Lietuvos paštas išleidžia ženklus Europos kultūros sostinėms – Kaunui ir Ešui

  • Teksto dydis:

Lietuvos paštas penktadienį išleidžia pašto ženklų bloką skirtą dviem šių metų Europos kultūros sostinėms – Kaunui ir Liuksemburgo miestui Ešui prie Alzeto.

Tai – pirmoji bendra pašto ženklų laida su Liuksemburgo paštu, ženklų bloką sudarys du pašto ženklai po 1,2 euro, o jų tiražas – 10 tūkst. vienetų, pranešė Lietuvos paštas.

Kartu su pašto ženklu bus išleistas ir pirmos dienos vokas. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu išleidimo dieną vyks Kauno pašte, Karaliaus Mindaugo prospekte.

Šis pašto ženklų blokas gegužės 17-ąją bus išleistas ir Liuksemburge.

Ešas prie Alzeto – antras pagal dydį Liuksemburgo miestas, įsikūręs prie pat Prancūzijos sienos. Mieste aktyviai vystoma plieno pramonė, tad neatsitiktinai miesto simboliu laikomos prieš kelis dešimtmečius veikusios, mieste stūksančios milžiniškos plieno liejimo krosnys.

Pačios krosnys jau kurį laiką paverstos turistiniu objektu – veikia muziejus, nuo stogo atsiveria miesto panorama. Čia vyksta ir dalis Ešo prie Alzeto, kaip Europos kultūros sostinės, renginių.

Po dvylikos metų Europos kultūros sostinės titulas grįžo į Lietuvą, į Nemuno ir Neries upių santakoje įsikūrusį Kauną. Miesto kultūros sostinės programą apjungia festivaliai, parodos, scenos meno renginiai ir koncertai.

Abiem Europos kultūros sostinėms pažymėti skirtuose pašto ženkluose pasirinkti miestus reprezentuojančių menininkų darbai.

Viename pašto ženkle vaizduojamas vieno savičiausių XX a. lietuvių dailininko Stasio Ušinsko paveikslas „Maudynės“, kitame – liuksemburgiečio menininko Foni Tissen (Foni TIseno) paveikslas „Nemrod“.

Lietuvos paštas ir anksčiau yra leidęs pašto ženklus kartu su kita šalimi. Pastaraisiais metais tai daryta su Lenkijos paštu, vienas ženklų buvo skirtas paminėti Trakų Dievo Motinos paveikslo karūnavimo 300 metų jubiliejų, taip pat minint 500-ąsias Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto gimimo metines išleistas Augustą ir Barborą vaizduojantis pašto ženklas.

Pernai kartu su Lenkijos ir Ukrainos paštais išleistas pašto ženklas „Chotino mūšiui – 400 metų“.

Per metus Lietuvos paštas išleidžia 20–25 pašto ženklus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Alis...

Alis... portretas
kažkokių degeneratų reklama...
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių