Kauno – Europos kultūros sostinės – komanda kviečia susitikti rudens mugėje

 • Teksto dydis:

Rugsėjo 9-11 dienomis Kauno - Europos kultūros sostinės 2022 (KEKS) - komanda kviečia miestiečius į gyvą susitikimą kasmetinėje rudens mugėje. KEKS būstinė mugės dienomis laikinai įsikurs Istorinės Lietuvos Respublikos Prezidentūros sodelyje, kur vyks diskusijos apie miesto ateitį ir mūsų aplinką.

„Šio susitikimo metu norime visiems pasakyti, kad kultūros sostinę kuriame visi drauge, o jos sėkmė priklauso nuo mūsų visų įsitraukimo. Stengiamės nuolat priminti, kad kultūros sostinės programa nėra orientuota tik į profesionalųjį meną. Šiame projekte kultūros samprata yra kur kas platesnė – tai mūsų maisto kultūra, fizinis aktyvumas, savanorystė, atmintis, miesto ir gamtinė aplinka, mūsų bendravimas su kaimynais ir aktyvus dalyvavimas kuriant miesto ateitį. Kauną budiname per kultūrą“, - KEKS planais dalinasi projekto koordinatorė Ana Čižauskienė.

„Laikiną savo būstinę Istorinės Prezidentūros sodelyje dar vadiname bendruomenių laboratorija, nes vienas iš mūsų tikslų mugėje – rinkti informaciją apie miesto aplinką ir jo bendruomenes, mikrorajonuose veikiančias bendruomenines iniciatyvas, visuomenines organizacijas ar susibūrimus, aktyviuosius mikrorajonų taškus ir poilsio zonas. Surinktą informaciją naudosime planuodami bendruomenių ir mikrorajonų kultūros programą. Norime, kad pasirengimo projektui laikotarpiu ir kultūros sostinės metų eigoje išryškėtų miesto ir jo gyvenamųjų rajonų privalumai. Tikimės, kad iki 2022-ųjų projektas padės mūsų mikrorajonuose sukurti geresnę aplinką, aktyvesnį bendravimą ir didesnį kultūros prieinamumą. Mugėje ruošiamės prakalbinti miestiečius ir su jų pagalba surinkti įdomiausius faktus apie mūsų miestą, kuriuos vėliau sukelsime į atvirą interaktyvų miesto žemėlapį. Visus, kurie turi įdomių istorijų ar žinių apie savo mikrorajoną, kviečiame pasidalinti jomis su mūsų komanda mugės metu. KEKS palapinę, kurioje įsikursime, miestiečiai pamatys dar ne kartą. Ketiname pratęsti šias diskusijas, perkeldami ją ir į kitas Kauno miesto ir rajono teritorijas“, - teigia A. Čižauskienė.

Rugsėjo 9 d., 17 val. KEKS palapinėje vyks Ryčio Zemkausko vedama atvira diskusija, kurioje kauniečiai ne tik išgirs, kodėl miestui šis projektas yra svarbus, bet galės ir gyvai pasikalbėti su vienu iš šios paraiškos iniciatorių. KEKS Mito skyriaus vedėjas, žurnalistas ir rašytojas užduos dalyviams klausimą „ką turi padaryti Kaunas, kad taptų kultūros sostine?“. „Norime įtraukti kuo platesnį kauniečių ratą į paraiškos rengimą ir pasitarti, kaip galėtume ne tik sėkmingai dalyvauti Europos kultūros sostinės programoje, bet kokios dar naudos galėtume sukurti šiam miestui. Be kultūros yra ir daugybė kitų miesto reikalų, kuriuos naudinga kartu apsvarstyti. Juk tai yra šansas miestui dar kartą išrasti save, tad kas gi daugiau, jei ne mes visi tai galime padaryti?“ - teigia Rytis Zemkauskas.

KEKS ambasadorė, Inga Turminienė, šiuolaikinės virtuvės propaguotoja ir restorano „IETI“ įkūrėja, miestiečiams rengia gurmanišką staigmeną. Mugės metu „IETI“ vaišins miestiečius keksu pagal specialiai šiai progai sukurtą receptą. Kaip teigia I. Turminienė, „Lietuva - miškų kraštas, todėl meilė gamtai ir jos puoselėjimas nuo senų laikų įsišaknijęs kiekvieno lietuvio širdyje. Kaunas yra puikiausias šio bruožo pavyzdys. Mūsų miestas - vienas žaliausių Lietuvoje, savo kraštovaizdžiu stebinantis ne tik užsienio šalių svečius, bet ir aplinkinių miestų lankytojus. Kaunas išskirtinis miestas, pilnas parkų ir skverų, organiškas.“

„Tad, kai mūsų palaikomas projektas "Kaunas - Europos kultūros sostinė 2022" rudens mugėje nusprendė miestiečius vaišinti specialiai šiam projektui sukurtu keksu, abejonių nekilo, kad juos reprezentuojantis kepinys turi atspindėti šias mūsų visų taip mėgiamas Kauno savybes. Restorane „IETI“ stangiamės kurti patiekalus, pasakojančius istorijas, primenančius vietas ir paisydami metų laikų. Dėl šios priežasties, pats keksas primins visiems rudenį, miškus ir žaliąsias miesto erdves“, - savo recepto idėja dalinasi I. Turminienė.

Šiuo netradiciniu keksu miestiečiai, dalyvavę bendruomenių laboratorijos apklausoje, bus vaišinami šeštadienį ir sekmadienį, 11-17 val. KEKS kavos draugai „Coffee Inn“ prie kekso vaišins šviežia kava.


Vieta: Istorinės Prezidentūros sodelis.

Laikas: Rugsėjo 9-11 d.

KEKS būstinė veiks:

Rugsėjo 9 d., (penktadienį) 13.00 - 19.00 val.

17 val. Ryčio Zemkausko vedama atvira diskusija (jei oras leis – lauko palapinėje, jei ne – kelsimės į Prezidentūros vidų)

Rugsėjo 10 - 11 d., (šeštadienį ir sekmadienį) 11.00 - 17.00 val. Restorano „IETI“, KEKS ir „Coffee Inn“ vaišės ir bendruomenių laboratorijos apklausa.

 

Kaunas 2022 m. pretenduoja tapti Europos kultūros sostine. Neseniai Kauno miesto kandidatūrą svarstė Vilniuje susirinkusi Europos komisijos sudaryta žiuri. Jos sprendimu, Kauno komanda buvo pakviesta pratęsti savo paraiškos rengimą antrajame konkurso etape, kuris truks iki 2017 m. kovo mėn. Tuomet Europos kultūros sostinės 2022 vardas, tarptautinės žiuri sprendimu, bus paskirtas vienam iš kandidatuojančių Lietuvos miestų. Likusį laiką iki konkurso pabaigos, paraiškos komanda naudoja tolesniam informacijos rinkimui, programos tobulinimui, miestiečių ir organizacijų įtraukimui bei strateginiam projekto planavimui.

Video autorius: Marius PaplauskasNAUJAUSI KOMENTARAI

kokia

kokia portretas
Čia kultūra jei tupi tas.baidyklė senis su pypke. Kraupus vaizdzialis pamačius o svečiams iš Šveicarijos tai urvinis kankinys Kaune. Nejau taip niekas nesusipranta tą "šedevrą" pašalinti

oi

oi portretas
tai jis po traukiniu palindo?/video/

žadėjo

žadėjo portretas
atvažiuot ansambliukas su palmių sijonėliais iš Gabono ir pašokt prie exprezidentūros.......... bobutės kalba ,kad nemokamai.......ir dar ledus ''iki'' dalins mugėje tiems kam keksų neužteks .......tik iš anksto užsirašyt neužmirškit
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių