Aleksoto apžvalgos aikštelė dar nesutvarkyta – statytojams skaičiuojami delspinigiai

Aleksoto apžvalgos aikštelės ir Kauko laiptų rekonstrukcija – bendrovės "HSC Baltic" rankose. Abiejų objektų rekonstrukcija jau seniai turėjo būti baigta, tačiau kauniečiai vis dar stebi tupinėjančius darbininkus.

Dvi savaitės

Buvo numatyta, kad Aleksoto apžvalgos aikštelės galutinė darbų atidavimo vertinti data – šių metų birželio 28-oji. Tiesa, dar sausį Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis viešai teigė, kad  atnaujinimo darbus rangovai yra įsipareigoję baigti pavasario pradžioje.

Tačiau darbai tebevyksta. "Rangovai tikisi, kad už dviejų savaičių objektą galės atiduoti vertinti", – "Kauno dienai" užsiminė A.Pakalniškis. Kaip paaiškėjo, į rangovo vėlavimą savivaldybė nepasižiūrėjo pro pirštus.

Nuo birželio 28 d. "HSC Baltic" skaičiuojami delspinigiai. Architektas Rimantas Giedraitis, anot Miesto tvarkymo skyriaus vedėjo, bedė pirštu į statytojo paliktą broką, aikštelės atraminės sienelės trūkumus, kuriuos statytojai dabar mėgina šalinti.

Pagal projektą, ši viešoji erdvė turėtų būti atnaujinta ir pritaikyta tiek laisvalaikiui leisti, tiek renginiams ir bendruomenės susibūrimams organizuoti. Įgyvendinant projektą, buvo atlikta apžvalgos aikštelės rekonstrukcija, sutvirtintas ir apželdintas šlaitas, įrengti inžineriniai tinklai.

Pakeisti ir buvusių aikštelių kontūrai, įrengta stoginė, atraminės sienelės bei pėsčiųjų-dviračių takas.

Šalina trūkumus

Vis dar tikimasi, kad rekonstruota ir atnaujinta Aleksoto apžvalgos aikštelė bei jos prieigos taps stipriu Aleksoto seniūnijos traukos centru, sutvarkyta viešoji erdvė bus patraukli ne tik gyventojams – apsilankyti, pailsėti, laisvalaikiui praleisti, bet ir miesto svečiams bei vietos verslui.

Tačiau dar net neprasidėjus rekonstrukcijos darbams paaiškėjo tam tikri trikdžiai. 2017 m. rudenį rengiant projektą apatinėje Aleksoto kalno dalyje buvo aptiktos nedidelės nuošliaužos. Jų priežastis – šaltinėliai – išaiškėjo atlikus išsamius tyrimus. Dėl to, jau pradėjus rekonstrukciją, buvo įrengta drenažo sistema, kuri surinks vandenį, kad šis neplautų šlaito. Stabilizavus šlaitą, įrengtas apšvietimas.

Aiškinta, kad svarbiausi darbai buvo baigti dar gegužę: atnaujintos viršutinės ir žemutinės apžvalgos aikštelės, suremontuoti laiptai. Šiuo metu darbininkai vis dar glaisto betonines aikštelės dalis. Betonavimo darbai – vienas pretekstų, kodėl Aleksoto aikštelės rekonstrukcijos darbai žiemos laikotarpiu buvo sulėtėję. Dėl žemos temperatūros rangovai negalėjo betonuoti.

"Rangovas šalina ir atraminės sienelės trūkumus", – šiuo metu vykstančius darbus minėjo A.Pakalniškis. Vienas iš nuolat minimų patogumų – žmonėms, turintiems negalią, specialiai įrengtas ir jiems pritaikytas liftas.

Fontanas veikia

Ta pati statybų "HSC Baltic" vykdo ir Kauko laiptų rekonstrukciją. Regis, liko tik paėmus šluotą nušluoti laiptų aikštelėse susikaupusį žvyrą, tačiau didingų Kauko laiptų pabaigtuvių garsų negirdėti. Susikūprinę darbininkai krapštosi prie Kauko laiptų didžiosios aikštelės plytelių, o technikai ir statybinėms medžiagoms skirta teritorija Aukštaičių gatvėje vis dar atitverta.

Tereikia sulaukti suolų, kurių viešieji pirkimai šiek tiek užtruko. Fontanas išbandytas – veikia.

Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas A.Pakalniškis ramino, kad laukti liko nedaug ir vis dar trunkančių darbų priežastys žinomos. "Pradiniame projekte buvo numatyta iškirsti menkaverčius ir senus medžius. Kadangi buvo nutarta išsaugoti medžius, teko keisti ir projektą", – priminė A.Pakalniškis.

Prieš medžių naikinimą aplinkui Kauko laiptus stojo ne vieną medį Kaune apgynę aktyvistai. Jų protestas ir privertė keisti vienų gražiausių Kauno laiptų rekonstrukcijos projektą. A.Pakalniškis mini ir dar vieną priežastį – rangovą apvylė vienas subrangovas. Rekonstrukcijai numatytas laikas ėjo, o rangovas ieškojo kitos statybinės organizacijos, galinčios atlikti nelengvus darbus.

Galiausiai viskas lyg ir įsivažiavo, tačiau ir vėl neapsieita be smulkių defektų, kurie šiuo metu šalinami. Kauną plovę didesni lietūs parodė, kad laiptų šonuose įrengti akmenimis grįsti lietaus vandens nutekėjimui skirti takeliai nelabai pasiteisina. Nutarta lovelį pakelti į viršų – taip padarant atvirkštinį nuolydį, o esamą šulinį nuleisti ir įdėti groteles vandeniui surinkti.

Ir paskutinis akcentas, dėl kurio baiminamasi pasakyti tikslią projekto įgyvendinimo datą – granitiniai suolai, kokių pageidavo rekonstrukciją projektavęs architektas. "Tereikia sulaukti suolų, kurių viešieji pirkimai šiek tiek užtruko. Fontanas išbandytas – veikia", – šyptelėjo A.Pakalniškis. Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas tikisi, kad vėliausiai rugpjūčio pabaigoje švęsime Kauko laiptų rekonstrukcijos pabaigą.NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
Che: "Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas tikisi, kad vėliausiai rugpjūčio pabaigoje švęsime Kauko laiptų rekonstrukcijos pabaigą" - 'pasikaustęs' tas vee'Dėjęs, virtuoziškai nutylėjo apie kuriuos metus kalba. Juk jis ne pirmą dešimtmetį dirba, ir ŽINO kaip reikia gumą tempt ir pinigus plaut... jie PLAUNA, patys durnius volioja, mums makaronus kabina ir DAR mus ragina 'dirbt' eiti.

Kaunietė

Kaunietė portretas
Sutvarkys tą apžvalgos aikštelę. Mažiau psichuokit ir nervinkites. Kvailių komentarai iš neturėjimo ką veikti. Dirbt eikit, o ne nesąmones rasinekit.

vietoje

vietoje portretas
buvusio viršutinio Kauko laiptų baseino kažkokia betonuota mini čiuožykla gavosi - tik riedlenčių kalnelių neužmirškit pastatyt
VISI KOMENTARAI 23
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių