Kaune prasidės didysis „Santakos“ savaitgalis: ką svarbu žinoti?

 • Teksto dydis:

Kaunas – Europos kultūros sostinė, jau ruošiasi svarbiausiam pavasario įvykiui – miesto gimtadieniui ir antrajai Šiuolaikinio mito trilogijos daliai „Santaka“.

Gegužės 20-22 d. kultūra užlies visą miestą, o kauniečių ir miesto svečių lauks daugiau nei pusšimtis nepamirštamų renginių. Belaukiant didžiausios metų šventės, „Kaunas 2022“ organizatoriai primena svarbiausią su renginiais susijusią informaciją.

Pagrindiniai savaitgalio renginiai, kurių negalima praleisti

Viso „Santakos“ savaitgalio metu, Kaune ir Kauno rajone vyks išskirtinės parodos, koncertai, gatvės teatro bei naujojo cirko pasirodymai ir kiti įdomūs projektai. Tarp gausybės renginių – tradicija tapusi Kiemų šventė, prie vandens kviesiantis festivalis „Švęskime upę“, aukščio meistrės Cie Basinga pasivaikščiojimas lynu, muzikos ritmais ir geriausiais Lietuvos bei užsienio atlikėjais apdovanosianti „Vasaros scena“, duris atversiantis naujas Kauno rajono traukos objektas –  laivas-žemkasė „Nemuno 7“ ir į dangų akis pakelti priversiantis Aitvarų festivalis.

Meno ir kultūros mėgėjų maršrutai savaitgalį vingiuos tarp įvairių parodų – „1972. Pramušti sieną“, Williamo Kentridge’o ir Marinos Abramović retrospektyvų, Yoko Ono instaliacijos ir kt. Dauguma renginių nemokami ir atviri visiems – visą renginių programą galite rasti čia.

Laukiamiausias savaitgalio šou „Santaka“ prasidės gegužės 21 d. 22:00 val., Nemuno ir Neries santakoje. Akrobatų ir muzikos žvaigždžių kuriama misterija ant vandens – nemokama bei prieinama be bilietų ar išankstinės registracijos. Svarbu tik pasirūpinti tinkama apranga – renginys vyks lauke, tad organizatoriai pataria rūbus rinktis pagal būsimą temperatūrą ir oro sąlygas. Renginys vyks ir esant prastoms oro sąlygoms – scenografija bei pasirodymai sukurti atsižvelgiant ir į lietaus galimybę. Nespėję sudalyvauti renginyje, pasirodymo įrašą galės pamatyti „Kaunas 2022“ youtube kanale.

Lankytis renginiuose kvies Mitinio Kauno Žvėries žaidimas


„Kaunas 2022“ organizatoriai paruošė ir daugiau staigmenų. Savaitgalio metu Kaune pėdsakus paliks miesto simbolis – Mitinis Kauno Žvėris. Jis kauniečius ir miesto svečius pakvies į specialų miesto žaidimą, kuris prasidės „Santakos“ infocentruose (Laisvės al. 36, info palapinėse: Rotušės a. ir Pilies prieigose) atsiėmus Žvėries kaukę.

Išnagrinėję žemėlapį ir renginių sąrašą, žaidėjai turės laiku atvykti į renginius ir rinkti lipdukus bei klijuoti juos ant kaukės – kuo daugiau lipdukų žaidėjai surinks, tuo smagesnė dovana jų lauks. Daugiau apie žaidimą skaitykite čia.

Eismo pasikeitimai ir traukinių maršrutai į Vilnių

Miesto svečių ir gyventojų patogumui gegužės 20–22 d. Kaune bus organizuojami papildomi viešojo transporto maršrutai. Kokie autobusai ir troleibusai padės saugiai sugrįžti namo ar nuvažiuoti nuo vieno iki kito renginio, sužinosite apsilankę svetainėje www.stops.lt/kaunas/. 

Iš Vilniaus atvykę svečiai, norintys pasidžiaugti vakare vykstančiais „Santakos“ renginiais, taip pat galės nesirūpinti parvykimu namo. Jų lauks specialūs maršrutai Kaunas–Vilnius, kurie iš Kultūros sostinės išvyks penktadienį 21:50 val., šeštadienį 23:40-55 val. ir sekmadienį 21:50 val.

Svarbu paminėti, kad renginių metu bus ribojamas eismas Kauno miesto senamiesčio dalyje (nuo gegužės 20 d. 12:00 val. iki gegužės 22 d. 21:00 val.), Užnemunės g. vienoje eismo juostoje (nuo gegužės 12 d. 18:00 val. iki gegužės 22 d. 24:00 val.) bei Užnemunės g. visose eismo juostose (nuo gegužės 19 d. 16:00 val. iki gegužės 20 d. 1:00 val. ir nuo gegužės 21 d. 13:00 val. iki gegužės 22 d. 2:00 val.).

Specialiųjų poreikių turintiems žmonėms – asistentų pagalba ir „Socialinis taksi“

Negalią turinčių žmonių kelionėmis į renginius pasirūpins „Socialinis taksi“. Kelionės bus vykdomos visapusiškai apmokytų asistentų, specialiai pritaikytomis transporto priemonėmis. Kelionių metu „Socialinio taksi“ asistentai suteiks visokeriopą pagalbą keliaujantiems klientams – palydės juos nuo automobilio iki pat kelionės tikslo, o gyvenantiems nepritaikytame būste, padės išeiti iš namų, naudojant specialią techninę įrangą. Norėdami užsisakyti nemokamą kelionę į „Kaunas 2022“ renginį „Santaka“, skambinkite darbo dienomis 8–19 val. tel. nr.: +370 687 440 01 arba užpildykite šią anketą. 

Spec. poreikių turinčių žmonių lauks ir pritaikytos pakylos, kurios leis pagrindinį „Santakos“ vakaro renginį žiūrėti iš patogios vietos. Pakyla bus įrengta ir Santakos parke įsikursiančioje Muzikinės scenos vietoje, kurioje savaitgalio metu vyks muzikos pasirodymai. Prireikus, renginių savanoriai žiūrovus palydės iki stebėjimo vietos.

Nežinote, kokiuose renginiuose dalyvauti? Kilo klausimų apie programą, o gal norite atsiimti Žvėries žaidimo prizus? Visą reikiamą informaciją ir pagalbą suteiks infocentruose dirbsiantys savanoriai. Infocentrus rasite:

Laisvės al. 36 („Kaunas 2022“ biuras)

05.20 d. 9:00–22:00;

05.21d. 10:00–22:00;

05.22d. 10:00–18:00

Infocentrai palapinėse:

Rotušės a.

05.20 d. 15:00–23:00;

05. 21d. 10:00–23:00;

05.22d. 10:00–20:00

Pilies prieigose

05.20 d. 15:00–23:00;

05. 21d. 10:00–23:00;

05.22d. 10:00–18:00.

Daugiau informacijos ir pilną renginių programą rasite https://kaunas2022.eu/santaka/NAUJAUSI KOMENTARAI

kaunietis

kaunietis portretas
Organizatoriai, tik nenusiaubkite ką tik sutvarkyto Santakos parko! Renginiai gerai, bet dėl vienkartinio "pasilinksminimo" Kaune negalima sugriauti to, kas sunkiai ir su "kančiomis" buvo tvarkoma keletą metų. Turi būti apsauga, žalių plotų aptvėrimai, rodyklės, daugiau savanorių, tiesiama "koridoriai", jei naudojama sunkioji technika ir t.t. O pavojaus ženklų jau yra - po žalią veją, ant pėsčiųjų takų važinėja "fūros", kitas organizatorių transportas, keturračiai, viskas trypiama, gadinama dar net pilnai nesuvešėjusi veja, trupinamas plonas asfalto sluoksnis ir t.t. O juk tik prieš porą savaičių po tuos pėsčiųjų takelius vaikščiojo darbininkai su grėbliukais atlikdami paskutinius kosmetinius baigiamuosius darbus, o "uolūs" pareigūnai griežtai baudė vienu ratu (gal kokius 5cm) ant žalios vejos užvažiavusį automobilį...Taip, bausti reikia, bet kaip matai, kaip dabar po Santaką ir jos prieigas, takus ir vejas malasi sunkioji technika, tiesiog ant žolės statomos scenos ir palapinės...

Jonas

Jonas portretas
Nereikia tu švenčių,nes jos organizuojamos ubagam pralinksminti ir parodyti kokie patenkinti Lietuvoje runkeliai,balvonai,šunauja.Taip savo tautą vadina kuprius, kuriam nori suteikti vadovo vardą.

Tikrai

 Tikrai portretas
Nuostabus Kaunas. Dabar skeltalupis pakabines lupa laukia, kaip gales nuniauti, nusiurbti Kauna. Parazitu konservu šaika jau šiepia iltis
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių