Susijungė „Auros“ ir italų šokio pajėgos

 • Teksto dydis:

Į šokio teatrą "Aura" sausio pradžioje atvykusi grupė italų kūrėjų kartu su kauniečiais imasi naujo kūrybinio projekto. Jo rezultatas – šokio spektaklis – bus pristatytas viename didžiausių Italijos tarptautinio šokio festivalių "Fabbrica Europa" Florencijoje.

Kokiomis trajektorijomis juda kūrybinis procesas, bus galima pamatyti šokio edukacijos erdvėje "Aura+" – sausio 25-osios vakarą čia vyks atvira repeticija ir susitikimas su kūrybine grupe iš Italijos.

Vienas iš "Fabbrica Europa" prioritetų – remti jaunuosius menininkus, sudaryti sąlygas jiems reziduoti ir kurti. Šiuolaikinių scenos menų festivalio "Fabbrica Europa" steigėja ir meno vadovė Maurizia Settembri pasiūlė "Aurai" bendradarbiauti su italų kūrėju Salvo Lombardo.

S.Lombardo su asistuojančiomis choreografėmis Lucia Cammalleri ir Daria Greco "Auroje" praleis tris savaites. Vėliau, antrame projekto etape, "Auros" šokėjai vyks tęsti kūrybinio proceso į Italiją. Galiausiai spektaklio premjera bus pristatyta festivalyje "Fabbrica Europa" Florencijoje.

S.Lombardo gimė 1986 m. Katanijoje, šiuo metu gyvena Romoje. Šokėjas ir choreografas nuolat gilinasi į teatro ir šokio žanrus. 2008 m. baigęs dramos mokyklą "Teatro Stabile di Catania", jis studijuoja moderniąją filologiją.

S.Lombardo mokėsi bei dirbo su Italijoje ir tarptautiniu mastu žinomais menininkais, tarp jų ir su garsiojo Romeo Castellucci seserimi Claudia Castellucci. 2012 m. menininkas tapo trupės "Clinica Mammut" bendrasteigėju, kurio spektakliai, pasirodymai miesto erdvėse buvo pristatyti festivaliuose ir Italijos teatruose.

Pirmąją darbo savaitę choreografas skyrė abipusiai pažinčiai: pamatyti, kaip šokėjai juda, koks jų požiūris į šokį, kokios kiekvieno jų fizinės ir išraiškos galimybės.

"Man svarbu tiek jų asmeninė patirtis, tiek profesiniai pagrindai. Turiu įžvelgti jų stipriausias ir silpniausias vietas. Taip pat noriu išgirsti jų mintis apie sumanymą, kurį turėsime įgyvendinti kartu. Juk kurti – tai suformuoti mikrobendruomenę, kur kiekvienas įneša savo indėlį. Kartais prireikia daug žodžių ir diskusijų, netgi aštrių, o kartais tam tikros užduotys veda finišo link greičiau nei žodžiai", – sakė S.Lombardo.

Kūrybos procese choreografas sujungia kasdienes kiekvieno šokėjo patirtis. Daug dirbama su atmintimi ir tam tikrų gestų kartojimu. Kartais kūrybinės kibirkštys gimsta iš paprasčiausių judesių. Kartojimas choreografui leidžia atrasti įdomių kūnų dialogų. Judesių kombinacijos, gimusios kūrybiniame procese, leidžia susikurti taisyklių sistemą, pagal kurią bus žaidžiama scenoje. "Kūryba grupėje tuo ir įdomi, kad kartais nuveda visiškai netikėtomis trajektorijomis", – sakė choreografas.


Kas? Atvira koprodukcijos su "Fabbrica Europa" repeticija ir susitikimas su kūrybine grupe iš Italijos.

Kur? Šokio edukacijos erdvė "AURA+" (M.Daukšos g. 34).

Kada? Sausio 25 d. 19 val.NAUJAUSI KOMENTARAI

:)

:) portretas
Narkomanai ir meninykai.

Fu

Fu portretas
Nu ir kas ten tuos auros kratymusis gali žiūrėt.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių