Paroda Karo muziejuje kviečia iš arti pajusti šauktinio gyvenimą

Antradienį Vytauto Didžiojo karo muziejuje atidaryta paroda „Kareivio dienos“. Iki pat šių metų pabaigos vyksiančioje parodoje lankytojai gali pajusti kario gyvenimo kasdienybę bei susipažinti su šauktinių kariuomenės istorija.

Parodoje pristatomi trys laikotarpiai: tarpukario Lietuvos, XX a. paskutiniojo dešimtmečio ir dabartinis. Lankytojai gali pamatyti, kaip bėgant laikui keitėsi ginklai, karių apranga.

Leidžia su eksponatais susipažinti iš arti

Parodos organizatorių žodžiais, buvo atsisakyta įprastų eksponavimo priemonių – paroda yra interaktyvi. Nors parodoje galima pamatyti ir vertingų eksponatų, jie nelaikomi vitrinose – tarpukario ginklai, apranga ir kiti kariui būtini elementai eksponuojami unikaliose kariškose dėžėse. 

Viena parodos rengėjų Lina Kasparaitė-Balaišė sakė, kad toks sprendimas pasirinktas norint atspindėti karo lauke tvyrančią nuotaiką.

„Tos, vadinkime, sterilios, blizgančios vitrinos nedera su parodos tema. Norėjosi kuo daugiau autentikos, kad atsiskleistų visa dvasia. Kario uniforma, pratybos lauke nėra taip ištaiginga“, – pasakojo ji.

Kariška palapinė virto poilsio zona

Parodoje taip pat galima rasti ir specialią karišką palapinę, kuri paversta poilsio, edukacine zona. Joje vaikai gali susipažinti su tarpukario kario dienomis interaktyviai – spalvinti tam skirtas karikatūras. Taip pat joje suteikiama galimybė pasidaryti veido maskuotę.

Be to, vaikams yra suteikiama galimybė nusifotografuoti su kario kepure bei dėžėse atrasti paslėptus eksponatus.

L. Kasparaitė-Balaišė pridūrė, kad paroda išskirtinė ne tik savo interaktyvumu, bet ir kvapu, tvyrančiu patalpoje. „Kvapas yra sudedamoji parodos dalis. Kadangi parodoje galima pamatyti autentiškų dekoracijų iš kariuomenės, todėl yra ir atitinkamas kariuomenės kvapas. Interaktyvumą diktuoja tai, kad šiuolaikiniam žmogui nebeužtenka tiesiog pakabinti eksponatą, padėti kažkokį tekstą. Tai jau nebėra įdomu. Žmogus nori eiti, dalyvauti, kažką apsirengti. Ta žinia, kurią norime perteikti per tokias priemones, yra efektyvesnė“, – teigė ji.

Parodos atidaryme lankėsi ir savanorišką karo tarnybą atlikę žinomi žurnalistai Ignas Krupavičius bei Vaidas Neverauskas, kurie dalinosi savo asmenine patirtimi, sukaupta kariuomenėje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Patriotas

Patriotas portretas
Smagu!Ir but dar fainiau,jei sauktiniams paroda surengtu i kokia gal kur arciau musu Ukrainos karo ligonine-paziuretu jaunimas,kokie buna suzalojimai kare fiziniai,psichikos,kaip is zmogaus tampama nezmogiu kare,pestininku politiku tarpusavio galios zaidimuose.Nes viena per kompa zaisti zaidimus ar miske palakstyti pasaudyti kad ir tikrais soviniais i taikinius ir visai tikras siaubas zmones zudyti ir zaloti,aisku,jei nesi zudikas-maniakas koks,kuriam svarbu sumoketu uz ,,darba,, arba isvis kaip privalomosios tarnybos kariams-is ,,patriotizmo,,.karas tai didziulis biznis yra-ir jauciu-tempia mus i ji stipriai ir ruosia jam,bet juk kaip pasakyta- Nezudyk ir viskas,jokiu interpretaciju /
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių