Žiemiškas laikas Kaune: ką nuveikti savaitgalį?

 • Teksto dydis:

Sugrįžti į jaukius namus po ilgo žygio ar kitų žiemiškų nuotykių – dvigubai smagiau. Taigi, visit.kaunas.lt klausia, ką kaunastiško nuveikti artimiausią ar bet kurį kitą žiemos savaitgalį?

Jau tikrai spėjote adaptuotis prie žiemiško oro, tad laisvadienius leisti nuobodžiaujant prie televizoriaus priežasčių nebeliko. O ir sugrįžti į jaukius namus po ilgo žygio ar kitų žiemiškų nuotykių – dvigubai smagiau. Taigi ką kaunastiško nuveikti artimiausią ar bet kurį kitą žiemos savaitgalį?

Eglė ir eglutės

Pagrindinė Kauno eglė šiemet džiugina čiurlioniškais motyvais ir santūria pramoga. Apžiūrėję švenčių simbolį pasilepinkite šiltu gėrimu, spurgomis ar išsiųskite kalėdinį atviruką mieliems bičiuliams. Ilgėliau užtrukti pakvies įvairios dirbtuvės ir edukacijos, vykstančios aplink eglę susispietusiuose Kalėdų miestelio kupoluose, skambant šventinei muzikai.

Bet tai dar ne viskas! Jei link Senamiesčio širdies trauksite nuo miesto centro, pamėginkite suskaičiuoti visas jūsų kelyje pasitiksiančias žaliaskares. Pametėte skaičių? Jų yra trys šimtai. Jau beveik visiškai atnaujintą Vilniaus gatvę tikru keliu į Kalėdas pavertusios eglutės papuoštos net 55 tūkstančiais švieselių. Po ketvirtos valandos popiet vaikščioti Laisvės alėja rekomenduojama su kavos ar arbatos puodeliu rankose – sako, tai padeda geriau įsijausti į šventinę nuotaiką. O stabtelėję Miesto sode, prie stulbinančiai sušvitusio Kauno valstybinio muzikinio teatro, pasijusite lyg… na, patys suprasite!

Kalvos ir kilometrai

Kas sakė, kad pažintiniai takai įdomūs tik vasarą? Taip, galbūt užsukę į Pažaislį jachtų burių ir nesuskaičiuosite, bet pačios Kauno marios ir jų apylinkės – tai itin instagramiškas kraštovaizdis. Pažaislio pažintinis takas vingiuoja šilu, šlaitais, atskleidžia nuostabią marių panoramą ir toliau esančių gyvenviečių kontūrus, Pažaislio baroko grožį.

O gal ir šventine vakariene Pažaislio vienuolyne veikiančiame restorane „Monte Pacis“ po dviejų valandų pasivaikščiojimo save apdovanosite? Kitas smagus sudegintų kalorijų kompensavimo būdas – pietūs „Ipanema“ picerijoje Nemuno pakrantėje, po spartesnio ar lėtesnio žygio Panemunės šile. Jausmas prisėdus prie langų, atveriančių vaizdus į kitą upės pusę – lyg kokiame kurorte. Ir iš tiesų, Panemunė tarpukariu buvo oficialus miesto kurortas. Ir dabar galite apžiūrėti tuo metu pastatytas medines vilas – juk architektūros grožio neslepia medžių lapai.

Puikus žygis laukia ir Kleboniškyje – jei prisnigo, būtinai pasiimkite rogutes ar kitą priemonę „sausai“ čiuožti nuo kalvelės. Maži ir dideli urbanistinės istorijos gerbėjai neatsispirs galimybei pačiuožinėti žemyn lomoje prie Kauno pilies. O ir pats Santakos parkas, tiksliau, apsinuoginę medžiai, atveria įspūdingus Nemuno ir Neries pakrančių vaizdus.

Dar daugiau vaizdų

Kad jau vis minime žiemai nusirengusius medžius, pastebėsime, kad ir architektūros grožį atskleidžiančioms Kauno panoramoms žiema yra ypač dėkingas metas. Pelėdų kalnas, Milikonių kalnas, Prisikėlimo bazilikos terasa – atrodo, maršrutai tokie patys, kaip vasarą, bet atsiveriančios perspektyvos jau visai kitos. Svarbu, kad nebūtų rūko!

Šviečianti „Džiunglių knyga“ VDU botanikos sode

Lietuvoje itin populiarūs šviesų festivaliai, o kauniečiai šiemet pirmąkart džiaugiasi itin įspūdingu reginiu ir savo mieste. VDU Botanikos sode vyksta šviesų festivalis „Džiunglių knyga“. Per 200 šviečiančių figūrų demonstruojamos pirmą kartą, visos sukurtos specialiai šiam renginiui pagal garsiąją džiunglių legendą apie berniuką Mauglį. Šviečiančios figūros ir jų kompozicijos – tik dalis „Džiunglių knygos“ efekto. Visa botanikos sodo aplinka bus specialiai iliuminuota ir įgarsinta: pilna cikadų čirpimo, paukščių klegesio, žvėrių riaumojimo. Nenustebkite, jei sužaibuos ar prasidės tropikų liūtis. Siekdami išvengti spūsčių ir sukurti lankytojams pačias palankiausias apsilankymo sąlygas, organizatoriai bilietus parduoda konkrečiai valandai ir kviečia atvykti laiku.

Pačiūžų gerbėjams

Kaune gera ištisus metus! Juk čia veikia net dvi ledo arenos. Senoji – Žaliakalnyje, o naujutėlė – prie „Girstučio“ baseino. Kauno ledo rūmuose vyksta ir azartiškos ledo ritulio rungtynės (nuo gruodžio 11 dienos – pasaulio jaunimo čempionatas), ir kerlingo treniruotės, ir masiniai čiuožimo seansai. Visiškai nesvarbu, ar lauke „minusas“, ar telkšo balos, čia visada tinkamas oras ir ledo storis.

Pirties garas

Apie privalumus sveikatai, kūnui ir sielai net neišsiplėsime – juk pirtintis yra vienas iš nacionalinių Lietuvos sportų. Pasirinkimo priklausomai nuo kompanijos dydžio ir konkretaus pirties stiliaus Kaune tikrai netrūksta, o kalbant apie žiemą, mums labiausiai patinka pirtelė ant Lampėdžio kranto. Jei yra sniego, namo tikrai nesinori!


Šiame straipsnyje: kaunasžiemakaunastiškas

NAUJAUSI KOMENTARAI

ka veikt

ka veikt portretas
smaukyt prie eglutes
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių