Vartotojai Rusijoje vėl negali patekti į „Facebook“ puslapį „Živoj žurnal“

Į didžiausią tinklaraščių aptarnavimo svetainę Livejournal.com trečiadienio rytą vėl nebuvo galima patekti. Tai tinklaraštininkai vienas kitam praneša socialiniame tinkle "Twitter" ir tinklo Facebook" puslapyje "Živoj žurnal".

Jos valdytoja - bendrovė SUP atsisakė komentuoti situaciją, tik pasakė, kad galbūt turimos omenyje pastarųjų kibernetinių atakų, buvusių balandžio 5 dieną ir kovo 30 dieną, pasekmės. Šiuo metu bendrovės specialistai aiškinasi, kodėl "lūžo" svetainė.

"Živoj žurnal" administracija pareiškė antradienį, kad interneto aptarnavimo svetainė vos atsigina nuo programišių atakų, jie siekia sunaikinti vieną populiariausių Rusijoje nepriklausomų pasikeitimo informacija ir nuomonėmis aikštelių.

Į "Živoj žurnal" problemas atkreipė dėmesį negausi parlamento opozicija. Komunistai kaltino spaudimu socialiniam ir politiniam tinklui biurokratus iš "valdžios partijos" ir pažadėjo pasiskųsti laivės gynėjui internete, Rusijos prezidentui Dmitrijui Medvedevui.

Programišių ataka praėjusią savaitę išvedė iš rikiuotės populiarią svetainę kelioms valandoms, o pirmadienį ji vėl pasikartojo ir buvo dvigubai stipresnė, pranešė bendrovės administracija.

"Vakar ataka buvo nukreipta prieš pirmuosius populiariausių tinklaraštininkų ir bendrijų dešimtukus... Atakos priežastis yra daugiau nei akivaizdi - kažkam labai norisi, kad "Živoj žurnal" liautųsi egzistavęs kaip aikštelė", - parašė savo tinklaraštyje Ilja Dronovas, bendrovės SUP, kuriai priklauso "Živoj žurnal", produktų plėtotės direktorius.

Vienas SUP akcininkų yra magnatas Aleksandras Mamutas, įeinantis į turtingiausių Rusijos žmonių šimtuką pagal žurnalo "Forbes" versiją.

"Didžiausias viso to tikslas - manipuliuoti "Živoj žurnal" auditorija, kad būtų galima ją išsklaidyti po kitus socialinius tinklus ir "standalone" autonomines svetaines. kur , savaime aišku, kovoti su pavieniais vartotojais šimtą kartų paprasčiau. Dabar neaišku tik viena, pasiduosime mes tam ar ne", - rašė I.Dronovas.

"Tai karas, ir, deja, be aukų jame neapsieinama".

Komunistų ir bendrovės valdytojų nuomonės sutampa su komentarais daugelio populiarių tinklaraštininkų, įžvelgiančių programišių atakose mėginimą užčiaupti burną tiems, kurie kritikuoja prezidento, o po to premjero Vladimiro Putino, svarstančio galimybę sugrįžti į Kremlių per 2012 metų rinkimus, sukurtą valdžios vertikalę.

Sociologijos apklausų duomenimis, pagrindinis informacijos šaltinis didžiajai Rusijos gyventojų daliai tebėra valdžios kontroliuojama ir jai klusni televizija, tad internetas buvo gaivaus oro gurkšnis tiems, kurie ieško nepriklausomų vertinimų ir necenzūruojamos informacijos.


Šiame straipsnyje: FacebookRusijahakeriai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių