Kaune vyks seniausias teatrų festivalis: „Lietuvos teatrų pavasaris“ sugrįžta rudenį

 • Teksto dydis:

Po priverstinės, pandemijos sąlygotos pertraukos Kaune vyks seniausias teatrų festivalis šalyje "Lietuvos teatrų pavasaris". Šiemet jau 42-oji šio scenos meno fiesta prasidės rugsėjo 15-ąją ir ryškiausiais pastarųjų sezonų spektakliais teatro mėgėjus džiugins iki pat spalio 12-osios.

Blyškaus gyvenimo spalvos

Festivalis prasidės nuo Oskoro Koršunovo režisuoto "Žmogus iš Podolsko". Vilniaus mažojo teatro ir OKT pristatomas spektaklis – žymaus šiuolaikinio Rusijos rašytojo Dmitrijaus Danilovo debiuto dramaturgijoje inscenizacija.

Spektaklio istorijos erdvė – įprasta policijos nuovada, į kurią pristatomas sulaikytasis – niekuo neypatingas jaunuolis, nedidelio miestelio gyventojas. Sulaikymo pagrindas lieka neaiškus – jaunuolis yra blaivus, jo dokumentai tvarkingi, o konkrečių jo tariamai padarytų pažeidimų nenustatyta. Tačiau policininkai vis vien surengia jam emocionalią apklausą, o jų užduodami klausimai visiškai neatitinka mums įprastos apklausos logikos.

Apklausa pavirsta intensyvios psichoterapijos seansu, priverčiančiu sulaikytąjį naujai pažvelgti į savo beprasmį gyvenimą. Policininkai pasirodo besantys itin išsilavinę intelektualai, turintys kilnią misiją – parodyti, koks įdomus ir spalvingas eilinio žmogaus gyvenimas.

Spektaklis, kuriame vaidina talentingi aktoriai Šarūnas Zenkevičius, Marius Repšys, Giedrė Mockeliūnaitė, Toma Vaškevičiūtė, Marius Čižauskas, Rytis Saladžius, Paulius Tamolė, aktualus nūdienos Rusijos ir pasaulio kontekste. Atskleisdamas švelniosios propagandos tamsiąją pusę jis kiek primena pranašiškąją George'o Orwello distopiją "1984" ir reportažus iš Rusijos.

Kas kaltas ir atsakingas?

Antrasis festivalio spektaklis – "Keistuolių teatro" sukurta dviejų dalių kriminalinė istorija "Pagalvinis".

Tai – naujas darbas, atsigręžiantis į teatruose neretai užmirštamą jauną, į suaugusiųjų gyvenimą beįžengiančią asmenybę. Žiūrovams gerai pažįstami "Keistuolių teatro" aktoriai Jurgis Marčėnas, Giedrius Kiela ir Danas Kamarauskas drauge su jauniausios teatro kartos atstovais Džiugu Širviu, Matu Pranskevičiumi, Aiste Šeštokaite ir Luku Auksoraičiu tyrinėja sudėtingą dviejų jaunų brolių istoriją, žiūrovams atveriančią netikėtą ir nepatogų žvilgsnį į pasaulį, kuriame augame bei bręstame.

Apklausa pavirsta intensyvios psichoterapijos seansu, priverčiančiu sulaikytąjį naujai pažvelgti į savo beprasmį gyvenimą.

Provokuojantis, nepatogus ir pasaulyje pripažintas airių dramaturgas Martinas McDonaghas "Keistuolių teatro" žiūrovams pažįstamas tapo dar 2007-aisiais su Aido Giniočio spektakliu "Luošys iš Ainišmano salos". Dabar M.McDonaghas į šią sceną sugrįžta Ievos Stundžytės režisuotos dviejų dalių kriminalinės istorijos "Pagalvinis" pavidalu.

Spektaklis atveria tardymo procesą, piešiantį groteskišką ir prieštaringą brolių Katurjano (Matas Pranskevičius) ir Michalo (Džiugas Širvys / Danas Kamarauskas) istoriją. Rašytojo Katurjano kūriniai – košmariški, žiaurios vaizduotės ir meistriškų galvosūkių kupini apsakymai – paaiškėja turintys neribotą laisvę ir poveikį; tai – galingos priemonės, galinčios išpildyti kerštą ir atnešti mirtį.

"Pagalvinis" – istorija apie du brolius ir jų sudėtingas patirtis, atvedusias iki tragiškų, groteskiškų įvykių. Tai nepatogus, aštrus ir kritiškas spektaklis apie kūrybą, žodžio laisvę, disfunkcinę šeimą ir geležinius diktatoriškos visuomenės gniaužtus. Kūrinys išsviedžia žiūrovą iš komforto zonos, keldamas klausimus apie iš pirmo žvilgsnio neginčijamas vertybes ir etikos normas. Ar tėvai yra atsakingi už tai, kokiais tampa jų vaikai? Ar autorius yra atsakingas už savo kūrinio poveikį jį reginčiam ar skaitančiam žmogui? Į šiuos klausimus "Pagalvinis" neatsakys, tačiau juos uždavęs neleis nurimti dar ilgai užvėrus teatro duris.


Kas? Spektaklis "ŽMOGUS IŠ PODOLSKO".

Kur? "Girstučio" rūmuose.

Kada? Rugsėjo 15 d. 18 val.


Kas? Spektaklis "Pagalvinis".

Kur? Girstučio rūmuose.

Kada? Rugsėjo 29 d. 18 val.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių