Džiazo muzika – laisvės ambasadorius

Kaune, kuris visada garsėjo savo kultūrinio gyvenimo gausa, atgimsta, o gal ir gimsta iš naujo džiazo muzikos puoselėjimo tradicijos, kurias puikiai atvaizduoja ir įgarsina Teatro klube rengiami „Jam Sessions“.

Rengti šiuos džiazo improvizacijų vakarus, suvieniję jėgas ir turimus resursus, nusprendė trys džiazo muzikai ir kultūros puoselėjimui neabejingi menininkai – meniškos sielos Teatro klubo šeimininkas Naurimas Janauskas, džiazo muzikantas, multiinstrumentalistas, Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos Džiazo katedros vedėjas Leonardas Bėkša ir perspektyvus jaunosios kartos džiazo būgnininkas Julijus Sipavičius.

Džiazo muzika suartina. Džiazas skatina susipažinti ir bendrauti. Skambant džiazui visada atsidursi tarsi jaudinančioje ir nenuspėjamoje akimirkoje, kurios grožis ir malonumas žodžiais nenusakomas – tai galima tik pajusti ir išgyventi visais turimais pojūčiais. Džiazo muzikantams turbūt nėra smagesnės akimirkos, kai improvizuodami jie mato ir jaučia, kaip jų improvizacijos akimirkų grožį išgyvena klausytojai.

„Jam Session“ yra tarsi muzikantų susitikimas ir pasibuvimas pabaigus dienos darbus. Jie visą dieną mokosi groti, dirba, o vakare susitinka džiazo klube, kad kartu pagrotų tai, ką puoselėjo ir ko išmoko naujo per dieną, savaitę, mėnesį ar visą gyvenimą. Tai ne surepetuotas koncertas, o tiesiog improvizacija kartu su kitais muzikantais. Klausytojai čia išgirsta ne tai, ką žino ir yra girdėję, o negirdėtą, naują muziką, nes kiekviena improvizacija yra skirtinga, net ir improvizuojant tą patį kūrinį, jis kaskart bus vis kitoks.

„Jam Sessions“ rengėjų tikslas – kad vienoje scenoje susitiktų patyrę profesionalai ir dar tik pirmus žingsnius žengiantys būsimieji džiazo muzikantai. Taip pradedantieji turi galimybę pasisemti įkvėpimo ir žinių iš patyrusių kolegų ir tobulinti savo sceninę patirtį ir įgūdžius, kuriuos perduos ateities kartoms.

Teatro klubo rūsys – tarsi džiazo muzikantų svetainė, kurioje vakarą praleisti susirenka jų vis besiplečianti šeima. Tai tarsi pasibuvimas su savo bendraminčiais ir turiningas laiko praleidimas. Čia leidi laiką su savo draugais, šnekučiuojiesi, juokiesi arba sėdi susikaupęs, ką nors giliai mąstai, o šalia groja! Pagauni impulsą, užsimanai pagroti – nueini į sceną ir prisijungi prie muzikantų. Ir taip visą vakarą – bendravimas ir muzika kartu tame pačiame kambaryje. Visiškai paprastas, bet didelę svarbą turintis dalykas – gyvo bendravimo džiaugsmas vienija ir suteikia pasauliui daugiau šviesos.

Dar negrojantys, bet norintys groti džiazą, kviečiami registruotis el. paštu: labas@teatroklubas.com.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių