Kauno fotografų žvilgsnyje – temų ir stilių įvairovė

Klubo tikslai – organizuoti klubo narių susitikimus, rengti konkursus, dalytis tarpusavio patirtimi, kviestis žinomus fotomenininkus, organizuoti klubo narių fotografijos parodas. Taip pat užsiimti šviečiamąja veikla – organizuoti klubo nariams teminius seminarus, kursus, rengti paskaitas.

– Kaip pasirenkate metinių parodų temas ir kiek Kauno fotoklubo narių dalyvauja šiose parodose?

– Pirmoji bendra klubo narių paroda buvo surengta 2010 m. rugpjūtį Fotografijos dienos proga Kauno senamiestyje, Vilniaus gatvėje, o nuo 2011 m. organizuojamos ir metinės parodos. Ši paroda jau yra penktoji metinė klubo narių darbų paroda. Paprastai jos būna laisva tema, kiekvienas klubo narys gali atsiųsti savo tris geriausias nuotraukas, iš kurių atrenkama apie 40 gražiausių, įdomiausių fotografijų. Metinėse parodose dažnai dalyvauja per 30 autorių.

– Papasakokite apie Kauno fotoklubo narius, jų personalinius ir bendrus projektus.

– Klubo veikloje dalyvauja įvairiausių profesijų žmonės (verslininkai, gydytojai, IT specialistai, teisininkai ir kiti), atstovaujantys įvairiausiems fotografijos žanrams, tačiau juos visus jungia bendras fotografijos pomėgis.

Šiuo metu klubas vienija 54 narius. Jau vien per šių metų sausio ir vasario mėnesius prie klubo prisijungė septyni nauji nariai. Aktyviausi yra apie 15–20 žmonių, kurie dalyvauja mūsų kassavaitiniuose ketvirtadieniniuose susitikimuose, pagelbėja organizuojant įvairius renginius, rėminant kūrinius, kabinant parodas. Kauno "Akropolyje" globojame keturias parodoms skirtas erdves, kuriose eksponuojame klubo narių personalines parodas, taip pat ir bendras – iš įvairių išvykų ar bendrų teminių projektų. Šiuo metu galite pamatyti puikią fotomenininko Gintaro Jaronio infraraudonųjų spindulių fotografijos darbų parodą "Kelionių fragmentai", Andriaus Matvejevo parodą apie geriausius žmogaus draugus – labradorų veislės šunis "Amigo ir Co", bendras klubo narių parodas iš išvykų į Rygą ir Nidą.

Draugaujame ir su Kauno klinikų Radiologijos diagnostikos centru, kuriame šiuo metu veikia klubo narių darbų paroda "Metų laikai" ir mano darbų paroda "Kauno fortai. Vizijos".

Džiugu, kad klubo narių darbai yra pastebimi bei eksponuojami ir kitose erdvėse. Galiu paminėti Romualdo Kairio parodą "Natiurmortai", eksponuotą Kauno dramos teatro kavinėje, Žilvino Glušinsko "pinhole" ir bichromatų parodas Liaudies instrumentų muziejuje bei VDU, mano parodą "Kauno fortai. Vizijos", eksponuotą Kauno menininkų namuose ir dar keliose erdvėse įvairiuose Lietuvos miestuose, I.Švelnio parodą – interaktyvų fotografijos reginį "Žmogus-Ego-Emocijos", kuri paskutinę savaitę veikia Kauno kultūros centre "Tautos namai".

– Jūs pati esate fotografė. Kas fotografuojant jums yra svarbiausia, kokios temos domina?

– Man fotografija – kalbėjimo, pasakojimo, pajautimų perteikimo būdas, savitai pateiktas realybės atspindys. Savo pastebėtais ir užfiksuotais vaizdais pasakoju istorijas – žmonių, gamtos, daiktų, reiškinių. Man svarbu ne tiek užfiksuoti realų vaizdą, kiek perteikti būsenas, emocijas, jausmus (taip pat ir daiktų, nes jie man dažnai tarnauja kaip simboliai), pamatyti per kelis sluoksnius, suteikti savą prasmę, skatinant ir žiūrovą pažvelgti gilyn.

Fotografuoju gal apie dešimtį metų. 2010 m. prisidėjau steigiant Kauno fotoklubą, dalyvavau jo veikloje, šiuo metu esu klubo pirmininkė. Fotografija, ilgą laiką buvusi mėgstamu laisvalaikio užsiėmimu, pamažu užima vis daugiau laiko. Pristatyti savo kūrybą pradėjau nuo 2010 m. dalyvaudama bendrose Kauno fotoklubo ir KTU fotostudjos narių parodose (jų buvo jau apie dvylika). 2012 m. Kauno technologijos universitete surengiau pirmąją savo personalinę parodą "Kauno fortai. Vizijos". Viena ciklo fotografija 2014 m. eksponuota tarptautinėje fotografijų parodoje Izraelyje "Pasaulis moters akimis".

2014 m. gruodžio mėnesį tapau Lietuvos fotomenininkų sąjungos organizuoto konkurso "Debiutas" finalininke, kelios nuotraukos iš ciklo "Laiko fragmentai" buvo eksponuotos bendroje parodoje Vilniuje, fotografijos galerijoje "Prospektas", ir įtrauktos į parodos katalogą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Banalusis

Banalusis portretas
Tie atspindžiai vandenyje, ar kas tokios dar nėra daręs.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių