Šaligatvių neturinčiose gyvenvietėse pėstieji tampa sniego įkaitais

Atokiau nuo miesto nutolusiose gyvenvietėse, kuriose nėra šaligatvių – tik šalikelės, iškritęs gausesnis sniegas pėstiesiems tampa nemenku iššūkiu.

Kaip vienas iš aprašomos situacijos pavyzdžių galėtų būti Kauno rajone, Ringauduose, esančios šalikelės. Į portalo kauno.diena.lt redakciją besikreipę gyventojai pasakojo, kad pagrindinės šios gyvenvietės gatvės šalikelės gausiau pasnigus yra neįveikiamos pėstiesiems. Todėl neretai jiems tenka eiti tiesiog važiuojamąja kelio dalimi.

Problemiška pėstiesiems

„Pagrindinėje Gėlių gatvėje, nusidriekiančioje per visus Ringaudus iki pat Tabariškių klebonijos ir kapinių, yra plačiausios šalikelės ir saugiausia vieta pėstiesiems. Šaligatvių Ringauduose mes nelabai turime. Ši gatvė veda ir į parduotuvę, ir į bendruomenės centrą. Pagrindinėje aikštėje, esančioje maždaug šios gatvės viduryje, stovi ir eglutė. Trečiadienio vakarą Gėlių gatvės šalikelėje sniegas buvo nuvalytas tik iki tos vietos, kur stovi eglutė, o nuo pagrindinės aikštės link bažnyčios ir kapinių, kai valė gatvę, sniegą suvertė ant šalikelės. Matėme vyresnio amžiaus žmones einant gatve“, – piktinosi ringaudiškiai.

Kai valė gatvę, sniegą suvertė ant šalikelės. Matėme vyresnio amžiaus žmones einant gatve.

Pasak gyventojų, Gėlių gatvės šalikelėmis žmonės vaikšto daug – kai kurie sutrypia sniegą, o kai kurie patys nukasa arba kitaip valo balto sniego paklotą.

„Yra tam tikri darbai, kurios privalo atlikti Ringaudų seniūnija – pagrindinių šalikelių valymas – jos atsakomybė. Šakių plente, dalijančiame Ringaudus į dvi dalis, situacija taip pat panaši. Gyvenvietės naujakuriai išvis negali normaliai praeiti pro Šakių plentą. Laimė, kad šiuo metu vaikai neina į mokyklą, nes pradinukai turi kirsti Šakių plento kelią. Jie turėtų kažkaip eiti sniegu, kuris ten suverstas“, – plūdo ringaudiškiai pridurdami, kad tokia situacija iškritus sniegui pasitaiko ne kartą.

Šakių plento atkarpa Ringauduose sausio 13 dienos vakarą. / Skaitytojų nuotr.

„Suprantame, jei gausiau būtų pasnigę tik trečiadienį, bet sninga nuo praeitos savaitės...“, – apmaudo neslėpė jie.

Kam pirmenybė?

Kaip žurnalistams aiškino Ringaudų seniūnas Rimantas Vitkauskas, pirmiausiai sniegas nuvalomas ir barstoma druskos bei smėlio mišiniu pagrindinėse gyvenvietės gatvėse ir šalikelėse, kad gyventojai turėtų galimybę vykti į darbus ir mokyklas. Tik paskui esą yra atliekami kitų gatvių valymo darbai.

Pašnekovas teigė, kad ringaudiškių trečiadienio vakarą užfiksuoti vaizdai yra gyvenvietės pabaiga, kurioje – gamybinės patalpos. „Valome iš ryto – naktį nedirbame. Iš ryto nuvalė vėl traktorius, kad žmonės galėtų praeiti“, – sakė jis.

Tačiau, portalo kauno.diena.lt žiniomis, ketvirtadienį po vidurdienio į tas pačias problemiškas vietas nužingsniavę ringaudiškiai sakė nepastebėję itin didelio pokyčio.

Vaizdas sausio 14 dienos rytą. / Skaitytojų nuotr.

R. Vitkauskas užsiminė, kad Ringaudų seniūnijos teritorijoje sniegą nuo važiuojamosios kelio dalies ir pėsčiųjų takų bei šaligatvių valo vienas darbininkas ir traktorininkas. O kitus kelius, tarp kurių ir gyventojų minėta Šakių plento atkarpa, esą prižiūri bendrovės „Kelių priežiūra“ atstovai.

Bendrovės „Kelių priežiūra“nuotr.

„Pastarąsias dienas dėl intensyvaus ir besitęsiančio snygio kelininkai dirbo visu pajėgumu. Pirmiausiai siekdami užtikrinti pravažiuojamumą valė, barstė važiuojamąją kelio dalį. Nurimus orams, artimiausiomis dienomis, bus platinama važiuojamoji kelio dalis, valomi kelkraščiai, stotelės, peronai, aikštelės ir kitos vietos. O Šakių plento atkarpoje darbininkai ketvirtadienį jau darbavosi. Tai buvo suplanavę dar vakar“, – komentuodama Ringaudų gyventojams keblumų sukėlusią situaciją Šakių plente teigė „Kelių priežiūros“ atstovė Giedrė Čekavičienė.NAUJAUSI KOMENTARAI

miestas

miestas portretas
O pačiame Kaune yra Kalkinės, dalis Naujakurių gatvės (nuo kalno žemyn), KUR NUO SENO NĖRA ŠALIGATVIŲ IR GYVENTOJŲ PRAŠYMAI NUGULA Į STALČIUS DAUGYBĘ METŲ, BET SITUACIJA NUO TO NESIKEIČIA. Jau vaikai užaugo, kurie iš tų gatvių į mokyklas vaikščiojo, vaikšto dabar kiti, bet tai KAUNO PARIBIO ŽMONĖS?

Jonas

Jonas portretas
Panaši padėtis ir tame pačiame Kauno rajone ,Raudondvaryje. Šaligatviai tik ten ,kur gyvena seniūnė ir į pilies parką vedančioje gatvėje. Ir dar abiejose pusėse . o senose gatvelėse , kurios veda į mokyklą , į kultūros centrą , parduotuvę IKI, žmonės brenda arda purvu ,arba sniegu . Nesaugu , judėjimas dvipusis.....Laukiam šaligatvių jau apie 40 metų...nors tai gatvės Raudondvario centre...

ari

ari portretas
O kad ir yra kai kur tie šaligatviai, bet žiemą jie nevalomi. Šią žiemą, kai karantinas, iš viso nusispjaut į tai, kaip pėstieji vaikšto. Aleksote nevalomi, Šilainiuose nevalomi. Aleksoto seniūnijai rašiau, klausiau, kas atsakingas, jokio atsako išvis. Šilainiuose (Žemaičių pl. ir Baltų pr.) šaligatviai nevalyti, brendi kaip kaime., Baisi netvarka
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių