Kaune – laiko patikrinti miuziklai Pereiti į pagrindinį turinį

Kaune – laiko patikrinti miuziklai

2015-03-25 09:53 kauno.diena.lt inf.

Kauno valstybiniame muzikiniame teatre vyksta Giedriaus Kuprevičiaus miuziklų festivalis "Dainuojantis teatras". Vakar išvydę "Devynbėdžius" šiandien kauniečiai laukiami miuzikle "Veronika", rytoj jų laukia "Ugnies medžioklė su varovais".

Miuziklas "Veronika"
Miuziklas "Veronika" / Organizatorių nuotr.

Kauno valstybiniame muzikiniame teatre vyksta Giedriaus Kuprevičiaus miuziklų festivalis "Dainuojantis teatras". Vakar išvydę "Devynbėdžius", šiandien kauniečiai laukiami miuzikle "Veronika", rytoj jų laukia "Ugnies medžioklė su varovais".

Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre 2008 m. sukurtas miuziklas "Veronika", paties kompozitoriaus teigimu, – miuziklas apie mus, papasakotas šimtmečio senumo apsakymo puslapiuose. "Tai yra labai šiuolaikiškas siužetas, kuriame subėga skaistumo, pasmerkimo, emigracijos, tikėjimo, atsakomybės, meilės ir savižudybės temos. Neatsitiktinai ant pirmojo partitūros puslapio užrašiau: "Antano Vienuolio apsakymo šimtmečiui ir nepakitusiai dabarčiai", – sako G.Kuprevičius.

Libreto autorės Birutės Mar teigimu, nostabi A.Vienuolio įvaizdžių poetika, savitas kūrinio tyrumas šiandien suskamba kaip ilgesys kažko, kas prarasta. "Visais laikais gimsta veronikų – visados atsiranda pernelyg jautrių žmonių, "ne šio pasaulio"... Nesikeičia ir tai, kad žmonės visais laikais kankinasi, žudosi, skandinasi (ir fizine, ir perkeltine prasme) iš meilės alkio. Kai meilės nėra nei aplink, nei širdyje – gyvenimas nebetenka prasmės..." – sako ji.

Pasak kompozitoriaus, "Veronikos" muzika balansuoja tarp operos ir miuziklo. Atlikėjai turi galimybę atskleisti savo vokalinius ir artistinius sugebėjimus, miuziklo režisierius Jonas Vaitkus – atverti netikėtą ir įtikinamą apsakymo versiją. Didelis vaidmuo spektaklyje tenka chorui, kuris yra Veronikos gyvenimo dalyvis ir stebėtojas.

Miuziklas "Veronika" ir literatūros kūrinys "Paskenduolė" kai kuo skiriasi: G.Kuprevičiui pasiūlius, istorija baigiasi kitaip nei garsiajame apsakyme. Pakeitimus nulėmė autorių įsitikinimas, kad A.Vienuolio Veronikos likimas turėtų skaudėti kaip moralinis paniekintos skaistybės priekaištas, turėtų kviesti suklusti, pastebėti nekaltai kenčiantį, nepelnytai baudžiamą.

Kitas festivalio spektaklis – naujausia miuziklo "Ugnies medžioklė su varovais" interpretacija. Pirmą kartą prieš 40 metų sceną išvydęs kūrinys šįkart atgimė Alytuje, kur vietos teatre jį kūrė režisierius Gytis Padegimas.

Statydamas šį klasika tapusį miuziklą režisierius neapsiribojo vieno teatro aktoriais, todėl paskelbė atranką, o norintieji prisidėti prie kūrybinio proceso plūdo iš visos Lietuvos. Daugiausia atrinktųjų – Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos dainavimo studentai, kurių dėstytojos garsios Lietuvos solistės, ne kartą dirbusios su pačiu maestro G.Kuprevičiumi, – Sabina Martinaitytė ir Audronė Eitmanavičiūtė.

"Trečiasis miuziklo "Ugnies medžioklė su varovais" pastatymas atliks tą pačią kultūrinę edukacinę funkciją kaip ir du pirmieji. Mes nenorim imti žvaigždžių, kaip mums siūlo, norim, kad tos žvaigždės gimtų darbo procese", – dar tik pradėjęs statyti miuziklą sakė G.Padegimas ir pasirinko jaunus, bet jau profesionalumo nestokojančius menininkus.
Kūrinys, teigiantis fundamentalias gyvenimo tiesas ir  šių tiesų ieškojimus, tinkamas įvairaus amžiaus žiūrovams. "Šis miuziklas pirmiausia adresuojamas jaunimui, o vyresnėms kartoms, mačiusioms senesnius pastatymo variantus, bus įdomu palyginti ir prisiminti. Čia gali ateiti ir jaunimas su savo tėvais, ir net seneliais", – nepraleisti progos aplankyti miuziklo gastrolių skatina pastatymo režisierius.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų