Baigęs profesionalaus sportininko karjerą, nėrė į verslo vandenis

Dienraščio „Kauno diena“ rašinys

Kaune pilna įvairių sporto klubų, siūlančių aktyviai sportuoti ar sveikai leisti laisvalaikį. Lietuvą garsinusio boksininko Daugirdo Šemioto įkurtas sporto klubas sėkmingai konkuruoja rinkoje, nes siūlo tai, ko nesiūlo kiti.

Treniruotės senjorams

„Pradėjęs lankyti bokso treniruotes niekada nesvajojau būti nei treneriu, nei verslininku, bet taip susiklostė, kad dabar turiu klubą, treniruoju vaikus, suaugusiuosius“, – šypsojosi 30-metis kaunietis.

D.Šemioto prieš ketverius metus įkurtą klubą „Daugirdas Gym“ lanko apie 100 kauniečių. Dviejose salėse treniruojasi bokso, kinų kung fu, tekvondo entuziastai. Klube taip pat veikia jogos šokio studija. „Pradėjome burti ir senjorų grupę. Vyresniems žmonėms parengiau specialią treniruočių programą, kuri stiprina raumenis, širdį, gerina organizmo tonusą“, – pasakojo kineziterapeuto specialybę Lietuvos sporto universitete įgijęs sportininkas.

Senjorų niša sporto klubų rinkoje Kaune dar neužimta. Treniruotes vyresnio amžiaus žmonėms planuoja vesti pats D.Šemiotas. Be jo, klube dirba dar keli treneriai.

Skynė pergales

D.Šemiotas pasakojo, kad kai būdamas trylikos pradėjo lankyti treniruotes, iš pradžių į jas ėjo nenoriai. „Tačiau tėvo spaudžiamas jų nemečiau, paskui prasidėjo varžybos, laimėjimai, tada jau atsirado motyvacija tobulėti“, – prisiminė D.Šemiotas.

Jo kabineto sporto klube lentynose ir ant sienų pilna medalių, taurių, diplomų. Boksininkas aštuonis kartus laimėjo Lietuvos bokso čempionatus, užėmė antrą vietą Europos jaunimo pirmenybėse, o pasaulio bokso čempionate – trečią vietą ir iš JAV į Lietuvą parvežė bronzos medalį. Prezidentas Valdas Adamkus sportininką yra apdovanojęs Riterio kryžiaus ordinu „Už nuopelnus Lietuvai“.

Šlovė nepadėjo

D.Šemiotas profesionalaus sportininko karjerą baigė prieš metus. „Tada atsirado daugiau laiko šeimai, jau veikiančiam klubui, kurį įkūriau dar sportuodamas. Daugeliui sportininkų Lietuvoje sunku išgyventi baigus sportuoti. Nelengva pradėti ir trenerio karjerą“, – sakė D.Šemiotas.

Treniruoti žmonės D.Šemiotas panoro, kai sukaupė patirties ir pamatė, kaip galima patobulinti sportininkų rengimą. Bet jis užsiminė, kad šlovė ringe jam visai nepagelbėjo pradėjus trenerio karjerą. „Kai savo treniruojamų vaikų grupei paprašiau suteikti sporto mokyklos statusą, kad jie gautų finansavimą išvykti į varžybas, o man suteikti mokamų darbo valandų, atsimušiau į abejingumo sieną. Iki tol valdžios atstovai veržėsi su manimi bendrauti, bet kai reikėjo pagalbos, jos nesulaukiau“, – apmaudžiai skėstelėjo rankomis D.Šemiotas.

Jis džiaugiasi, kad pats sukūrė sau darbo vietą, gali pragyventi iš trenerio veiklos ir pasiūlyti darbo kitiems.

Verslumo gyslelė

Nors D.Šemiotas sako niekada neketinęs tapti verslininku, jo biografija rodo, kad jis turi organizatoriaus gyslelę. Dar aktyviai sportuodamas ir studijuodamas jis buvo įkūręs kineziterapijos akademiją moterims, lombardą. „Šiems verslams negalėjau skirti daug laiko, todėl ilgainiui jų teko atsisakyti, nes tada du kartus per dieną treniravausi, studijavau bakalauro, paskui magistro studijų programas“, – prisiminė D.Šemiotas.NAUJAUSI KOMENTARAI

D

D portretas
gražūs paveikslai;))

Teisingai Vidas sako

Teisingai Vidas sako portretas
telima teisingai Vidas sako, kiek galima kenteti siu klaunu svaiciojimus, ypac ivairiuose biurokratiniuose labirintuuose.

plytai

plytai portretas
varyk y prezidentus
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių