Kaunavilnis mene. Pokalbis su dviem didžiausiems Lietuvos miestams skirtos parodos menininkais

  • Teksto dydis:

Balandžio 23 dieną Kauno miesto muziejus ir MO muziejus atidaro naują parodą „Kaunas–Vilnius: nuversti kalnus“, kurią lydės dviguba renginių programa – Kaune ir Vilniuje. „Kauno diena“ pristato pirmąjį renginį iš ant Pelėdų kalno stovinčios Laikinosios M. K. Čiurlionio dailės galerijos – pokalbį apie menininkų kuriamo santykio su miestu būdus.

Menininkai, besiformuojantys ir kuriantys vienoje ar kitoje aplinkoje, bando savo darbais apibrėžti santykį su ja. Atveriamoje meno ir kultūros istorijos parodoje bandoma apčiuopti šį santykį.

Kaip gimsta jų kūriniai? Kas šiuos menininkus įkvepia? Kas skatina apsvarstyti savo vietą mieste, vilnietišką, kaunietišką ar jiems nepriskirtiną tapatybę, gamtos ir miesto santykį, istorinę gyvenamosios aplinkos kaitą? Kokį vaidmenį sau miesto erdvėje prisiskiria patys menininkai?

Diskusijoje menininkus Jurgą Juodytę, Daną Aleksą, Antaną Obcarską ir Juliją Račiūnaitę kalbins Kristina Tamelytė, leidyklos „Hubris“ vadovė, Vilniaus dizaino kolegijos meno filosofijos ir medijų etikos dėstytoja.

Pokalbis su menininkais vyks balandžio 23 d. 16 val. Laikinojoje M. K. Čiurlionio dailės galerijoje (A. Mackevičiaus g. 27, Kaunas). Renginio tiesioginę transliaciją kviečiame stebėti „Kauno dienos“ Facebook puslapyje.

Visa parodos atidarymo Kaune renginių programa – https://kaunomuziejus.lt/renginiai/parodos-kaunas-vilnius-nuversti-kalnus-atidarymo-savaitgalis-kaune/, MOratono programa Vilniuje – https://mo.lt/ivykiai/kaunavilnis-moratonas/.

Paroda „Kaunas–Vilnius: nuversti kalnus“ yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis. Parodos institucinis partneris – Lietuvos kultūros taryba. Parodos didieji partneriai: „Švyturys-Utenos alus“ ir „Erudito licėjus“.

Parodos dalies Kaune renginių programos rėmėjai: „Kauno baldai“, „Kaunas Sauce“. Informaciniai rėmėjai: „Kauno diena“, „Kaunas pilnas kultūros“. Partneris – Kauno kolegija.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių