Savo penkerius metus brandintą svajonę, vardu Delis, vilnietė Dovilė Intienė dažnai randa rankinuke. Ten mėgsta slėptis jos vos prieš mėnesį įsigytas mažiausiai kačių veislei pasaulyje atstovaujantis augintinis. Kol kas jis – vienintelis ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse.
Parodos žvaigždė
Beveik pusės metų Delis, namiškių dar vadinamas Špoku bei Mažiumi, – viena didžiausių šeštadienį prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“ prasidėjusios tarptautinės kačių parodos, kurią organizuoja „Lietuvos gyvūnų augintojų centras“ (LAGC), žvaigždžių. Tarp beveik pustrečio šimto įvairiausių veislių kačių, suvažiavusių su savo šeimininkais šiam savaitgaliui į Kauną ne tik iš visos Lietuvos, bet ir iš užsienio.
„Yra atvykusių ir iš Latvijos, Estijos, Lenkijos, Baltarusijos bei Rusijos“, – teigė parodos organizatorė, LAGC viceprezidentė Renata Kavaliauskienė.
Mažojo Delio, kuris, anot šeimininkės, jau beveik viso ūgio, fenomenas tame, kad šios veislės katės itin retos. Šalis, kuriose jos auginamos, galima suskaičiuoti ant pirštų – JAV, Rusija, Šveicarija. O nuo šių metų sausio – ir Lietuva. Taip atsitiko todėl, kad Singapūro, iš kurio jos kilusios, valdžia aštuntame praėjusio šimtmečio dešimtmetyje buvo davusi nurodymą šiuos mielus padarėlius sunaikinti. Tačiau kačių mylėtojų iš JAV porai pavyko kelias iš jų išgelbėti.
Mažas šešėlis
Iš kur atsivežė Delį, jo šeimininkė nelabai norėjo atskleisti. Ji pasakojo pirmą kartą pamačiusi Singapūro kačiuką kažkokioje tarptautinėje parodoje užsienyje. Į akį krito didelis vyras, laikantis labai mažą kačiuką. Nuo tada ji beveik penkerius metus gyveno svajone įsigyti tokį patį.
Maksimalus Singapūro katės svoris – iki dviejų kilogramų. Katino – iki trijų. Jie lengvai telpa į du vyriškus delnus.
Singapūre šios katės gyveno lietvamzdžiuose. D.Intienės namuose Delis mėgsta slėptis jos rankinėje, kurioje puikiai telpa, arba spintelės stalčiuose.
„Jis – vovieriukas ir bezdžioniukas viename“, – pasakojo Delio šeimininkė, akcentuodama augintinio aktyvumą ir pabrėždama, kad jis nėra destruktyvus. Delis – mielas ir linksmas, labai mėgstantis bendravimą su žmogumi. Ypač – su vaikais, kas kai kurioms kačių veislėms nebūdinga. „Jis – tiesiog mažas šešėlis, nuolat sekantis iš paskos ir labai tyliai miauksintis“, – toliau vardijo gerąsias savo augintinio savybes D.Intienė.
Anot Delio šeimininkės, parengtas namams, t.y. kastracijai, Singapūro kačiukas kainuoja nuo vieno tūkstančio eurų.
Brangus malonumas
Kaune šiuo metu auginamos dar dvi vienintelės Lietuvoje Tajų veislės katės, kurioms ši paroda – pirmoji gyvenime.
Pirmosiomis šių metų dienomis iš Latvijos buvo atsivežtas Nektarijus, kuriam šiuo metu – penki mėnesiai. Anot šių kačių savininkės Jolantos Kriūnienės, jo būsimoji žmona Gracija, kuriai keturi mėnesiai, apsigyveno Kaune vos prieš kelias dienas. Ji atvyko iš dar toliau – paties Lenkijos ir Vokietijos pasienio ir kainavo brangiau už būsimą vyrą, kuris taip pat nebuvo pigus.
„Už tokią sumą, už kurią mes ją įsigijome, galima nusipirkti ir seną automobilį“, – neslėpė J.Kriūnienė.
Paperka švelnumu
„Pagrindinis Tajų katinų bruožas – begalinis švelnumas. Tuo jie mus su vyru ir papirko. Be to, šie katinai nekrečia namuose jokių eibių. Nepaisant dar jauno Nektarijaus ir Gracijos amžiaus, pas mus namuose nėra sudaužyta nė viena vaza, kas labai stebina, nes esame laikę katinų ir anksčiau. Nelipa jie ir užuolaidomis – užtenka nupirktų karstyklių. Tačiau labiausiai jie mėgsta būti su žmogumi“, – pasakojo Nektarijaus ir Gracijos šeimininkė.
Anot J.Kriūnienės, sterilizuoti grynakraujai Tajų veislės kačiukai, skirti namams, kainuoja 500 eurų. Tačiau brangus ir šių kačių išlaikymas.
„Kadangi jos kilusios iš Tailando, tai labiau už kitas veisles mėgsta šilumą. Patalpoje turi būti 22 laipsniai, todėl kiekvieną vakarą kuriame židinį. Be to, jos lepios ir maistui – verdu Nektarijui ir Gracijai natūralią mėsą. Žodžiu, prieš įsigyjant šios veislės katę, reikia gerai pagalvoti“, – atviravo J.Kriūnienė.
Mažieji kauniečiai, pasiteiravus jų, kuris gyvūnėlis labiausiai patiko, niekaip negalėjo išsirinkti.
Naujausi komentarai