Pažaislio festivalyje – lenkų kompozitorių kūryba: lyrika, užburiantys kontrastai

  • Teksto dydis:

Liepos 8 d. Pažaislio muzikos festivalio publikai skirta dar viena iki šiol negirdėtų kūrinių programa – „Svečiai iš Lenkijos“. Prieš šešiolika metų Ščecino jaunųjų menininkų įkurtas styginių kamerinis orkestras „Baltic Neopolis Orchestra“ Kauno filharmonijoje pristatys savo šalies muzikinę kultūrą reprezentuojančius kūrinius kameriniam orkestrui ir solistams. Šis jaunatviškas kolektyvas neseniai pelnė „Fryderyk“ apdovanojimą geriausio kamerinės muzikos albumo kategorijoje.

Orkestro, kuris kritikų vertinimu pasižymi interpretacijų gyliu bei atidumu detalėms, meno vadovu jau septynerius metus yra pasaulinio garso smuikininkas ir koncertmeisteris Vasko Vassilevas. Greta šio iškilaus menininko orkestrui vadovauja altininkė Emilia Goch Salvador, kurios pastangomis kolektyve groja pripažinti Lenkijos instrumentinės muzikos atlikėjai. Įvertintas Lenkijoje, Europoje ir pasaulyje, kolektyvas nuolat ieško naujų muzikinių idėjų, bendradarbiauja su garsiais kompozitoriais ir menininkais.

V. Vassilevas / V. Vassilevo asm. archyvo nuotr.

„Programą, skirtą Lietuvos publikai, sudaro serija koncertinių kūrinių, parašytų „Baltic Neopolis Orchestra“. Kiekvienas kūrinys pasižymi stipriu savitu charakteriu ir atskleidžia šiuolaikinių lenkų kompozitorių kūrybos įvairovę. Lyriškai suskambės vieno ryškiausių šiuolaikinių lenkų kompozitorių Paweło Łukaszewskio koncertas smuikui ir orkestrui. Argentiniečių bandonininko ir kompozitoriaus Marcelo Nisinmano, turinčio lenkiškų šaknų, trylika variacijų lenkų melodijos tema smuikui, violončelei ir styginių ansambliui atsiskleis plačiu emocijų spektru. JAV gyvenančio Mikołajaus Góreckio pjesė „Antroji erdvė“ styginių kvartetui ir styginių orkestrui perteiks solistų ir orkestro sąveiką laike ir erdvėje. O legendinio kino filmų muzikos autoriaus Wojciecho Kilaro kūrinyje „Orawa“ publika išgirs Tatrų kalnų tradicinės muzikos atgarsius.“, – taip įvairialypę orkestro programą pristatė E. Goch Salvador.

Koncerte solo partijas atliks smuikininkas iš Portugalijos Emanuelis Salvadoras bei orkestro muzikantai: Agnieszka Sawicka (smuikas), Emilia Goch Salvador (altas) ir Piotras Więcławas (violončelė). E. Salvadoras kritikų vadinamas vienu tobuliausių savosios kartos Portugalijos smuikininkų. Jis koncertuoja įvairių šalių prestižinėse salėse, yra ne vieno konkurso nugalėtojas, kaip solistas pasirodo su žinomiausiais orkestrais bei dirigentais. Šiam atlikėjui ne vienas kompozitorius yra sukūręs ir dedikavęs koncertus smuikui ir orkestrui. Smuikininkas groja Miunchene dirbančio meistro Martino Schleske‘ės pagaminta XVIII a. italų meistro Guarnerius del Gesu instrumento kopija, kurią atlikėjui paskolino britų atlikėjų rėmimo fondas „Loan Fund for Musical Instruments“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių