gerbiantis lietuviškasis valdžiažmogis.Deja, tokių labai daug visoje Lietuvoje.
VISI KOMENTARAI 17
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių