E. Montvidas: Pažaislio muzikos festivalis įvyks!

  • Teksto dydis:

"Muzika perskros pandeminę tylą, kuri, esu tikras, visiems pabodo ir pripildė sielas tuštuma. Tad laikas tą tuštumą užpildyti tauriais garsais", – pakilia nata artėjantį Pažaislio muzikos festivalį pristato naujasis festivalio meno vadovas Edgaras Montvidas.

Laukia nauji horizontai

Žinomas operos solistas prisipažino: jam šiųmetis festivalis ypatingas, ne tik todėl, kad pats pasirodys jo pradedamajame ir baigiamajame koncertuose, bet ir todėl, kad pakviestas bei džiugiai sutikęs tapo šio festivalio naujuoju meno vadovu. "Naujos pareigos ir nemenka atsakomybė eis koja kojon su mano, kaip solisto, karjera, šios dvi veiklos, manau, puikiai papildys viena kitą!" – emocijomis dalijosi E.Montvidas.

"Festivalis gyvuoja jau 26 metus, puoselėjamas puikios komandos, į kurios gretas man labai smagu įsilieti. Tikrai neketinu kardinaliai keisti festivalio laivo koordinačių, tačiau, tikiuosi, kad šis Lietuvos muzikos vandenų laineris išplauks į dar didesnes jūras ir apie jį sužinos daugelio šalių melomanai", – pastebėjo festivalio meno vadovas.

E.Montvidas sako tikįs, kad Pažaislio muzikos festivalis gali būti įdomus ir patrauklus kultūros turistams, kuriais džiaugiasi didieji Europos festivaliai, koncertų salės, teatrai. "Linkėčiau ir norėčiau, kad šie kultūros turistai dėl festivalio atrastų mūsų gražius miestus, puikią architektūrą, sužinotų apie be galo talentingus čia kuriančius menininkus", – lūkesčiais dalijosi muzikas.

Kviečia garsius kolegas

Festivalio meno vadovo kėdę besijaukinančio solisto vizijose –  Pažaislio muzikos festivalis Lietuvos geriausiems kūrėjams ir atlikėjams tapęs tarsi tramplinu į didžiuosius muzikos vandenis.

Festivalio programa galėtų išsiskirti premjerų gausa. "Būtų puiku supažindinti publiką su specialiai festivalio užsakytais lietuvių kompozitorių kūriniais. Tikiuosi bendradarbiavimo su jais ir daug pasaulinių premjerų", – perspektyvą brėžė E.Montvidas.

Užsienio teatrų scenose laukiamas, dėl subtilaus tenoro operos pasaulyje gerbiamas ir mėgiamas E.Montvidas suteikia vilties, kad Pažaislio muzikos festivalyje pasirodys ir garsūs muzikai.

"Dairausi, kalbuosi ir kviečiu savo kolegas, garsius solistus bei dirigentus pasirodyti Pažaislio muzikos festivalyje, daugelis apie jį sužino būtent dėl mūsų pokalbių. Dėsiu visas pastangas, kad įdomūs menininkai puoštų festivalio afišas!" – ateities vizijomis dalijosi E.Montvidas.

Nauja ir klasika

Šių metų festivalis publiką pasitinka atsinaujinęs, pristatantis daugiau nei 30 programų, labiau struktūrizuotas ir pasirinkęs iškalbingą moto – "Nauja. Klasika". Kas yra nauja? Tai – kas dar negirdėta, ką tik sukurta arba pateikta nauja forma. O kas yra klasika? Tai – kas išlieka per amžius, patikrinta laiko ir niekada nepraranda paklausos.

Šiuo principu paremta visa šiųmečio Pažaislio muzikos festivalio programa. Tradiciškai laiko patikrintos klasikos gerbėjus festivalis pakvies į didžiuosius simfoninės muzikos koncertus Pažaislio vienuolyno kieme – čia vyks net penki festivalio koncertai.

Preciziškumo, idealios akustikos ir pajautimo reikalaujantys projektai muzikos gurmanus sukvies į Kauno valstybinės filharmonijos salę. O svaigiomis melodijomis ir pulsuojančiais ritmais klausytojus džiuginančios programos skambės neįpareigojančioje VDU Botanikos sodo rožyno aplinkoje.

Naujų potyrių ir išraiškos formų ieškančius klausytojus šiais metais festivalis nudžiugins publikos pripažinimą jau pelniusiais šiuolaikinio meno projektais.

Klausytojai turės unikalią galimybę vėl gyvai išgirsti auksinės Venecijos bienalės trijulės, kauniečių Linos Lapelytės, Vaivos Grainytės ir Rugilės Barzdžiukaitės pirmą bendrą projektą – šiuolaikinę operą "Geros dienos!". Apie kasininkių likimus pasakojančios operos premjera įvyko lygiai prieš dešimtmetį, todėl simboliška paminėti šią gražią sukaktį autorių gimtojo miesto scenoje.

Klaipėdiečių Šeiko šokio teatro ir garsaus danų choreografo Palle Granhøjaus šokio ir gyvos violončelių muzikos spektaklis pagal Maurice'o Ravelio muziką "Boléro–Extended" – dar vienas naujos klasikos akcentas Pažaislio muzikos festivalio programoje.

Tiek laiko patikrinta klasika, tiek naujais, netikėtais projektais publiką pasiruošęs džiuginti 26-asis Pažaislio muzikos festivalis prasidės birželio 18 d. įspūdingos Giacomo Puccini operos "Vilisės" koncertiniu atlikimu, kuriame pasirodys pats E.Montvidas. Festivalis tradiciškai baigsis paskutinį vasaros sekmadienį specialiu projektu, skirtu festivalio ilgamečio kolegos dirigento Petro Bingelio atminimui.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių