Arkikatedros bazilikos 600 metų jubiliejuje – popiežiaus pasiuntinys

Šeštadienį Kauno arkivyskupijos konferencijų salėje iškilmingas minėjimu prasidėjo Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios 600-ųjų metinių minėjimas. Jame dalyvavo ir garbus svečias – popiežiaus ypatingasis pasiuntinys, Krokuvos arkivyskupas kardinolas Stanisławas Dziwiszas.

Konferenciją savo kalbomis pradėjo Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius ir svečias iš Vatikano – apaštalinis nuncijus Lietuvoje, vyskupas Luigi Bonacci. „Tegul dvi šios dienos būna spindinti šviesa“, - tarė L. Bonacci.

Pirmą kartą istoriniuose šaltiniuose Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčia paminėta 1413 m. balandžio 22 d.

600 metų jubiliejų mininčioje arkikatedroje prieš 20 metų, 1993 m. rugsėjo 6 d., aplankė ir joje meldėsi didis Kristaus piligrimas – Šventasis Tėvas Jonas Paulius II, visai Lietuvai ir Baltijos šalims savo apaštališkąja kelione tuomet nešęs vilties ir ramybės žinią, padrąsinimą kurti krikščionišką savo tautos ateitį.

Šio ypatingo Arkikatedros bazilikos jubiliejaus proga šeštadienio vakarą į Lietuvą atvyko ir iškilmėse dalyvavo itin garbus svečias – popiežiaus ypatingasis pasiuntinys, Krokuvos arkivyskupas kardinolas Stanisławas Dziwiszas, buvęs artimiausias popiežiaus Jono Pauliaus II bendradarbis bei asmeninis sekretorius.

Beje, kardinolas Karolis Wojtyła į Romos vyskupo sostą įžengė būtent iš tos pačios Krokuvos arkivyskupijos.

600-ųjų metinių minėjimo proga kardinolas Stanisławas Dziwiszas apžvelgė pal. Jono Pauliaus II pontifikatą bei jo sąsajas su Lietuva. Vakare arkikatedroje vyko maldos vigilija.

Sekmadienį arkikatedroje bazilikoje vyks šv.mišios, kurioms ir vadovaus popiežiaus ypatingasis pasiuntinys, kardinolas Stanisławas Dziwiszas.

Arkikatedros bazilikos priekinio kairiojo pilioriaus altoriuje nuolatiniam viešam gerbimui bus išstatyta palaimintojo Jono Pauliaus II relikvija (relikvijoriaus aut. prof. Czesławas Dźwigajus) ir atvaizdas (dailininkas Virginijus Kašinskas).

Taip pat giedos Kauno valstybinis choras, vadovaujamas prof. Petro Bingelio.

17 val. Gerojo Ganytojo (Dainavos) parapijoje kardinolas Stanisławas Dziwiszas susitiks su jaunimu.NAUJAUSI KOMENTARAI

Dievo tarnai

Dievo tarnai portretas
išsipuošę kaip karaliai, nusipenėję, mokesčių nemoka, turtus nuomoja ir prašosi pensijų didesnių nei gauna žmonės dirbę sunkų darbą ir mokėję mokesčius. DIEVAS ir kunigas - dvi skirtingos savokos....

V

V portretas
MAN TAS PATS NIEKO NEREISKIA TAS PASIUNTINYS

V

V portretas
Jei dievuls butu ,tai pirmiausia nubaustu sventuosius pasiuntynius ir nekompetetingus atseit sventuosius ,Tai pirmoji partija zmoniu isnaudojimui . Po to visos seimo partijos
VISI KOMENTARAI 9

Galerijos

Daugiau straipsnių