Kauno filharmonijoje – Londono karališkosios muzikos akademijos auklėtinė G. Sutkutė

Pirmą kartą su Kauno miesto simfoniniu orkestru koncertuosianti pianistė Gabrielė Sutkutė, diriguojant vokiečių batutos meistrui Markui Hubertui, penktadienio vakarą Kauno valstybinėje filharmonijoje atliks Sergėjaus Rachmaninovo Antrąjį koncertą fortepijonui ir orkestrui.

Pristatydamas jaunąją solistę, orkestro vadovas Algimantas Treikauskas pabrėžia, kad ši pianistė, baigusi Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnaziją, studijas tęsia Londono karališkojoje muzikos akademijoje. Tačiau sceninė jos patirtis – jau dabar didelė. Gabrielė yra dalyvavusi daugiau nei 20 tarptautinių ir respublikinių konkursų Lenkijoje, Italijoje, Škotijoje, Prancūzijoje, Čekijoje, Latvijoje, Maltoje, Estijoje, Ispanijoje. Pelnė 15 pirmųjų premijų bei keturis „Grand Prix“. Pernai ji laimėjo specialųjį prizą III Tarptautiniame pianistų konkurse „City of Vigo“. Penkerius metus iš eilės Gabrielė buvo apdovanota prezidentės Dalios Grybauskaitės padėkos raštais.

Penktadienio koncerte Kauno miesto simfoninis orkestras (vyriausiasis jo dirigentas Constantine Orbelianas) taip pat atliks čekų romantiko Antoníno Dvořáko monumentalią paskutiniąją, Devintąją, simfoniją, dar kitaip vadinamą „Iš Naujojo pasaulio“.

Pažymėtina, kad čekų romantikas šį kūrinį sukūrė gyvendamas Amerikoje, kurią tuo metu dažnas vadino Naujuoju pasauliu. Simfonijos pavadinimas, autoriaus duotas jau baigus visą kūrinį, nėra „programiškas“. Autoriui įtakos turėjo kelios priežastys: A. Dvořáko gyvenimas JAV, pažintis su šioje šalyje skambėjusiu folkloru bei naujo, paties kompozitoriaus išskirto, kūrybinio laikotarpio pradžia.

Įdomi ir S. Rachmaninovo kūrinio, kuris skambės koncerte Kauno filharmonijoje, gimimo istorija. Nuo pat jaunystės S. Rachmaninovas garsėjo ne tik kaip kompozitorius, puikiai jaučiantis muziką, bet ir kaip talentingas dirigentas. Kiek vėliau publiką jis sužavėjo ir kaip pianistas.

„Kalbant apie įžymiausią Antrąjį koncertą fortepijonui ir orkestrui c-moll, op. 18, reikėtų pradėti nuo kompozitoriaus Pirmosios simfonijos. Kūrinio premjera buvo labai nesėkminga. Griežta ir pašaipi kritika sugniuždė jautrų kompozitorių, ir jis nugrimzdo į gilią kūrybinę krizę. S. Rachmaninovui nusprendė padėti bičiulis, buvęs muzikantas, vėliau tapęs hipnozės specialistu, – Nikolajus Dalis. Per hipnozės seansus jis įteigė kompozitoriui, kad šis privalo parašyti koncertą fortepijonui, kuris grąžintų kūrėjui dvasinę pusiausvyrą ir taptų tikru šedevru. Taip gimė Antrasis koncertas – vienas monumentaliausių ir įspūdingiausių šio žanro kūrinių muzikos istorijoje“, – teigia Kaune pristatomos programos rengėjai.NAUJAUSI KOMENTARAI

V.N.

V.N. portretas
Iš tiesų paliko didelį įspūdį. Labai charizmatiška ir talentinga pianistė. Sėkmės jai!

.......

....... portretas
Labai norėčiau jai išlaižyt papukus.

R

R portretas
Puiki pianistė!!!
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių